رفتن به بالا
  • سه شنبه - 18 شهریور 1394 - 09:26
  • کد خبر : ۱۴۸۲۵
  • مشاهده :  66 بازدید
  • چاپ خبر : پول مردم باید از جیب مفسدان اقتصادی پرداخت شود/آیا زمان آن نرسیده که فاصله نجومی خود از مردم و ولی‌نعمتان انقلاب را کم کنیم

پول مردم باید از جیب مفسدان اقتصادی پرداخت شود/آیا زمان آن نرسیده که فاصله نجومی خود از مردم و ولی‌نعمتان انقلاب را کم کنیم

آسیب غیر قابل جبران به منابع طبیعی، تصرف و تخریب مراتع عشایر، شیوع مشکلات فرهنگی با تبدیل خانه های باغ شهری به خانه های تیمی فساد و … تنها و تنها چند دستاورد پدیده باغشهر سازی در شیراز بوده است

به گزارش عدالتخواهی؛

جمع دانشجویان عدالتخواه شیراز بیانیه‌ای پیرامون زمین‌خواری در این استان صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

هیچ کس در این نکته شک ندارد که فساد در حوزه زمین و دست درازی به منابع ملّی تحت عنوان باغ شهری، از شیراز به سایر کلان شهرها سرایت یافت و با گسترده شدن شیوه های مختلف آن کشور را در در حوزه فساد اقتصادی با بحران روبرو کرد.

 

جریان مفسدی که از اواسط دهه هفتاد رسماً رنگ و بوی قانونی گرفت و سیل عظیمی از سرمایه ها را به سوی خود جلب نمود. سرمایه و ثروت های نجومی که هیچ گاه مقدار آن مشخص و معلوم نشد؛ همانطور که تا امروز سرنوشت آن و نحوه مصرف آن نیز غیر شفاف و مبهم و رازآمیز باقی مانده است.

 

تنها چیزی که از آن جریان سازماندهی شده سیستمی تحت لوای اسلام و انقلاب باقی مانده، حجم عظیم پرونده هایی است که در دست مردم سال های سال انباشت شد و میان قاضی های دادگستری پاس کاری بدون نتیجه شده است. مردمی که یا سرشان کلاه رفته است، یا زمین و اراضی شان غصب شده است یا خانواده و سرمایه شان توسط این شرکت های باغشهر به نابودی رفته است.

 

آسیب غیر قابل جبران به منابع طبیعی، تصرف و تخریب مراتع عشایر، شیوع مشکلات فرهنگی با تبدیل خانه های باغ شهری به خانه های تیمی فساد و غیره تنها و تنها چند دستاورد پدیده باغشهر سازی در شیراز بوده است.

 

جریان عدالتخواه شیراز شاید تنها جریانی بوده است که از بدو تاسیس در اواسط دهه هشتاد، تمام قد و با تمام قوای خویش با این پدیده، فارغ از اشخاص و جایگاه هایشان به مبارزه برخاست و علیرغم تمام توهین ها و تخریب ها و پرونده سازی ها، هنوز بر همان مواضع، که برخورد بدون مسامحه با مفسدان ظاهر الصلاح این داستان تلخ بوده است، پافشاری و اصرار ورزیده است.

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور در پی بررسی های اخیر خود در استان فارس نکات مهم و قابل توجهی را مطرح کردند که  ابتدائاً برخی نکات مطروحه توسط ایشان را ذکر کرده و پس از آن لازم می دانیم در راستای رسالت خود مبنی بر مبارزه با فساد و بی عدالتی در هر شأنی و توسط هر شخصی و همچنین در راستای دفاع از این حرکت مثبت و رو به جلو و البته دیر هنگام، نکاتی را عنوان کنیم.

رئیس سازمان امور اراضی کشور نکات زیر را در این مورد مطرح کردند:

۱- زمینخواری در فارس بر خلاف سایر استان ها حرکتی سازمان یافته و توسط شرکت های بزرگ بوده است؛ در حالی که در سایر استان ها این تخلفات به صورت موردی اتفاق می افتد … عده ای با سوء استفاده از نام ائمه و اسامی مذهبی، شرکت های زمینخواری تشکیل و اقدام به تصرف اراضی دولتی و ملی به نفع خود کرده اند.
۲- از جمله شرکت های مشکل دار در این زمینه، شرکت فلاحت در فراغت است؛ این شرکت اراضی گسترده ای را برای احداث باغ های مختلف از جمله باغ زیتون و بادام در قالب طرح یکپارچه سازی باغات تحویل گرفت و قرار نبود این اراضی را تفکیک و یا به باغشهر اختصاص دهد؛ اما متاسفانه عده ای در درون این موسسه به صورت غیر قانونی و غیر مجاز اقدام به تفکیک اراضی، فروش آن به مردم و ساخت و ساز در آن قالب باغشهر کردند.
۳- هیچ یک از باغشهرهای فارس مجوز شورای عالی شهرسازی و یا مجوز تغییر کاربری از جهاد کشاورزی ندارد؛ تمامی این باغشهرها غیر قانونی هستند و به زودی کار تخریب ساختمان ها و دیواره های اطراف این باغشهرها با هدف یکپارچه سازی اراضی آغاز می شود.
جهت تنویر افکار عمومی لازم می دانیم نکاتی را مطرح کنیم:
۱- ما بر این باوریم که امروز شاید مهم ترین موریانه ای که در حال جویدن پایه های انقلاب اسلامی است، مسئله ای به نام فساد است و همچنین از بن جان به این کلام امام خامنه ای ایمان داریم که «تبعیض از فقر گزنده تر است» و بر این مبنا که داعیه و دغدغه عدالت طلبی در تمام وجوه را بر عهده داریم – که البته این داعیه ریشه در اهداف بلند آرمان های انقلاب دارد؛ یعنی بر این باوریم که آرمان عدالت مهم ترین و شاید تنها هدف تشکیل حکومت اسلامی است – در این راستا و با توجه به خاستگاه خویش از هر صدایی که مقابل فساد اقتصادی – در تمام وجوه خود اعم از رانت خواری و زمینخواری و استفاده خصوصی از اموال عمومی و … – بایستد حمایت قاطع می کنیم و آمادگی خود را جهت همکاری برای برچیدن و خشکانده ریشه های فساد در این استان که به هیچ عنوان زیبنده جامعه اسلامی و خصوصاً سومین حرم اهل بیت(ع) نیست اعلام می کنیم.
۲- مشعوف و خوشحالیم که پس از گذشت چندین سال از طرح این دغدغه توسط افراد و تشکل های عدالتخواه در این استان، بالاخره برخی مسئولین به صدق مطالبات دانشجویان – که البته همان مطالبات مردم محروم و مستضعف بود – پی بردند و پس از چندین سال فراموشی شاه مهره ها که جز از طریق سوء استفاده از نام های ولایت و بصیرت و ائمه، آبرویی برای خود کسب نکرده بودند دوباره این موضوع تبدیل به دغدغه برخی مسئولین شده است.

 

ما رسماً و قویاً به مسئولین مربوطه اخطار می دهیم، در صورتی که بخواهند با حقوق و احساسات مردم استفاده سیاسی نمایند، و مسئله مبارزه با فساد اقتصادی را به صورت اهرم فشار سیاسی به کار برند، جریان عدالتخواه را رو در روی خویش خواهند دید؛ چرا که در نگاه ما کسانی که از مبارزه با فساد استفاده سیاسی می کنند، خودشان مفسدان سیاسی ای هستند که جرمی کمتر از گروه اول ندارند.

 

نکته قابل تذکر دیگر این است که مسئولین مربوطه باید مراقب این موضوع باشند که هزینه این فساد و سوء استفاده از اموال عمومی را مردم نباید پرداخت کنند. هزینه بیت المال باید به تمام و کمال بازگردد اما این موضوع نباید بر سر مردم خراب شود. اموالی که از مردم بالا کشیده شده باید بازگردد و پول مردم باید از جیب مفسدان اقتصادی پرداخت شود؛ در واقع از اموال کسانیکه فروش مال غیر کردند باید پول مردم داده شود. باید اموال کسانیکه با سوء استفاده از نام دین و تقدس و اصولگرایی و … اموال نامشروع از جیب مردم کسب نموده اند، مصادره شود.

 

۳- از مردم شریف و صبور شیراز و استان فارس دعوت می کنیم که با شکایت از اشخاص و مدیران عامل این موسسات غیر قانونی و کسانی که با وقاحت تمام اموال مردم را بالا کشیده و زندگی افراد بسیاری را در مضیقه قرار داده اند، در سرعت بخشیدن بر روند رسیدگی به این پرونده های محدود اما بزرگ وارد عمل شده و «نهضت» شکایت از این موسسات و مدیران عامل این شرکت ها را راه اندازی کنند.

 

۴- از دادستانی تقاضا داریم که به مسامحه با این پدیده شوم پایان داده و به عنوان مدعی العموم به پرونده وارد شده و از مدیران عامل این موسسات غیر قانونی شکایت کنند.

 

مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز از دادگستری درخواست دارد که شعبه ای ویژه بررسی شکایات مردم پیرامون این پرونده مهم با قضات پاکدست، شجاع و با تجربه راه اندازی نموده تا ملجأ و پناهگاه خوبی برای رسیدگی به شکایات مردمی باشند.

 

همچنین از صدا و سیما مطالبه جدی داریم در راستای بازگشتن حیثیت سومین حرم اهل بیت پیرامون این موضوع و در جهت شفافیت هر چه بهتر و بیشتر روند رسیدگی به این پرونده و شکایات مردمی، همکاری لازم را با دستگاه قضا در استان فارس به عمل آورده تا مردم از جزئیات رسیدگی به این پرونده آگاه شوند.

 

۵- در آخر هم چند کلامی را خطاب به جریان حزب الله در شیراز عنوان می نمائیم:
شما نیک میدانید که وجود حتی یک فساد و ظلم در جامعه اسلامی که داعیه برقراری عدالت اجتماعی دارد، بسیار زننده و بر آبروی نظام آسیب زاست؛ چرا که ما می دانیم: «الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم». شما به خوبی آگاهید که امیرالمومنین در نامه اشان به مالک اشتر از کسانیکه از اموال عمومی استفاده شخصی می کنند با عنوان محارب نام برده اند. با توجه به این نکات و ده ها نکاتی که از امام روح الله و امام خامنه ای فرا گرفتیم، باید بدانیم که مسئولیت ما در مواجهه با فسادهایی که در نهایت موجب ناامیدی مردم از نظام جمهوری اسلامی میشود، سنگین تر و مهم تر است.

 

اگر عده ای که امروز بدنبال مبارزه با فساد و احقاق حقوق محرومین هستند حتی نیت های سیاسی در پس اعمال خود داشته باشند، این موضوع رافع مسئولیت ما نیست. واقعیت این است که مردم از ما انتظار دارند که در تنگناها و لحظات سختی که عده ای سرمایه سالار از خدا بی خبر بر گرده های آنان تحمیل می کنند در کنارشان باشیم؛ آیا زمان آن فرا نرسیده که فاصله نجومی خود از مردم و ولی نعمتان انقلاب را کم کرده و دغدغه و نارحتی مردم تبدیل به دغدغه و نارحتی ما شود؟ تا کی قرار است در زمین دو قطبی های غیر اصیل و غلط بازی کرده و با نام با حجاب- بد حجاب یا اصولگرا – اصلاح طلب مقابل مردم بایستیم؟ اطمینان داشته باشید اگر مردم – همان عاملان اصلی انقلاب – را فراموش کرده و یا هر بار با بهانه و نام حزب و قبیله و فامیل و … آنها را از یاد ببریم محکوم به فنا بوده و مردم با همان دستانی که انقلاب کردند، ما را کنار خواهند زد و از روی ما خواهند گذشت؛ امام روح الله می فرمایند: « اگر مسئله فقر حل نشود انفجاری رخ خواهد داد که اسلام هم جلودارش نخواهد بود».

و جمله آخر اینکه: خداوند با هیچ کدام از انقلاب های دنیا بالاخض انقلاب ما عقد اخوت نبسته است…

تاریخ پیرامون عملکرد امروز ما و شما به قضاوت خواهد نشست…
مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز تا به نتیجه رسیدن این پرونده و بازگشت حقوق از دست رفته محرومین و مستضعفین و مجازات محاربان و مفسدان اقتصادی از هیچ گونه پیگیری و عملی مضایقه نکرده و تمام تلاش خویش را در این راه به کار خواهد بست.
به امید ظهور عدالت گستر گیتی
مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز
شهریور ۹۴

لینک کوتاه:    
http://edalatkhahi.ir/?p=14825

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه