رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 28 مرداد 1395 - 08:19
  • کد خبر : ۲۵۱۰۵
  • مشاهده :2,784 بازدید
  •   
  • PrintFriendly and PDF
IMG_20160817_212342f

شمع سوگواری برای استقلال نفت در شب کودتای 28مرداد + فیلم و عکس

به گزارش عدالتخواهی، شب گذشته مصادف با سالروز کودتای 28 مرداد، جمعی از دانشجویان عدالتخواه در اعتراض به عدم اصلاحات اساسی در قراردادهای جدید نفتی موسوم به ipc و خطر از بین رفتن استقلال کشور؛ مقابل وزارت نفت شمع روشن کردند. این جمع دانشجویی با این اقدام سعی داشتند که به مسئولان کشور، این پیام را مخابره کنند که استقلال کشور ...
جنبش عدالتخواه دانشجویی: 

به گزارش عدالتخواهی، شب گذشته مصادف با سالروز کودتای 28 مرداد، جمعی از دانشجویان عدالتخواه در اعتراض به عدم اصلاحات اساسی در قراردادهای جدید نفتی موسوم به ipc و خطر از بین رفتن استقلال کشور؛ مقابل وزارت نفت شمع روشن کردند.
این جمع دانشجویی با این اقدام سعی داشتند که به مسئولان کشور، این پیام را مخابره کنند که استقلال کشور در این قراردادهاف در خطر است و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه قراردادهای نفتی باید مراحل قانونی خود را طی کند. همچنین این دانشجویان تاکید داشتند که دولت بدون شنیدن نظر کارشناسان و متخصصان، قراردادی را با شرکت های نفتی امضا نکند.
گفتنی ست جنبش دانشجویی کشور از آغاز روشنگری در مورد این قراردادها را در دستورکار داشته و از راه های مختاف مراتب اعتراض خود را به این اقدام وزارت نفت، اعلام کرده است. در این قراردادها، میدان های نفتی ما به مدت 25 تا 30 سال در اختیار شرکت های نفتی خارجی قرار می گیرد و این یعنی ایران حتی سطحی پایین تر از کشوری مانند عربستان سعودی قرا می گیرد و عملا به دوران پیش از مصدق و استعمار منابع نفتی مان توسط انگلیسی ها و شرکت های خارجی باز می گردیم.
این خطر بزرگ این سرمایه ملی را تهدید می کند و لازم است با نگاه کارشناسانه و دوری از اقدام عجولانه طی یک کار کارشناسی شده، در اولین گام منافع ملی را مد نظر قرار داده و قراردادهای تلخی همچون کرسنت دوباره در وزارت نفت تکرار نشود.
در حالی که دانشجویان در سکوت کامل تنها به روشن کردن شمع در مقابل وزارت نفت اقدام کرده بودند؛ مسئولان حراست این وزارتخانه دانشجوان با برخورد فیزیکی و حتی هتاکی از دانشجویان عدالتخواه استقبال کردند.

 

دانلود ویدئو

photo_2016-08-18_12-30-50

 

Screenshot_20160817-225524

انتهای پیام /

لینک کوتاه این مطلب: http://edalatkhahi.ir/?p=25105

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه