رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 9 اسفند 1391 - 00:29
  • کد خبر : ۱۲۷۷۳
  • مشاهده :50 بازدید
  •   
  • PrintFriendly and PDF
13900825_17_jomhori_islami_shahrestan_0020_1

پرونده ویژه مدل توسعه شهری و شهرسازی مشهد

شهر مقدس مشهد با وجود بارگاه ملکوتی حرم امام رضا(ع) به عنوان پایتخت معنوی ایران شناخته می‌شود که سالانه پذیرای میلیون‌ها مسافر می‌باشد. از این رو نوع توسعه شهری و شهرسازی و نیز معماری ساختمان‌های اطراف حرم مطهر و نیز سطح شهر علاوه بر تأثیر گذاردن بر جمعیت ساکن این کلان شهر، نسبت به میلیون‌ها مسافر سالانه این شهر نیز ...
جنبش عدالتخواه دانشجویی: 

شهر مقدس مشهد با وجود بارگاه ملکوتی حرم امام رضا(ع) به عنوان پایتخت معنوی ایران شناخته می‌شود که سالانه پذیرای میلیون‌ها مسافر می‌باشد. از این رو نوع توسعه شهری و شهرسازی و نیز معماری ساختمان‌های اطراف حرم مطهر و نیز سطح شهر علاوه بر تأثیر گذاردن بر جمعیت ساکن این کلان شهر، نسبت به میلیون‌ها مسافر سالانه این شهر نیز تأثیر گذار خواهد بود. این تأثیرات باعث می‌شود نتوان به راحتی از کنار نوع توسعه شهر مشهد و بایدها و نبایدهای آن گذشت.

البته در تکمیل بند فوق باید در نظر داشت که انتقادات وارد بر مدل توسعه شهر مشهد صرفا از بعد معماری نیست بلکه نوع سیستم اقتصادی و اجتماعی‌ای که به مرور بر شهر حاکم می‌شود و اثرات آن در این حیطه‌ها از مواردی است که نباید مورد غفلت واقع بشود.

مطالب زیر که به مرور در سایت عدالتخواهی کار شده است پیرامون مباحث فوق است که به صورت پرونده در اختیار خوانندگان قرار می‌گیرد. مخاطبان میتوانند مطالب خود را پیرامون مبحث فوق به ایمیل info@edalatkhahi.ir بفرستند.

[posts-by-tag tags = “توسعه شهری مشهد” number = “100”]

انتهای پیام /

لینک کوتاه این مطلب: http://edalatkhahi.ir/?p=12773

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه