رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 24 بهمن 1392 - 11:13
  • کد خبر : ۱۳۷۳۸
  • مشاهده :  262 بازدید
  • چاپ خبر : دریافت هزینه های گزاف از داوطلبان را متوقف کنید

دریافت هزینه های گزاف از داوطلبان را متوقف کنید

در پی برنامه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در روزهای جاری، مطلع شدیم جهت تغییر حوزه امتحانی و نیز تغییر اصلاح کد رشته امتحانی داوطلبان، مبالغ هنگفتی از داوطلبان اخذ می‌شود که باعث انصراف تعدادی از داوطلبین از انجام آزمون به دلیل عدم توان پرداخت هزینه شده است.

به گزارش عدالتخواهی؛

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر خدایی

ریاست محترم سازمان سنجش آموزش کشور

 با سلام

در پی برنامه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در روزهای جاری، مطلع شدیم جهت تغییر حوزه امتحانی و نیز تغییر اصلاح کد رشته امتحانی داوطلبان، مبالغ هنگفتی از داوطلبان اخذ می‌شود که  مدت‌ها پس از آغاز اصلاح اطلاعات به داوطلبان اعلام‌شده و به اذعان نمایندگان سازمان سنجش در برخی باجه‌های رفع نقص استانی، باعث انصراف تعدادی از داوطلبین از انجام آزمون به دلیل عدم توان پرداخت هزینه شده است.

با پیگیری این موضوع از طریق ریاست کمیسیون آموزش مجلس، ضمن عدم رد اصل این موضوع در تماس‌های انجام‌شده ایشان با سازمان سنجش، اعلام شد که مبالغ دریافت شده جهت تغییر حوزه امتحانی به داوطلبین بازگردانده خواهد شد!

با توجه به درجریان بودن آزمون در این روزها، ضمن بیان اینکه مجال تحقیق کامل‌تر راجع به موضوع توسط این تشکل نبوده، درخواست رسیدگی و پاسخگویی هر چه سریع‌تر به موارد ذیل را داریم:

۱ –  در صورت عدم صحت قانونی بودن دریافت این هزینه‌ها، خواستار اقدام هر چه سریع‌تر، اطلاع‌رسانی لازم، تمهیدات لازم برای داوطلبین متقاضی مذکور، برخورد با خاطیان و پاسخگو بابت این اقدامات در زیرمجموعه مدیریتی‌تان هستیم.

۲ –  در صورت صحت موضوع، درحالی‌که مجموع هزینه لازم ثبت‌نام برای آزمون ۱۷۸۰۰ تومان است، دریافت مبلغی حدوداً سه برابر کل هزینه ثبت‌نام (۵۲۵۰۰) برای تغییر در اطلاعات ثبت نامی چه توجیهی می‌تواند داشته باشد؟  آیا این به معنای فراموش کردن جایگاه خود به عنوان نهادی دولتی که فلسفه وجودی و وظیفه‌اش، انجام بهتر خدمات به داوطلبین است و سرمایه محوری ناشیانه آن سازمان نیست؟

 ۳-حتی در صورت موجه بودن دریافت هزینه برای موردی مثل تغییر و اصلاح کد رشته امتحانی، چنین هزینه گزافی و اعلام آن در بیش از ده روز پس از فعالیت باجه‌های رفع نقص چه منطقی میتواند داشته باشد؟

۴ –  در صورت قانونی بودن دریافت وجوه بابت تغییر حوزه امتحانی، در حالی که تغییر تاریخ آزمون توسط سازمان سنجش (که البته اقدامی بجا بوده)، دلیل عدم امکان حضور بسیاری از داوطلبین در حوزه های ثبت نامی سابق است، سازمان سنجش به چه حق و منطقی اقدام به دریافت هزینه (صرف نظر از این هزینه سنگین) از داوطلبین خواستار تغییر حوزه امتحانی می کند؟

 ۵ –  در مورد اظهار نظر جالب انجام‌شده مبنی بر بازگردانده شدن هزینه های دریافتی بابت تغییر حوزه امتحانی و نیز اظهارات نمایندگان استانی سازمان سنجش مبنی بر ابلاغ بخشنامه از روز ۲۲ بهمن (  وسط روز تعطیل وآخرین روزاصلاح اطلاعات) برای دریافت این هزینه از متقاضیان و  تماس با داوطلبین متقاضی قبل از آن برای اخذ این وجوه، چه پاسخی برای این بی انضباطی های مدیریتی دارید؟

۶ –  در حالی که همین موضوع باعث تشویش روانی داوطلبین متقاضی در آستانه آزمون، اجبار برای حضور در حوزه سابق و عدم شرایط مناسب احتمالی برای این امر، و حتی انصراف برخی از داوطلبین از آزمون شده، چه پاسخی  به این فجایع مدیریتی و بازی با سرنوشت داوطلبین می دهید؟ چه پاسخی به داوطلبین مذکور و چه تمهیداتی برای داوطلبین متقاضی احتمالی که منصرف از آزمون شده اند خواهید داشت؟

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالت خواه دانشجویی

لینک کوتاه:    
http://edalatkhahi.ir/?p=13738

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه