رفتن به بالا
  • سه شنبه - 12 مرداد 1395 - 12:48
  • کد خبر : ۲۳۹۰۲
  • مشاهده :1,417 بازدید
  •   
  • PrintFriendly and PDF
photo_2016-08-02_17-09-50
حجت الاسلام نامخواه در جلسه با عدالتخواهان یزد مطرح کرد

ما در بهترین حالت آدم انقلابیون بوده ایم نه آدم انقلاب!

حجت الاسلام نامخواه گفت:بدنه‌ی دانشجویی باید پاسخ درستی به «چه باید کرد؟» بدهد. امروز بدنه‌ی دانشجوی حزب‌اللهی از مردم جداشده و دغدغه‌های آن‌ها متفاوت شده است. ما در بهترین حالت آدم انقلابیون بودیم نه آدم انقلاب. مشکل این نیست که ما در یکی یکی کارهایمان اشتباه کردیم مشکل این است که در هویت انقلابی خود دچار اشتباه شدیم.بسته به معنایی که از انقلاب داریم تعریف ما از انسان انقلابی متفاوت است. باید اندیشه امام را مطالعه کرد.

جنبش عدالتخواه دانشجویی: 

حجت الاسلام نامخواه در جلسه با جمعی از دانشجویان عدالتخواه در شهر یزد مطرح کرد: بدنه‌ی دانشجویی باید پاسخ درستی به «چه باید کرد؟» بدهد.

وی در ادامه گفت: اوایل انقلاب عمده‌ی حزب اللهی‌ها یا در صحنه‌ی جبهه دفاع مقدس حضور داشتند و یا در جهاد سازندگی به کمک مردم می‌شتافتند. اما امروز بدنه‌ی دانشجوی حزب‌اللهی از مردم جداشده و دغدغه‌های آن‌ها متفاوت شده است. برای پاسخ به سوال بالا باید اول به این سوال جواب داد: «چه کسی چه باید بکند؟»

نامخواه با ذکر این نکته که ما در بهترین حالت آدم انقلابیون بوده ایم نه آدم انقلاب؛ عنوان کرد: مشکل این نیست که ما در یکی یکی کارهایمان اشتباه کردیم، مشکل این است که در هویت انقلابی خود دچار اشتباه شدیم. بسته به معنایی که از انقلاب داریم تعریف ما از انسان انقلابی متفاوت است.

وی در آخر گفت: معناهای متفاوتی می‌توان از انقلاب تعریف کرد ولی برای یک تعریف درست باید انقلاب اسلامی را از دیدگاه متفکرین خود انقلاب بررسی کرد. باید تفکرات امام درباره‌ی انقلاب را بررسی کرد. باید اندیشه امام را مطالعه کرد.

 

انتهای پیام /

لینک کوتاه این مطلب: http://edalatkhahi.ir/?p=23902

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه