رفتن به بالا
  • سه شنبه - 7 اردیبهشت 1395 - 08:04
  • کد خبر : ۱۸۵۵۴
  • مشاهده :192 بازدید
  •   
  • PrintFriendly and PDF
farhangnews_101270-289525-1416025170-765x510

حذف حسن رحیم پور حذف یک فرد نیست ،حذف یک گونه فکری است/با روی آوردن به مرور تقویم هفته ،توقع جذب قشر جوان تحصیلکرده را هم دارند…

برخی تنگ نظری ها و دگم اندیشی ها موجب حذف ایشان از سخنرانی های پیش از خطبه نماز جمعه تهران شده است. بدون توجه به آن که حذف حسن رحیم پور ازغدی حذف یک فرد نیست، بلکه حذف یک گونه فکری است که در صورت بسط و توسعه خواهد توانست اعتبار و جایگاه نماز جمعه را بیشتر کند و روح انقلابی و پویندگی و اثرگذاری این نهاد مهم اجتماعی دینی را افزایش دهد

جنبش عدالتخواه دانشجویی: 

جنبش عدالتخواه دانشجویی کشور در نامه ای خطاب به مسئولین و تصمیم گیران برگزاری نماز جمعه کشور خواهان بازگشت استاد رحیم پور ازغدی به خطبه های نماز جمعه تهران شدند.

بسم الله الرحمن الرحیم

نمازهای جمعه در سراسر کشور و به ویژه در پایتخت، از مهم ترین گردهمایی های مردمی محسوب میشوند که به جهت مداومت و حضور مردم دین دار، اهمیت بسیاری می یابند.
بسته به میزان استفاده از ظرفیت های بی بدیل نماز جمعه، میتوان امید داشت تا با جهت دهی و استفاده از حضور نمازگزاران، برکات فراوانی برای نظام و انقلاب به دست آید. میتوان امید داشت به جای آنکه هر جمعه مردم بیایند و حرف های کلی و “ویکی پدیا”یی بشنوند و نمازشان را بخوانند و بروند، میشود و باید منابر نماز جمعه را در جای جای کشور به تریبون هایی برای جذب و جهت دهی انرژی های متراکم و به هم فشرده جوانان شهر تبدیل کرد.

این همه گوش و چشم و اراده و توانی که جمعه به جمعه  گرد هم می آیند و با بی ذوقی رها می شوند را  میشود و باید ، برای حل مشکلات سیاسی،اقتصادی و اجتماعی کشور  به کار گرفت؛ و بدین ترتیب جامعیت این گردهمایی سراسری سیاسی- عبادی را افزایش داد تا به جایگاه خود نزدیک شود.
از جمله اقداماتی که در چند وقت گذشته ، به بازدهی نماز جمعه تهران به عنوان مهم ترین نماز جمعه کشور کمک قابل توجهی کرده بود ،حضور استاد اندیشمند و انقلابی حسن رحیم پور ازغدی بود.
حضوری که با خود، بیدارگری و گرما بخشی را به اجتماع نمازگزاران آورده بود و توجه مردم و به خصوص جوانان را به خود جلب کرده بود و به آن ها برای حضور در نماز جمعه شوق و انگیزه بخشیده بود. چه بسیار جوانانی که دیدیم و میشناسیم، که به جهت برخی خطابه های کم محتوا، پیشتر رغبتی به آمدن به نماز جمعه نداشتند، اما با حضور استاد معظم و سخنرانی هایی که نیاز نسل جوان دانشگاهی بود، جذب این همایش سیاسی- عبادی شدند.
منتها چه کنیم که هفته هاست . عجیب آنکه با حذف سخنرانی هایی که نیاز عموم مردم  بالاخص جوانان است، و روی آوردن به مرور تقویم هفته، توقع جذب قشر جوان تحصیلکرده را هم دارند!!
جنبش عدالتخواه دانشجویی امیدوار است مسئولین و تصمیم گیران نهاد شریف نماز جمعه در نزدیک ترین زمان ممکن، زمینه بازگشت ایشان و حضور امثال ایشان را در نماز های جمعه فراهم کنند، ان شاالله

به امید ظهور عدالت گستر گیتی
جنبش عدالت خواه دانشجویی

انتهای پیام /

لینک کوتاه این مطلب: http://edalatkhahi.ir/?p=18554

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه