رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 22 آبان 1393 - 11:31
  • کد خبر : ۱۴۱۲۵
  • مشاهده :  187 بازدید
  • چاپ خبر : افشای زمین‌خواری ۳ میلیون هکتاری

افشای زمین‌خواری ۳ میلیون هکتاری

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: براساس گزارش وزارت مسکن و شهرسازی ۳ میلیون هکتار زمین بی‌حساب و کتاب به افرادی داده شده که معلوم نیست با آن چه می‌کنند.   به گزارش عدالتخواهی ، عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران از زمین‌خواری ۳ میلیون هکتاری خبرداد و اظهار داشت: وزارت […]

به گزارش عدالتخواهی؛

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: براساس گزارش وزارت مسکن و شهرسازی ۳ میلیون هکتار زمین بی‌حساب و کتاب به افرادی داده شده که معلوم نیست با آن چه می‌کنند.

 

به گزارش عدالتخواهی ، عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران از زمین‌خواری ۳ میلیون هکتاری خبرداد و اظهار داشت: وزارت مسکن و شهرسازی گزارش داده که ۲۳ هزار پرونده تخلف اراضی فقط در یک نقطه ایران وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه اکثر این پرونده‌ها متأسفانه متعلق به تهران است، افزود: آنچه قابل تامل است اینکه واگذاری زمین اراضی خارج از محدوده منابع طبیعی است.

 

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد:‌ براساس این گزارش ۴ میلیون هکتار زمین واگذار شده که متعلق به شهرهایی مثل تهران و استان‌هایی است که زمین ارزش زیادی دارد.

 

وی افزود: از این ۴ میلیون یک میلیون هکتار به بخش دانشگاه‌ها، آموزش‌های عالی، بیمارستان‌ها، شهرک‌های صنعتی و مراکز درمانی داده شده ولی ۳ میلیون هکتار زمین بی‌حساب و کتاب به افرادی داده شده که معلوم نیست با آن چه می‌کنند.

 

نماینده آمل تصریح کرد: ۱۲۰ هکتار زمین در تهران واگذار شده که گرو گذاشته شده و از این طریق به جای طرح طوبا برج ساخته شده است.

 

وی افزود: این اتفاقات نامیمون است و ما انتظار داریم تعیین تکلیف شود.

 

ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خاطر نشان کرد: با کمال تأسف خود متولی که منابع طبیعی است آنها هم شهرک و تعاونی واگذاری اراضی درست کردند و در برخی نقاط کشور کارکنان این ارگان خودشان امین هستند چند هکتار باغ، ویلا و تشکیلات دست و پا کرده‌اند.

 

 

لینک کوتاه:    
http://edalatkhahi.ir/?p=14125

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه