رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 27 خرداد 1394 - 08:32
  • کد خبر : ۱۴۶۵۸
  • مشاهده :91 بازدید
  •   
  • PrintFriendly and PDF
deffult

این مسیر باید تا سیطره حداکثری عدالت در جامعه پیموده شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، جنبش عدالتخواه دانشجویی نامه‌ای درخصوص توجه به رفع فقر و محرومیت و نجات طبقات مستضعف به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوشتند که متن نامه به شرح زیر است:   در تنظیم برنامه‌های کشور، اصلی‌ترین مساله عبارت(است) از رفع فقر و محرومیت و نجات طبقات مستضعف و محروم و پابرهنگان است که از تبعات دوران ستم‌شاهی و آثار ...
جنبش عدالتخواه دانشجویی: 

به گزارش خبرنگار دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، جنبش عدالتخواه دانشجویی نامه‌ای درخصوص توجه به رفع فقر و محرومیت و نجات طبقات مستضعف به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نوشتند که متن نامه به شرح زیر است:

 

در تنظیم برنامه‌های کشور، اصلی‌ترین مساله عبارت(است) از رفع فقر و محرومیت و نجات طبقات مستضعف و محروم و پابرهنگان است که از تبعات دوران ستم‌شاهی و آثار سلطه بیگانگان است. همه برنامه‌های اقتصادی و تولیدی و سازندگی و رونق‌اقتصادی ،باید به این هدف متوجه باشد؛ و تنها در این صورت است که این برنامه‌ها درست و قابل قبول است.

 

نمایندگان‌محترم باید در قوانین مصوب و نیز در مواجه‌ات خود با مسئولین اجرایی کشور ،این اصل را بدانند،و وظیفه کمک به محرومان را ،سرلوحه مسئولیت‌های نمایندگی خود قرار دهند.. (رهبر معظم انقلاب‌اسلامی ، در پیام به مناسبت افتتاح چهارمین دوره مجلس شورای اسلامی ۷۱/۳/۷)

 

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

 

سلام علیکم

 

نیک می‌دانید ،برقراری عدالت ، از بزرگترین اهداف ارسال پیامبران و از بنیانی‌ترین علل شکل‌گیری نهضت امام( ره) و برقراری حکومت‌اسلامی است.

 

در مسیر پر زحمت و مقدس برقراریِ‌عدالتِ اجتماعی، یکی از جدی‌ترین موانع ، مساله فقر میباشد.

 

اخیرا ، خبری در رسانه‌های کشور بازتاب یافت که حکایت از مطرح‌شدن طرحی دوفوریتی در مجلس دارد با موضوع ِ ( فقرای از کار افتاده). یعنی آن بخش از فقرا و مستمندانی که امکان توانبخشی آن‌ها وجود ندارد و اگر برای هشتاد میلیون ایرانی نیز شغل ایجاد بشود ، آن‌ها به دلیل از کار افتادگی ، پیری ،نقص‌فیزیکی و نظایر آن از تامین معاش معذورند؛ و در فراهم آوردن اولیات ِ زندگی مشکل دارند که در این شرایط راهی جز این وجود ندارد که حاکمیت به وظیفه خود عمل کرده و مشکل را حل نماید.

 

((شش میلیون)) نفر بودنِ کسانی که موضوعِ این طرح هستند و تعداد بالایِ آن‌ها، خود ، به خوبی گواهِ آن است که در رفع معضل فقر ، کشور چه در حوزه برنامه‌ریزی ، چه در حوزه قوانین و چه در اجرا با مشکلات جدی روبرو می‌باشد.

 

ضمن ابراز خرسندی بابت ِ‌مطرح‌شدن این طرح در مجلس و توجه نمایندگانِ ملت به این مقوله مهم ،امیدواریم پس از رای‌آوردن ِ طرحِ مذکور ، این مسیر تا سیطره حداکثریِ عدالت در جامعه پیموده شود.

 

به امید ظهور عدالت‌گستر گیتی

 

جنبش عدالتخواه دانشجویی

انتهای پیام /

لینک کوتاه این مطلب: http://edalatkhahi.ir/?p=14658

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه