رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 21 آبان 1393 - 21:02
  • کد خبر : ۱۴۱۱۹
  • مشاهده :20 بازدید
  •   
  • Print Friendly
deffult

تسهیلات مسکن روستایی هم متوقف شد

مسکن روستایی هم به سرنوشتی شبیه مسکن مهر شهری دچار شده است؛ اصل مسکن روستایی و ارائه تسهیلات برای نوسازی، بازسازی و مقاوم سازی مسکن های روستایی که نقش بسزایی نیز در جلوگیری مرگ و میرهای ناشی از زلزله در روستاها داشته است در دولت نهم آغاز شد و بانکهای عامل با پیگیری جدی وزارت راه و شهرسازی در شورای ...
جنبش عدالتخواه دانشجویی: 

مسکن روستایی هم به سرنوشتی شبیه مسکن مهر شهری دچار شده است؛ اصل مسکن روستایی و ارائه تسهیلات برای نوسازی، بازسازی و مقاوم سازی مسکن های روستایی که نقش بسزایی نیز در جلوگیری مرگ و میرهای ناشی از زلزله در روستاها داشته است در دولت نهم آغاز شد و بانکهای عامل با پیگیری جدی وزارت راه و شهرسازی در شورای عالی مسکن تسهیلات 15 میلیون تومانی در اختیار روستایی ها قرار می دادند.

 

به گزارش عدالتخواهی به نقل از مسیر آنلاین، در مجموع دولت نهم و دهم سالانه حدود 200 هزار واحد مسکونی روستایی ساخته شد که در مجموع با ساخت 1/5 میلیون واحد مسکن روستایی در قالب طرح مسکن مهر، تا حدی زیادی باعث کاهش روند افسار گسیخته مهاجرت به شهرها و کاهش تلفات ناشی از زلزله در روستاها شد؛ این موضوع برای اولین بار به عنوان یکی از نشانه های طلیعه های دهه عدالت و پیشرفت در سخنان رهبر انقلاب در نوروز 1391 نیز مورد توجه قرار گرفت:

 

«در زمینه خدمات اقتصادی, ده ها هزار خانه و مسکن ساخته شده و در اختیار مردم قرار گرفت. این آمار ها, آمار های بزرگی است, آمارهای مهمی است. مسکن روستایی ساخته شد , جاده ها ساخته شد, بزرگراه ها و آزاد راه ها ساخته شد. اینها طلیعه ی دهه ی پیشرفت و عدالت است»

 

اما متاسفانه با روی کارآمدن دولت یازدهم این طرح نیز شبیه طرحهای مهم دیگر همچون مسکن مهر، ادامه ساخت راههای روستایی، پالایشگاهها و … دستخوش رکود و کندی بسیار شد به طوریکه در سال 92 و سال 93 عملاً سهمیه ای برای مسکن روستایی لحاظ نشده و حتی تعداد اندک پرونده های موجود در بانکها هم به دلیل عدم پیگیری جدی وزارت راه و شهرسازی به عقد قرارداد و پرداخت نرسیده است

انتهای پیام /

لینک کوتاه این مطلب: http://edalatkhahi.ir/?p=14119

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه