رفتن به بالا
  • شنبه - 24 آبان 1393 - 11:30
  • کد خبر : ۱۴۱۳۱
  • مشاهده :  88 بازدید
  • چاپ خبر : مشهد به جزیره کیشی تبدیل شده که وسط آن یک گنبد قرار دارد.

مشهد به جزیره کیشی تبدیل شده که وسط آن یک گنبد قرار دارد.

امام جمعه مشهد گفت: امروز باید الگوهای دینی را در ساخت و سازهای خود پیاده کنیم چرا که اکنون با روندی که در پیش گرفته‌ایم مشهد به جزیره کیشی تبدیل شده که وسط آن یک گنبد قرار دارد. به گزراش فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در حاشیه ششمین کنفرانس برنامه‌ریزی و […]

به گزارش عدالتخواهی؛

حرم امام رضا
امام جمعه مشهد گفت: امروز باید الگوهای دینی را در ساخت و سازهای خود پیاده کنیم چرا که اکنون با روندی که در پیش گرفته‌ایم مشهد به جزیره کیشی تبدیل شده که وسط آن یک گنبد قرار دارد.

به گزراش فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در حاشیه ششمین کنفرانس برنامه‌ریزی و مدیریت شهری مشهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز ساخت و سازهای مشهد نه مطابق معیارهای اسلامی است و نه مطابق با هویت مشهد است و تنها راهکار موجود اصلاح روند ساخت و سازها است.

وی ادامه داد: ضرورت دارد تا برای ساخت و سازهای مشهد هم مبانی اسلامی و هم اصول هویتی در نظر گرفته شود چرا که این شهر متعلق به امام هشتم (ع) است و ساخت و سازها باید رنگ و بوی اسلامی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه به تمام معنا ساخت و سازهای صورت گرفته در مشهد ضد اسلامی است افزود: امروز باید الگوهای دینی را در ساخت و سازهای خود پیاده کنیم چرا که اکنون با روندی که در پیش گرفته‌ایم مشهد به جزیره کیشی تبدیل شده که وسط آن یک گنبد قرار دارد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: بنده برای حل معضل ساخت و سازهای این شهر راهکار مهندسی ندارم بلکه از جهت هنجاری این مسئله را عنوان می‌کنم؛ من متخصص شهرسازی نیستم و باید مهندسین مربوطه ساختمان‌ها را بر اساس هنجارهای اسلامی بسازند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: کارشناس این مسئله من نبوده و نیستم بلکه از جهت هنجارهای دینی به موضوع ساخت و سازها بارها اشاره کرده‌ام.

لینک کوتاه:    
http://edalatkhahi.ir/?p=14131

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه