«اخراجي‌ها» برگزيده‌ي تماشاگران جشنواره‌ي فجر

خیابان ولیعصر مملو از جمعیت است مردم داخل سینما روی زمین نشسته اند در سینما سروش و سینما صحرا هم برای کسی جا نیست مردم پشت درها مانده اند می گویند بلیط قاچاق بیست اخراجی ها بیست هزار تومان است.. «اخراجي‌ها» به كارگرداني مسعود ده‌نمكي با بيش از 89 درصد آراي مردمي همچنان در رتبه‌ […]

خیابان ولیعصر مملو از جمعیت است مردم داخل سینما روی زمین نشسته اند در سینما سروش و سینما صحرا هم برای کسی جا نیست مردم پشت درها مانده اند می گویند بلیط قاچاق بیست اخراجی ها بیست هزار تومان است..


«اخراجي‌ها» به كارگرداني مسعود ده‌نمكي با بيش از 89 درصد آراي مردمي همچنان در رتبه‌ نخست آمار مردمي در بخش مسابقه سينماي ايران،در پنجمين روز جشنواره ـ18 بهمن ماه ـ قرار دارد.
طبق اعلام ستاد انتخاب فيلم مردمي جشنواره‌ فجر،«دست‌هاي خالي» با بيش از 73 درصد آمار مردمي در رتبه‌ي دوم قرار گرفت.
بنا بر اين گزارش،«خون بازي» با بيش از 71 درصد آمار مردمي و « اتوبوس شب» با بيش از 70 درصد آمار مردمي به ترتيب در رتبه‌ي سوم تا چهارم قرار گرفتند.
«پاداش سكوت» نيز با بيش از 65 درصد آرا و « بچه‌هاي ابدي» با بيش از 58 درصد آرا در رتبه‌ي پنجم و ششم قرار گرفت.
در بخش فيلم‌هاي خارجي جشنواره‌ي فيلم فجر به ترتيب «مرد حصيري»، «زندگي ديگران»، «جنگجوي خداوند»، «سياه» و به «پدر سلام كن» به ترتيب بين 26 تا 14 درصد آراي مردمي در رتبه‌هاي اول تا پنجم قرار دارند.
منبع: ایسنا
******
اما بخوانید ماجرای اکران این فیلم در برخی سینماها
سکوتتان را هم عشق است!
یک شنبه شب سینما آستارا تجریش
قرار بود فیلم ساعت چهار اکران شود..مقابل سینما جمعیت به حدی تجمع کرده اند که خیابان بند امده و در تجریش را بندان شده..باران به شدت می بارد…
سات شش است بالاخره سه پرده از فیلم اخراجی ها مثل نانی که تازه از تنور در امده باشد به سینما می رسد سینما لبریز از جمعیت است و سایرین جا نشدند…
ساعت هفت است و هنوز پیک موتوری سه پرده دوم را نرسانده و هرلحضه فیلم به پایان ۶۰ دقیقه می رسد اپارات خاموش می شود و هنوز..
اما با گذشت نیم ساعت هنوز پیک فیلم را نرسانده ..اما مردم از جای خو تکان نمی خورند..
بالاخره پیک فداکار مثل موش اب کشیده فیلم را می رساند و مردم او را تشویق می کنند..
تیتراژ پایانی فیلم است ..یک تفاق اشکها و لبخندها به هم می امیزد…اشتی دو نسل ..می پرسند راستی جبهه اینگونه بوده ..راستی رزمنده ها اینطوری بودند …کسانی که اصلا فکر نمی کردی برای شهید گریه کنند و برای رزمنده دست بزنند اینجا در میدان تجریش سال ۸۵ هورا می کشند..
دوشنبه شب سینما استقلال میدان ولیعصر
تیتراژ فیلم فرا می رسد و در حلقه تشویق و احساسلت مردم گیر کرده ایم…..همه کسانی که در دل دوستشان داشتم اا در عالم واقع از هم پرهیز می کردیم دستهای هم دیگر را می فشاریم …همه برای تک تک کاراکتر های فیلم دست می زنند و خیلی ها گریه می کنند…شلیک های خنده گلوله های اشک عجب جنگی شده در تهران…
مجبور می شوند در سینما استقلال سانس فوق العاده از دوازده شب به بعد بگذارند…
اما اصحاب سینما و رسانه ها ترجیح می دهند سکوت کنند و نبینند..اینبار هم چپ و راست ندارد از کیهان و رسالت گرفته تا اعتماد و کارگزاران….
سکوتتان را هم عشق است…
به نقل از وبلاگ مسعود ده نمکی، کارگردان اخراجی ها