رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 14 اردیبهشت 1395 - 08:40
  • کد خبر : ۲۰۲۴۷
  • مشاهده :  170 بازدید
  • چاپ خبر : صدای مستضعفین متقاضی مسکن مهر قرچک به جایی نمی رسد…
شانه خالی کردن دولت نسبت به تعهداتش:

صدای مستضعفین متقاضی مسکن مهر قرچک به جایی نمی رسد…

جمعی از متقاضیان مسکن مهر شهرستان قرچک استان تهران  با تجمع  مقابل فرمانداری اعنراض خود را نسبت به بد عهدی های دولت در تحویل  و تکمیل  پروژ های مسکن مهر این شهرستان نشان دادند. هنوز ۵ سال از آغاز این پروژه مسکن مهر قرچک گذشته اما هنوز خانه های مردم در این شهرستان تحویل داده […]

به گزارش عدالتخواهی؛

جمعی از متقاضیان مسکن مهر شهرستان قرچک استان تهران  با تجمع  مقابل فرمانداری اعنراض خود را نسبت به بد عهدی های دولت در تحویل  و تکمیل  پروژ های مسکن مهر این شهرستان نشان دادند.

هنوز ۵ سال از آغاز این پروژه مسکن مهر قرچک گذشته اما هنوز خانه های مردم در این شهرستان تحویل داده نشده است. مردم   قرچک  به تمام نهاد های دولتی، قضایی و انتظامی مراجعه کرده اند ولی انگار صدای این محرومان و مستضعفین در جنوبی ترین نطقه تهران قرار نیست به جایی برسد و همچنان خانه ایی تحویل نگرفته اند و سازندگان و مالکان این پروژه ها با پول های مردم با ماشین های آخرین سیستم در جلوی چشم مردم رفت و آمد می کنند و با الفاظ رکیکی با مال باختگان برخورد می کنند.

متاسفانه یکی از پیمانکاران اصلی پروژه های مسکن مهر قرچک عضو شورای اسلامی شهر قرچک می باشد و دلیل اعتماد مردم به نامبرده نیز همین سمت وی بوده است و با وجود اینکه حکم جلبش چندین ماه است که صادر شده است ولی همچنان اقدامی از سوی دادستانی و نیروی انتظامی برای دستگیری وی صورت نگرفته است.

یکی از پروژه ها با نام فاز ۲ باب الحوائج که وضعیت بسیار وخیم تری نسبت به سایر پروزه ها دارد و در چند سال گذشته در حد اسکلت دو طبقه ایی باقی مانده است که شامل بالغ بر ۱۴۴ خانواده مستضف می باشند، اعضا با نا امیدی از آقایان سازنده و مالک زمین فاز ۲ باب الحوائج و یکبار به جلوی مجلس و بارها به مجامع قانونی و قضائی مراجعه کرده ولی پاسخ مناسب را دریافت نکرده اند

سایر پروژه با وجود تمام شدن مرحله سفت کاری، چندین سال است که رها شده است و محل تجمع حیوانات وحشی شده اند.متقاضیان فاز های مختلف مسکن مهر قرچک به استانداری تهران هم مراجعه کرده اند و با تاکید استانداری تهران برای حل مسئله روبه رو شده اند ولی اتفاق اجرایی رخ نداده است.

مردم بار ها و بار ها به فرمانداری و دادستانی قرچک مراجعه کرده اند و جلسه در جلسه و کار گروه های مختلف تشکیل شده است و مهلت های زیادی به آقایان سازنده و مالک و تعاونی مسکن مهر داده شده ولی با کمال تاسف هیچکدام موثر نبوده است.

مردم از همه جا نا امید برای چندمین بار روز پنج شنبه ۹  و روز شنبه ۱۳ اردیبهشت جلوی فرمانداری قرچک تجمع کرده و از فرماندار قرچک برای چندمین بار طلب یاری کردند که با کمال تعجب تاکنون هیچ کس پاسخگو نبوده است.

در آخرین گزارش رسیده معاونت سیاسی و امنیتی فرمانداری قول دادند که در تاریخ ۱۳/۲/۱۳۹۵ روز دوشنبه جلسه شورای تامین تشکیل شود که مردم با تجمع در جلوی فرمانداری مجددا با بی مهری فرمانداری قرچک مواجه شدند و پس از ماه ها در انتظار مساعدت فرمانداری در حق این پابرهنگان اذعان داشته که مسئله مسکن مهر قرچک هیچ ارتباطی به فرمانداری ندارد.

ولی در هرصورت با اصرار مردم مجددا معاون سیاسی امنیتی فرمانداری قول داده است که با برقراری جلساتی با حضور سازندگان و مالکان به همراه مسئولان امنیتی و اداره مسکن و شهر سازی شهر قرچک تکلیف نهائی معضل آواره گی مردم را مشخص کنند.

مردم مستضعف قرچکی که طی چندین سال گذشته با وعده های مختلف مسئولین روبه رو هستند امیدی به حل مشکلاتشان ندارند چون در مقابل آنها پیمانکاران و سازندگانی قرار دارند که به منابع قدرت و ثروت متصل می باشند که با راه های فرار قانونی آشنایی خوبی دارند.

امید است که فرمانداری و دادستانی با ورود جدی تر جلوی روزنه های زر و زور و تزویر را بگیرند و مردم مالبخته و مستضف قرچک را به ادامه زندگی امیدوار کنند و نشان دهند که مسئولین جمهوری اسلامی همچنان در مسیر امام و رهبری با مفاسد اقتصادی قاطعانه برخورد می کنند.

20160504_115653_شب

20160504_115855_شی

20160504_115818_شس

 

لینک کوتاه:    
http://edalatkhahi.ir/?p=20247

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه