رفتن به بالا
 • پنجشنبه - 3 اسفند 1385 - 21:51
 • کد خبر : ۲۲
 • مشاهده :  5316 بازدید
 • چاپ خبر : ارتباط با ما

ارتباط با ما

آدرس : خیابان انقلاب – چهارراه کالج – جنب نشر معارف – پلاک ۷۱۳ – طبقه دوم-واحد چهار تلفن :    ۸۸۹۳۸۸۲۱ و  ۸۸۹۳۹۸۳۵ نمابر: ۸۸۹۳۳۸۸۲۱ پست اللكترونيك:info@edalatkhahi.ir

به گزارش عدالتخواهی؛

آدرس : خیابان انقلاب – چهارراه کالج – جنب نشر معارف – پلاک ۷۱۳ – طبقه دوم-واحد چهار

تلفن :    ۸۸۹۳۸۸۲۱ و  ۸۸۹۳۹۸۳۵

نمابر: ۸۸۹۳۳۸۸۲۱

پست اللكترونيك:info@edalatkhahi.ir

لینک کوتاه:    
https://edalatkhahi.ir/?p=22

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


36 دیدگاه برای “ارتباط با ما”

 • سعيد ايرجي says:

  آمار تكان دهنده از پرونده‌هاي مفاسد اقتصادي
  برابر آمار موثق مبلغ سرقت‌هاي ساليانه در كشور نزديك به دويست ميليارد است و اين در حالي است كه تنها ۳ پرونده مفاسد اقتصادی با کل اين دزدی‌ها برابري مي‌كند.
  به گزارش «جهان»، يك منبع آگاه در مجلس شوراي اسلامي گفت: طبق آمار موثق، کل سرقت و دزدی‌های کشور در سال حدود ۲۰۰ میلیارد تومان و میانگین آن یک میلیون تومان در روز است و این در حالی است که فقط ارزش ریالی ۳ پرونده از ۴۰۰ پرونده مفاسد اقتصادی موجود در کمیسیون اصل نود مجلس، برابر با ۲۰۰ میلیارد تومان یعنی ارزش دزدی های کل کشور در طول یک سال است.
  وي همچنین خاطر نشان كرد: ارزش ریالی ۴۰ پرونده از این پرونده ها، برابر با ۵۰۰۰ میلیارد تومان گزارش شده است.
  مبارزه با مفاسد اقتصادي بعنوان يكي از مهمترين جنبه‌هاي فساد، ضرورتي اجتناب‌ناپذير است كه مقام معظم رهبري در قالب فرماني هشت ‌ماده‌اي اين امر را به سران قوا ابلاغ كردند، اما از آن زمان تاكنون روند مبارزه با مفاسد اقتصادي از جنبه‌هاي كمي و كيفي همواره ناكافي تلقي شده و كارآيي آن مورد ترديد بوده است.
  در همين رابطه افكار عمومي، كارشناسان و صاحبنظران و برخي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي نيز بر عدم تحقق خواسته‌هاي مقام معظم رهبري در اين باره تاكيد دارند.
  علاوه بر اين مبارزه با مفاسد اقتصادي همواره يكي از مطالبات جدي مردمي و دانشجويي بوده است تا انجا كه اخيرا چندين بار در مقابل قوه قضاييه تجمع و اعتراض خود را به مسئولان اين قوه رسانده اند.
  همچنين چندي پيش چندتن از دانشجوياني كه به ساخت برج هاي شيراز اعتراض كرده بودند و يك طلبه سيرجاني كه انتقاداتي را به زمين‌خواران اين شهر وارد كرده بود، بازداشت شدند.

 • عالی هستش …

 • با سلام و تحیت و تبریک عید سعید غدیر ؛
  پیرو مصوبه جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی و تأکیدات ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر اطلاع رسانی در خصوص اقدامات شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی؛
  مقتضی است دستور فرمایید خبرنگار محترم آن رسانه در جلسه مصاحبه خبری جناب آقای ذبحی معاونت محترم قضائی دادستانی کل کشور وجانشین دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال در روز سه شنبه مورخ ۱۱/ ۱۰/۸۶ ساعت ۱۰ صبح حضور به هم رسانند .
  مکان : خیابان خیام ـ روبروی پارک شهر ( خ صور اصرافیل) کاخ دادگستری ( درب شماره ۱) دادستانی کل کشور طبقه ۴ سالن اجتماعات
  نقره کار
  سرپرست روابط عمومی دادستانی کل کشور

 • محمدهادي عسكري says:

  من یکی ازدانشجویانی هستم که امروزصبح به دانشگاه يزدرفتیم تارهبرانقلاب رازیارت کنیم.من قبلاازطریق دانشگاه ثبت نام کرده بودم.
  حالابشنویداز ماجرای امروز:
  حدودساعت ۵/۷ رسیدیم دانشگاه.خیلی شلوغ بود.۲ساعت مارانگه داشتندتایکی یکی مارابگردندوبعدبرویم داخل سالن ورزشی.وقتی نوبت ماشد،دیدیم درسالن بسته است وظرفیت آن تکمیل است!مانندمن چندهزارنفربودندکه به شوق دیدارآمده بودنداما…!
  جالب اینجاست که کارتهای ملاقات نزدیک به دوبرابر!ظرفیت سالن صادرشده بود.وقتی ازطریق نمایشگری که بیرون سالن بود،داخل آنرادیدیم،متوجه شدیم به جای اینکه دانشجویان آنجاباشند،چندهزارغیردانشجو!ازبچه ی ۵ ساله تاپیرزن ۵۰ ساله داخل سالن بودند.واکثردانشجویانی که ثبت نام کرده بودندنتوانسته بودندبروند داخل.
  این یعنی بی عدالتی درحضوررهبر.این یعنی ظلم.
  یکی ازمسوولین اصلی این حادثه رییس دانشگاه یزد،آقای میبدی بودندکه نتوانسته بودندمکان مناسبی تدارک ببینند.
  اگررییس دانشگاه،روحیه ی انقلابی وجهادی داشت،می آمدبیرون وجایش!رابه دانشجوی دیگری میداد.
  نگاه کنیدکه بعضی نفهم هاچگونه جواب عشق پاک جوانان(مخصوصادانشجویان)رامیدهند.خیلی خوشحال میشوم این مطلب رادرجاهای دیگرهم انعکاس بدهید.
  راستی آنهایی که حقشان نبودبیایندوآمده بودند،درقیامت چگونه جواب ظلم خوئشان راخواهندداد.

 • دوستان عزیز عدالتخانه با سلام!
  لطفا از سفر شهردار قم به چین در میان انبوه مشکلات این شهر خبری کار کنید.
  شهردار قم احمدی به همراه دو عضو شورای شهر؛ آتش زر(رییس) و اسلامی(نایب رییس دوم) روز دوشنبه ایران را به مقصد چین ترک کردند! این در حالیست که هنوز مشکلات مردم قم در پی بارش برف در روز یک شنبه حل نشده بود و هواشناسی خبر از بارش های مجدد در آخر هفته می داد.
  شهردار قم در حالی به چین رفت که برخی از مسولین شهر و اعضای شورای شهر خواستار لغو این سفر بودند اما شهردار بدون توجه به این درخواستها حاضر به لغو این سفر نشد.
  یاد شهید بابایی فرمانده عملیات نیروی هوایی به خیر! هنگامی که از او خواستند تا به زیارت خانه خدا برود، گفت: چگونه وقتی مردم کشور زیر حملات دشمن بعثی هستند و کشتی های تجاری ما در خلیج فارس امنیت ندارند به زیارت خانه خدا بروم.

 • علی اکبر روحی says:

  كتاب “انتخاب اصلح ” نوشته حجه الاسلام علي اكبر سبزيان مدیر مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان با موضوع شناخت معيارهاي انتخاب و گزينش نماينده اصلح براي مجلس شوراي اسلامي منتشر شد.
  به گزارش روز سه شنبه ايرنا، نويسنده در مقدمه اين كتاب با آوردن متن سوگند نامه نمايندگان مجلس نوشته است : مجلس در جامعه امروز اين نماد روشن حاكميت ملي و مردمسالاري ديني است و در ميان نهادهاي حكومتي به عنوان مظهر اراده ملت در حاكميت بر سرنوشت خود مي‌درخشد.
  “مجلس برخاسته از شركت مسوولانه و با شكوه مردم در انتخابات و پشتوانه محكم و متين استقلال و لنگر ثبات كشور است. براي خنثي نمودن توطئه‌هاي دشمن در تضعيف نظام بايد مجلسي كارآمد ، مقتدر، انقلابي و نمايندگاني با تقوا، امين ، پرتلاش ، متخصص ، متعهد، شجاع و انقلابي داشته باشيم.
  وي در اين كتاب كوشيده براي تحقق اين امر و شناخت معيارهاي انتخاب وگزينش نماينده اصلح مجلس به قرآن، ديدگاه‌هاي پيامبر مكرم‌اسلام (ص) ، اميرالمومنين(ع) و نيز توصيه‌هاي و بيانات امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري استناد كند.
  اين كتاب در شش بخش تهيه شده‌شامل شامل تاريخچه و جايگاه مجلس شوراي اسلامي در قانون اساسي ،مديريت قرآني، مديريت نبوي، مديريت علوي ، اهمتي انتخابات مجلس و جايگاه آن انديشه سياسي امام (ره) است.
  بخش ششم كتاب هم كه اختصاص به اهميت انتخابات مجلس و جايگاه آن در انديشه سياسي مقام معظم رهبري دارد در سه فصل مجزا با موضوعات اهميت و جايگاه مجلس و اهميت انتخابات مجلس و معيارهاي انتخاب نماينده به تحرير درآمده است.
  هر جلد از اين كتاب به قيمت
  ‪ ۱۲‬هزار ريال به بازار كتاب عرضه شده است.
  علاقمندان جهت دریافت کتابمی توانند با شماره تلفنهای ۰۹۳۵۳۳۶۶۴۸۰ و۰۵۱۱۷۲۵۸۳۶۳ کانون اسلامی جوانان شهید روحی مشهد تماس حاصل فرمایند

 • بزرگداشت «از عماد مقاومت تا رضوان شهادت» در تهران says:

  با سخنرانی سردار حاج سعید قاسمی و سید عبدالله صفی الدین:
  بزرگداشت «از عماد مقاومت تا رضوان شهادت» در تهران
  “زندگي و مرگ انسان هائي مانند او(حاج عماد مغنیه)، حماسه اي است كه ملت ها را بيدار مي كند و به جوانان الگو مي دهد و افق هاي روشن و راه رسيدن به آن را براي همه ترسيم مي نمايد.”
  رهبر معظم انقلاب اسلامی(حفظه الله)
  در هفتمین روز شهادت مجاهد کبیر جنبش مقاومت اسلامی حزب الله لبنان، مراسم یادبودی به همین مناسبت در مرکز فرهنگی سیدالشهدا برگزار می گردد.
  به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی میثاق در مراسمی که با عنوان «از عماد مقاومت تا رضوان شهادت» در هفتمین روز شهادت مجاهد کبیر شهید حاج عماد مغنیه برگزار می گردد سردار حاج سعید قاسمی و سید عبدالله صفی الدین مسوول دفتر نمایندگی حزب الله لبنان در ایران سخنرانی کرده و به نقل خاطرات و خصوصیاتی از آن شهید فقید خواهند پرداخت.
  این گزارش می افزاید پخش قطعاتی فیلم و کلیپ از دیگر برنامه های این مراسم خواهد بود و همچنین ویژه نامه ای که به مناسبت شهادت این مجاهد کبیر آماده شده است در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.
  خاطر نشان می سازد مراسم مذکور که با همکاری موسسه فرهنگی شاهد برگزار می شود روز سه شنبه ۳۰ بهمن از ساعت ۱۶ در مرکز فرهنگی سیدالشهدا واقع در میدان هفت تیر برگزار خواهد شد. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن ۷۷۵۲۰۱۸۸ تماس حاصل نمایند.
  گفتنی است شهيد “عماد مغنيه” معروف به “حاج رضوان” كه بيشترين تعداد عمليات عليه رژيم صهيونيستي را در جهان به نام خود ثبت كرده است، به “مرد سايه” در مقاومت اسلامي شهرت داشته و بسياري او را مغز متفكر حزب‌الله قلمداد مي‌كردند. وی سه شنبه شب گذشته در پي انفجار در یک خودروي بمب‌گذاري ‌شده در دمشق، به شهادت رسيد.

 • کودتای سفید در حال انجام:
  وقتي در يك كشور نظام سلطه اقدام به كودتاي موفق مي كند درمرحله اول چند موضع را دردستور كار قرار مي دهد:
  به قدرت رساندن عوامل خود در حاكميت و واگذاري پست هاي حساس به انها
  كودتاها به شكل هاي مختلف اتفاق مي افتد: كودتا هاي نظامي يا كودتا هاي ارام و سفيد:
  هيچ كودتايي بدون مشاركت عوامل داخلي ان كشور موفق نبوده است در كودتا هاي سفيد يعني بدون دخالت ارتشيان اين بخشي از حاكميت در قدرت ميباشد كه با اعمال قدرت و به پشتوانه صهونيسم جهاني و امريكا اقدام به كودتا مي كنند و اين عملكرد اهسته اهسته به ثمر مي نشيند.
  در سال ۱۳۳۲ كه كودتا درايران از نوع دخالت ارتشيان يا خوانين بود برنامه اجرايي صهوينسم جهاني در نهايت به انقلاب شاه مردم انجاميد كه كودتا را بنام خدمت به مردم و شگوفايي رشد و اقتصادي و رفاه اجتماعي تبليغ كردند.
  مبلغان نظام سلطه داخلي كه حامي كودتا مي باشند كودتا را بنام حتي ازادي و حقوق بشر و رفاه اجتماعي تبليغ مي كنند انگونه كه شاه معدم بعد از كودتاي امريكايي ۱۳۳۲ برنامه چپاول غرب را كه تا سال ۱۳۵۰ ادامه داشت بنام انقلاب شاه مردم نام گذاري كرد.
  نشانه هاي كودتا هاي ارام و سفيد؟
  ۱- اقدام سريع به خصوصي سازي در كشور: اين به اين معني است كه پولدارهاي معلوم الحال دوستان نظام سلطه با اوردن سرمايه از داخل يا خارج شروع به خريدن سهام شركت هاي مادر ان كشور مربوطه مي كنند.
  ۲- لغو قوانين محدود كردن سرمايه گذاري هاي خارجي به بهانه رشد اقتصادي و بازار ازاد.
  پاورقي:
  به لطف شكايت متهم به دادن اسناد و اطلاعات كشور به بيگانه كه سايت عدالتخانه از زيان وزير كشور و رئيس جمهور انها راانتشارداده بود سايت عدالتخانه مسدود شده است بدستور قوه قضائيه و مدير محترم منتظر رفتن به دادگاه مي باشد ضمنا معاون رئيس جمهور ي هم به دادگاه احضار شده است.
  ادرس جديد سايت عدالتخانه http://adlroom.net/ لطفا به دوستانتان هم اين ادرس را سريعا انتقال دهيد.
  وقتي در يك كشور نظام سلطه اقدام به كودتاي موفق مي كند درمرحله اول چند موضع را دردستور كار قرار مي دهد:
  به قدرت رساندن عوامل خود در حاكميت و واگذاري پست هاي حساس به انها
  ۱- اقدام سريع به خصوصي سازي در كشور: اين به اين معني است كه پولدارهاي معلوم الحال دوستان نظام سلطه با اوردن سرمايه از داخل يا خارج شروع به خريدن سهام شركت هاي مادر ان كشور مربوطه مي كنند.
  ۲- لغو قوانين محدود كردن سرمايه گذاري هاي خارجي به بهانه رشد اقتصادي و بازار ازاد.
  ۳- مسدود كردن يا بستن رسانه ها و سلب ازاديهاي سياسي و دستگيري حاميان عدالت اجتماعي و سركوب ازاديخواهان.
  ۴- از همه مهمتر و اساسي تر: قطع كردن بودجه هاي عمراني در كشور.
  نظام سلطه با اعمال قوانين بالا با تسخير قدرت سياسي به روش كودتا يا تغير خط مشي نظام ها قدرت اقتصادي را بسرعت بدست مي گيرد و انحصار را در كشور به مورد اجرا مي گذارد تا نبض جامعه را بدست بگيرد در اين رابطه در بخش صادرات و واردات نيز عوامل كودتا بسرعت توسط عوامل كودتا به انحصار در مي ايد .
  هيچ كودتايي بدون مشاركت عوامل داخلي ان كشور موفق نبوده است در كودتا هاي سفيد يعني بدون دخالت ارتشيان اين بخشي از حاكميت در قدرت ميباشد كه با اعمال قدرت و به پشتوانه صهونيسم جهاني و امريكا اقدام به كودتا مي كنند و اين عملكرد اهسته اهسته به ثمر مي نشيند.
  در سال ۱۳۳۲ كه كودتا درايران از نوع دخالت ارتشيان يا خوانين بود برنامه اجرايي صهوينسم جهاني در نهايت به انقلاب شاه مردم انجاميد كه كودتا را بنام خدمت به مردم و شگوفايي رشد و اقتصادي و رفاه اجتماعي تبليغ كردند.
  مبلغان نظام سلطه داخلي كه حامي كودتا مي باشند كودتا را بنام حتي ازادي و حقوق بشر و رفاه اجتماعي تبليغ مي كنند انگونه كه شاه معدم بعد از كودتاي امريكايي ۱۳۳۲ برنامه چپاول غرب را كه تا سال ۱۳۵۰ ادامه داشت بنام انقلاب شاه مردم نام گذاري كرد.
  چون اين عمليات متعلق به طرحي از قبل ريخته شده براي كودتا مي باشد قبلا چون با اعمال تحريم هاي كمر شكن اقتصادي اوضاع اقتصادي ان كشور بهم ريخته و كمبود مواد خام و غذايي بوجود اورده اند تا زمينه كودتا فراهم شود به محض موفقيت كودتا عوامل نظام سلطه كشور را با اجناس از قبل تعين شده پر مي كنند تا مردم ثمره كودتا را با قيمت هاي خيلي پايين لمس بكنند.
  لازم به ذكر است درهمه كودتا هاي موفق غرب برهبري امريكا وانگليس از دو ابزار اقتصادي استفاده شده است بانگ جهاني و صندوق پول كه هر دو در كنترل صهونيستهاي جهاني قرار دارد فورا وارد ان كشور مي شوند با دادن وام هاي كلان دولت كودتا را حمايت ظاهري مي كنند در باطن بهرهاي سنگيني به وام ها مي بندند تا ان كشور هر گز نتواند بهره وام ها را باز پرداخت كند تجربه تاريخي نشان مي دهد در اكثر كشورها عاملان كودتا وام هاي دريافتي را به كشور نمي اورند و فورا به حسابهاي خودشان به خارج انتقال مي دهد ولي مردم ان كشور سالها بايد تحت سلطه در ايند. اين است هدف كودتاها …..
  هدف اصلي همه كودتا ها تغير عملكرد دولت هاي مردمي بوده است تا انديشه استقلال و ازادي و خوكفايي در زمينه هاي مختلف را از بين ببرند.
  غرب و نظام هاي سلطه بدنبال بازارهايي مي كردند تا دولت ها و نظام هاي مستقل انديش را به هر شيوه اي نابود كنند تا ان كشور را به بازاري براي كالاهاي خود تبديل كرده و مواد خام و هرچه منابع ان كشور داشته باشد را به غارت ببرند.
  در تاريخ از اين نوع كودتاها بسيار زياد است.
  كودتاي ۱۳۳۲ در ايران و كودتا درشيلي و اندونزي و مالزي و پاكستان و تركيه و بوليوي و دهها كشور ديگر……
  يك جمله را فراموش هر نكنيد: نظام سلطه همان نظام سرمايه داري انحصاري است كه در زير سازماني صهيونيسم جهاني فعاليت مي كند.
  و برنامه هاي اين سازمان مخوف صهيونستي را از طريف بانگ جهاني و صندوق پول به اجرا مي گذارند.
  تجربه تلخ تاريخ نشان مي دهد هر كشوري كه از صندوق جهاني پول و از بانگ جهاني كه هردو ابزارهاي كودتا ها در كشورهاي مختلف مي باشند ارتباط برقرار كرد در نهايت يا بايد با صهيونسيم جهاني دوستي و شراكت كند يا منافع و منابع ان كشور را صهيونيسم جهاني به چپاول مي برد تا مهرهاي حاكم در قدرت سياسي باقي بمانند در سال ۱۳۳۲ قرارداد مخفي بين شاه معدوم و صهيونيسم جهاني اين بود شاه به سلطنت برگردد و شاه شود وصهوينسم جهاني برهبري امريكا منابع ملي ما را به غارت ببرد. كه تا سال ۵۷ بردند.

 • با سلام. می خواهم بدانم کارههايی که اعضای جنبش در سوريه با عنوان قصاص جالوت انجام می دهند باچه اهدافی است؟
  اگر هدف انتقام است که به ياد ندارم جايی در دستورات دينی به انتقام سفارش شده باشيم.
  اگر در جهت آزادی قدس شريف است آيا اگر کسی به خاطر پول اين ترور ها را انجام دهد با کسانی که آزادی قدس را بهانه رسيدن به قدرت قرار داده بودند و قرار می دهند تفاوتی می کنند.
  به ياد جمله امام موسی صدر افتادم که فرمودند:شرف قدس اجازه نمی دهد به دست غيرمومنين آزاد شود.
  در ضمن ترور ترور است انقلابی و غير انقلابی نداريم چرا با الفاظ خود را گول بزنيم و ما در اسلام ترور نداريم.
  منتظر رفع شبهات ذهنم هستم. متشکرم

 • شاهکار نژادفلاح نماینده مجلس و عضو هیئت مدیره پرسپولیس پس از تقلب گسترده در انتخابات مجلس هشتم (سوءاستفاده از خون چهار شهید) پس از مشخص شدن باخت ایشون وقرار گرفتن در جایگاه سوم با کمال بی شرمی اعلام کردن که ایشون نفر اول شدن و عالیجناب در جواب اعتراض امام جمعه ببینین چی کار میکنه اهانت به نماینده ولی فقیه و امام جمعه ساوجبلاغ حاج آقا نیشابوری وشعور مردم که با هیاهو سالاری ایشون شدن نماینده البته هنوز شورای نگهبان تایید نکرده صحت انتخابات رو …. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
  فیلمشو ببینین
  http://www.youtube.com/watch?v=z04fWBk1_6k

 • کنترل روسای ادارات و تشکیل نهاد مردمی بسیج با مفاسد اقتصادی و گزارش به مردم و برخورد قاطع با مفسدین با توجه به حکم قرآن

 • دانشجوی انقلاب says:

  ر آستانه سفر هاشمی رفسنجانی به استان خوزستان و حضور وی در دانشگاه آزاد اهواز « شورای همگرایی انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های استان خوزستان » در نامه ای سرگشاده خطاب به حجت السلام هاشمی رفسنجانی، به بیان نظرات و دغدغه های خود پرداختند.
  به گزارش خبرنگار سایت تحلیلی خبری دانشجویان مستقل، در بخشی از این نامه سرگشاده چنین آمده است:« مدتی است که حلقه احزاب و جریاناتی که ادعای نزدیکی و انتصاب به شما را دارند و سابقه برکات (بخوانید نقمات) آنان برای انقلاب و نظام روشن است با معرفی شما بعنوان پدرمعنوی خود دست به هر اقدامی می رنند و قلب عاشقان امام و رهبری را به درد می آورند. این امر بر همه روشن است که حلقه سازمان مجاهدین انقلاب ، حزب مشارکت ، کارگزاران سازندگی و … که زمانی تخریب و اهانت به شما را در صدر برنامه های خود قرار داده بودند اکنون دایه دلسوزتر از مادر شده و خود را فرزندان هاشمی معرفی می کنند . براستی آیا زمان آن نرسیده است که نسبت به جریاناتی که قصد دارند از شخصیت شما بعنوان ابزاری برای منفعت و کسب قدرت برای خویش سوء استفاده کنند اعلام برائت نموده و نسبت خویش را با آنان مشخص کنید؟»
  بر اساس این گزارش متن کامل این نامه به این شرح می باشد:
  بسمه تعالی
  جناب آقای آیت ا… هاشمی رفسنجانی
  ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری
  روز ورود شما را به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز بهانه ای قرار دادیم برای بیان دغدغه های کسانی که خود را داعیه دار آرمان های امام و انقلاب و رهبری می دانند و همواره مسئولین نظام را به پیگیری و تحقق بخشیدن به این آرمان ها مورد خطاب قرار داده اند .
  ما دانشجویان ، اخلاق و عدالت را که از اساسی ترین شعارهای انقلاب اسلامی به شمار می رود از شاخص های اصلی مسئولین نظام قلمداد کرده و اعتقاد داریم این شعارها باید همواره سرلوحه مسئولین نظامی قرار گیرد که دین اسلام همه خط مشی اش را مشخص کرده است. اخلاق در حوزه فردی برای انتخاب و گزینش مسئولین و عدالت در حوزه اجتماعی برای تعیین و تبیین سیاست های اقتصادی جامعه ، از اصول اجتناب ناپذیر یک جامعه دینی است.
  مطمئناً حضرتعالی بر پیش گفته واقفید و خود خوب می دانید که انقلاب اسلانی به وقوع نپیوست مگر برای تحقق این شعائر دینی. پس بر هر فرد انقلابی فریضه است که در مقابل بداخلاقی ها و بی عدالتی های سیاسی اجتماعی بایستد و خط خویش را با آنان مشخص کند.
  جناب آقای هاشمی
  مدتی است که حلقه احزاب و جریاناتی که ادعای نزدیکی و انتصاب به شما را دارند و سابقه برکات (بخوانید نقمات) آنان برای انقلاب و نظام روشن است با معرفی شما بعنوان پدرمعنوی خود دست به هر اقدامی می رنند و قلب عاشقان امام و رهبری را به درد می آورند. این امر بر همه روشن است که حلقه سازمان مجاهدین انقلاب ، حزب مشارکت ، کارگزاران سازندگی و … که زمانی تخریب و اهانت به شما را در صدر برنامه های خود قرار داده بودند اکنون دایه دلسوزتر از مادر شده و خود را فرزندان هاشمی معرفی می کنند . براستی آیا زمان آن نرسیده است که نسبت به جریاناتی که قصد دارند از شخصیت شما بعنوان ابزاری برای منفعت و کسب قدرت برای خویش سوء استفاده کنند اعلام برائت نموده و نسبت خویش را با آنان مشخص کنید؟
  ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام
  اگر همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند ″هدف از اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ و خصوصی سازی ، متنوع نمودن منابع درآمد قشر کم درآمد جامعه است″ ، مطمئناً این هدف با وجود بند الحاقی یک مجمع تشخیص مصلحت نظام، نتیجه ای جز شتاب زدگی در خصوصی سازی و پیامدی جز رهاسازی اقتصاد به بخش خصوصی ندارد.
  حمایت ویژه از اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و همکاری بیشتر با قوه مجریه و گام در جهت لغو بند مذکور مبنی بر ″مکلف نمودن دولت به واگذاری حداقل ۶۰% از سهام و سهم الشرکه و … اقتصاد دولتی به بخش خصوصی و تعاونی تا پایان سال ۱۳۸۷″ می تواند زمینه ساز تحقق این اهداف و سیاست ها ودر بستر زمانی مناسب باشد.
  در پایان ، اکنون که مشکلات اقتصادی بعنوان پاشنه آشیل دولت قرار گرفته است ، نیاز به همکاری و همیاری سایر قوا و دستگاه ها خصوصاً مجمع تشخیص مصلحت نظام برای حل مشکلات معیشتی مردم بیش از پیش احساس شده و ضرورت حفظ اتحاد ملی میان سیاسیون نظام و گذر از اختلافات سطحی و رعایت اخلاق بین آنها بیش از هر زمان دیگری به نظر می رسد.
  مطمئناً در صورت تحقق شرط فوق است که مشت محکمی بر دهان کسانی می خورد که بدنبال نشان دادن ناکارآمدی نظام هستند.

 • محمد رضا کنعانی says:

  با سلام و خسته نباشید به جمعی دانشجویان عداالت خواه سئوالی که برای بنده بسیار جای تعجب دارد این است که در مسئله سخنرانی اقای پالیزدار و حکایت پس از ان که ایشان متهم به دریافت مبالغ هنگفت از بیت المال شده اند و پس هم داده نشده چگونه است که ایشان به مدت شش ماه در هیئت تحقیق و تفحص قوه محترم قضاییه بوده اند ایا براستی نبایستی این افراد مصداق درستی و پاکی در جامعه باشند

 • سلام !
  لااقل مثل من کار کنین
  یواش یواش داریم ازتون کاملا ناامید میشیم !!!
  http://vebnevesht.blogfa.com/post-263.aspx
  http://vebnevesht.blogfa.com/

 • دوست شما در بسيج دانشجويي says:

  برادران محترم پوريزدان پرست و كريمي شما از دوستان سال هاي قبل اينجانب در بسيج دانشجويي مي باشيد من اهل كهمره سرخي مي باشم و هم اكنون دانشجوي دوره دكترا مي باشم و بسيار شما را دوست دارم اما برايم تعجب است كه چرا از عبداله شهبازي حمايت مي كنيد من بدون حب و بغض حرف مي زنم او را پدران و مادران كهمره اي خوب مي شناسند فرد مكار و زمين خواري است كه داعيه مبارزه با زمين خواري دارد خاندان ما همواره تحت ستم اين خاندان بوده اند وي پس از آزادي نيز قرارداد ۱۰۰ هكتار ي را با اهالي كهمره براي احداث باغ شهر امضا نموده ايا اين مطالب را به شما مي گويد كمي تخقيق كنيد تا وي و خاندانش را بشناسيد فريب وي را نخوريد

 • برای پانزدهمین سال متوالی یزدی ها باز هم اول شدند
  دکتر ابراهیم خدایی معاون سازمان سنجش درباره برترین استان کشور در کنکور ۸۷ نیز به مهر گفت: بهترین آمار قبولی مربوط به استان یزد است که بیشترین درصد قبولی را داشته است.

 • آرش کماندار says:

  به نام خدا
  در خصوص مدیر سایت عدالتخانه برادر عزیز و انقلابی تفرشی مطلبی با موضوع سایت عدالتخانه و تفرشی در چنگال بی عدالتی نوشته شده است در وبلاگ http://www.kamandar.blogfa.com

 • بنام خدا
  باسلام
  همانطور كه مي دانيد تصميم به انجام تغيير يا تحولي در يك مجموعه نبايد خللي در انجام كارهاي روتين يك مجموعه ايجاد كند. متاسفانه چيزي كه اينروزها براي كارمندان وزارت امورخارجه باعث شگفتي است تعلل در اعزامهاي سالجاري كاركنان اين مجموعه به ماموريتهاي خارج از كشور است . جالب است سابق كارهاي اعزام افراد حداكثر يك الي دوماهه اول سال مشخص مي شد ولي تاكنون حتي اجازه تشكيل شوراهاي اعزام از طرف وزير محترم صادرنشده است !
  اگرتغييريا تحولي درميان باشد به بخشهاي كارشناسي يا رده هاي پايين تر ربطي ندارد و فقط در مقطع سركنسولها و سفرا تاثيرگذاراست.
  صحبت من با آقاي احمدي نژاد اينست آيا ميدانيد خيلي از نمايندگيهاي ما در چند ماه آينده با اين تعلل در پستهاي سياسي، اقتصادي و رسانه اي كه ماموريتشان بدون جانشين و سر سه سال خاتمه مي يابد تا اعزام كارشناس جديد با خلع نيرو مواجه خواهند شد و متاسفانه اگر جانشينان با مشكلاتي از قبيل دريافت ويزا مواجه شوند به اين مدت اضافه خواهد شد. بد نيست در تصميم گيريهاي سليقه اي تامل بيشتري داشته باشيم.

 • علیرضا نهری says:

  هوالبصیر
  «بررسی وضعیت خط مقدم جنگ دو تفکر و دو مسیر»
  نقد و بررسی نامه هاشمی رفسنجانی به امام خامنه ای(حفظه الله) در تاریخ ۱۹/۳/۸۸
  نامه را بارها خواندم و هر بار به عمق آن بیشتر توجه نموده و مسائل دقیق تری از آن فهمیدم.اولا این نوشتار، در صدد تحلیل چرائی و چگونگی نامه نیست. ثانیا ادبیات به کاررفته در این نامه نشان دهنده آن است که این نامه مبتنی بر تهدید، فشار و کینه است و از لحاظ ادبی با پیچیدگی خاصی که یکی از ویژگی های بارز نویسنده آن می باشد،یعنی «شفاف نبودن مواضع» و «دوپهلو سخن راندن» می باشد. ثالثا بسیار ناشیانه!؛ به طوری که در شان «استوانه نظام!» «عدل قرآن!» ، «امیر کبیر ایران!»، «سردار سازندگی!»، «تنها مرد میدان سیاست!»،«عدل نظام(خود نظام!) و … نیست، و بیش از گذشته روشن شد که در عین پیچیده بودن تفکرات و مواضع ایشان،آنقدر هم که می گویند «سیاست مدار بزرگی» نیست.
  و اما بعد…
  ۱- نامه بدون سلام و احترامات رایج شروع شده است که نشان دهنده ی این موضوع است: اولا ادب در مقابل ولایت رعایت نشده است؛ ثانیا از همان ابتدا از موضع تهدید و فشار آغاز گزدیده و نامه از حالت عادی خارج و حالت موضع گیری در مقابل ولایت به خود گرفته است.
  ۲- پس از آن با این جمله نامه ادامه یافته است:«مقام معظم رهبری آیه الله خامنه ای زیده عزه»؛ با دقت در این جمله که حداقل جایگزین چنین جمله ای شده است: « مقام معظم رهبری حضرت آیه الله خامنه ای زیده عزه»، متوجه می شویم که این نشانه و تایید بند فوق الذکر می باشد. لازم به ذکر است که طبق عقاید شیعه و حتی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در زمان غیبت امام عصر(عج)، ولی فقیه، «امام» و پیشوای جامعه اسلامی است.
  ملت عزیزمان به خوبی به یاد دارند که بعد از رحلت امام خمینی(ره) طرحی حساب شده با محوریت و هدایت آقای هاشمی عملیاتی شد که یکی از برنامه های آن حذف کلمه «امام» از ادبیات انقلاب اسلامی بود که متاسفانه موفق شدند.بجاست که در دکترین مقابله، در رسانه ملی و مطبوعات ارزشی و … در راستای احیای فرهنگ انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی(ص) و عدالت اسلامی و آرمان های انقلاب اسلامی، برای شکست جبهه پیچیده مقابل «نظام ولایت» و نابودی «اسلام امریکائی»، با شجاعت تمام، این انحراف و فساد را اصلاح نموده و بدرگاه خداوند متعال توبه نمائیم؛ باشد که مورد رحمت و مغفرت الهی قرار گیریم و پرده ی ظلمت از جامعه مان برداشته شود و نور ولایت بیش از پیش بر فطرت ها بتابد و به سمت «جامعه اسلامی شدن» به رهبری الهی «امام خامنه ای» حرکت کند.
  ۳- «متأسفانه اظهارات عاري از حقيقت و غيرمسئولانه آقاي احمدي‌نژاد در جريان مناظره با مهندس موسوي…»
  سخنان دکتر احمدی نژاد هم حقیقت دارد و هم واقعیت و هم مسئولانه است! چرا که ایشان در دفاع از حقوق ملت و حفظ آن در مقابل «مافیای قدرت و ثروت» و «احزاب خودخوانده، پرمدعا و بی خاصیت»، هم در برابر خداوند متعال و هم در برابر قانون و هم در برابر ملت عزیزمان مسئول است و باید این وظیفه خطیر را به انجام برساند.
  ۴- تقابل اندیشه و نگاه هاشمی با «امام خامنه ای» در این جملات مشهود است:« خاطرات تلخ اظهارات و اقدامات منافقان و گروهك‌‌هاي ضدانقلاب در سالهاي اول بعد از پيروزي انقلاب و نيز تهمت‌زدن‌ها در انتخابات ۸۴ و انتخابات مجلس ششم ولجن‌‌پراكني‌هاي باند پاليزدار كه در دادگاه محكوم شده را به نمايش گذاشت و از آنجا كه بخشي از اين اظهارات قبلاً در رسانه‌هاي دولتي و آتش تهيه آن در سخنراني مشهد مقدس مطرح شده…»
  ایشان دکتر احمدی نژاد را با این گروهها یکی دانسته و در یک جبهه قرار داده است! در صورتی که همه می دانند که بارها «امام خامنه ای» ازاین دولت و شخص آقای احمدی نژاد بخاطر «احیای تفکر امام راحل» و «گفتمان انقلاب اسلامی» و «شعار عدالت محوری»، حمایت خاص و تحسین و تشکر نموده اند و آشکارتر از همه سخنان «محکم» امام در نماز جمعه ی پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم بود که فرمودند:«البته بين ايشان و بين آقاى رئيس جمهور از همان انتخاب سال ۸۴ تا امروز اختلاف‏نظر بود، الان هم هست؛ هم در زمينه‏ى مسائل خارجى اختلاف‏نظر دارند، هم در زمينه‏ى نحوه‏ى اجراى عدالت اجتماعى اختلاف‏نظر دارند، هم در برخى مسائل فرهنگى اختلاف‏نظر دارند؛ و نظر آقاى رئيس جمهور به نظر بنده نزديكتر است.»
  ۵- «و نيز تهمت‌زدن‌ها در انتخابات ۸۴ و انتخابات مجلس ششم…»؛
  و اما این جملات!؛ اولا همه ملت ایران به خوبی به یاد دارند که در انتخابات تیر ماه ۸۴ ، چه کسی و از سوی چه کسانی مورد هجمه و تهمت های ناروا و تخریب های ناجوانمردانه قرار گرفت، آن هم فقط به خاطر «ورود به منطقه ممنوعه ی قدرت» و «غیر حزبی بودن» و «برخاسته از متن ملت!»؛ مناظرات نمایندگان کاندیداها در رسانه ملی سال ۸۴ ، گوشه ای از آن قضایای اعجاب انگیز را به تصویر کشید!؛
  نه در انتخابات ریاست جمهوری نهم و نه مجلس ششم، هیچ تخریبی از سوی جبهه مقابل جریان آقای هاشمی صورت نگرفت و اگر در گوشه و کناری «وزوزی» به گوش می رسید، چیزی جز «خودزنی سیاسی» نبود!
  ۶- «و گويا براي تحت‌الشعاع قرادادن گزارشهاي مستند و مكرر ديوان محاسبات در خصوص مفقودالاثر بودن يك ميليارد دلار و ارتكاب چند هزار تخلّف در اجراي بودجه‌ها مي‌باشد…»؛
  اولا در «دولت هشتم» که ادامه دهنده ی راه «دولت توسعه اقتصادی» بود، شش میلیارد دلار مفقود الاثر شد که باید پی گیری شده و مساله برای ملت عزیزمان روشن گردد، ثانیا دیوان محاسبات، جواب این یک میلیارد دلار را داده است و ملت عزیز حتی در نقاط دور دست کشورمان که تا قبل از دولت نهم، محلی از اعراب نزد مسئولان دولتی نداشتند نیز، قضیه را به روشنی می دانند و تحلیل صحیحی از آن ارائه می کنند؛ ثالثا « ارتکاب چند هزار تخلف»! آیا این اظهارات تهمت و غیر مسئولانه نیست؟! داستان غم انگیز لوایح بودجه در چهار سال اخیرکه دوستان و دست بوسان آقای هاشمی در «مجلسین هفتم و هشتم» تحت لوای دروغین اصولگرائی، با اعمال سلیقه های شخصی و کینه های درونی به علت این که دولت به آن ها «سهم و باج» نمی داد بر دولت و ملت تحمیل کردند را همه می دانند ! تذکرات امام خامنه ای به دو مجلس ، موید این مطالب است.
  رابعا تخلف از چه؟! از برنامه های غیر علمی و ضد اسلامی چهارم توسعه!؟ و یا از قانون های درون حزبی تحمیل شده به ملت؟!
  ۷- «ده‌ها ميليون نفر در داخل و خارج ناظر دروغ‌پردازي‌ها و خلافگويي‌هايي بودند كه برخلاف شرع و قانون و اخلاق و انصاف، افتخارات نظام اسلامي‌مان را نشانه گرفته بود…»
  اولا دو کلمه ی «دروغ پردازی» و «خلاف گوئی»، نشان دهنده ی این مساله است که آقای موسوی برنامه های دیکته شده ی آقای هاشمی را عملیاتی میکرده و می کند، ثانیا از آقای هاشمی می پرسیم آیا شرع و قانون و اخلاق و انصاف را می شناسید؟! این ها واژه هایی اند که در زمان تصدی شما بر مسند ریاست جمهوری و پس از آن، استحاله شده و به مسلخ اندیشه های سکولار و شیوه های عملیاتی تکنوکراتی رفتند و به حاشیه رانده شدند! بله، این مرام و روش جریان و جبهه مقابل ولایت است: «هدف وسیله را توجیه می کند!!» ثالثا از مظلوم دیگری به نام «نظام اسلامی» نام برده شده! البته که نباید افتخارات نظام اسلامی با بی انصافی و بی اخلاقی و بی قانونی و با خلاف شرع ، زیر سئوال رفته و آسیب ببیند؛ اما باید دید چه کسانی و چه جریان مخوف و پیچیده ای در حوزه مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و علمی، در صدد استحاله اهداف و آرمان ها و فرهنگ انقلاب اسلامی و نظام اسلامی بوده و هستند؟! همه، «حزب کارگزاران سازندگی» و مرام و اندیشه های عجیب و غریب آن را خوب می شناسند.
  رابعا مراجع عظام، علمای بلاد، اندیشمندان، دانشگاهیان و طلاب عزیز! سکوت خود را بشکنید و نگذارید عده ای خود را همه ی نظام بدانند و خود را صاحب انقلاب اسلامی معرفی کنند، که این مساله باعث نابودی و فساد انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن و بدبینی ملت عزیزمان خواهد شد!
  ۸- «زير سوال بردن تصميمات بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و تلاشهاي امام راحل و مردم مسلمان و متعهد و روحانيت عظيم‌القدر كه در نيم قرن گذشته با مجاهدت‌هاي خويش توانستند بناي باشكوه نظام اسلامي را ايجاد و مستقر و بالنده كنند، از اين بدتر نمي‌شد…»
  و ای درد از این نقشه های ناجوانمردانه! که در طول تاریخ خصوصا تاریخ پس از انقلاب اسلامی، اجرا شده و در حال اجراست! و آن «هزینه کردن از ولایت و حق و حقیقت» برای رسیدن به منافع دنیوی و گروهی و حزبی است. اولا تصمیمات امام راحل(ره)، تصمیمات قوه مجریه نیست و این دو تفاوت های اساسی دارند. چرا که سطح مدیریت «امام امت» با «کارگزاران حکومت»، خیلی فاصله دارد. تصمیمات اجرائی در زمان امام راحل، مربوط به «دولت» است نه «امام!» در سخنان آقای موسوی، بسیار دیدیم و شنیدیم که دوران نخست وزیری خود را هرجا به نفع اش بود «دوران خود» و هر جا به ضررش بود، با عنوان «دوران امام(ره)!!» معرفی می کرد؛ ثانیا اگر با منطق و استدلال آقای هاشمی بخواهیم مساله را بررسی کنیم، ابتدا باید خود ایشان را زیر سئوال ببریم، چرا که پس از رحلت امام(ره) و خصوصا در دوران ریاست جمهوری اش، خود از مهمترین منتقدین دوران نخست وزیری موسوی که حالا به «دوران امام راحل» تبدیل شده است، بوده اند!!!
  ثالثا در جمله بعد می نویسد:« دوران مشعشعي كه خود شما پشت سر امام(ره) در قامت مجاهد پيشتاز، رئيس‌جمهور و نهايتاً رهبري نظام نقش و مسئوليت‌هاي ممتازي به عهده داشته‌ايد.» یعنی در حال حاضر
  امام خامنه ای، رهبری نظام را به عهده ندارند؟! منظور از این ادبیات چیست؟
  ۹- «مقام ولايت در زمان رهبري امام راحل و جناب‌عالي كه هادي دولت‌ها بوده‌ايد و با اظهارات صريح، مديريت‌ها را مورد تأييد و تحسين قرارداده‌ايد، نشانه گرفته است…»
  اولا حمایت از دولت ها را امام خامنه ای از وظایف خویش معرفی کرده اند، اما خود ایشان بارها فرموده اند که این حمایت ها، به معنی تایید همه طرح ها و برنامه ها و عملکرد های دولت ها نبوده و نیست؛ اما فرموده اند که دولت نهم مورد حمایت خاص من است. باز هم تقابل عملکرد هاشمی با امام خامنه ای در این مساله نیزآشکارتر می شود، چرا که او «جریان شوم ۱۴ اسفند ۵۸ و دولت بنی صدر » را با دولت عدالت محور و مورد تایید امام خامنه ای و مورد آرزوی امام خمینی(ره) یکی می داند!!
  ثانیا در دوران ولایت و رهبری امام خامنه ای، بنیان «ولایت ناپذیری» در مدیریت اجرائی کشور گذاشته شد. کیست که نداند؟! اما اگر خواص اهل حق، مراجع عظام و … آن دوران را به سکوت گذراندند، باید به طور دقیق چرائی آن تحقیق و تبیین شود. ثالثا این قسمت از نامه و چند خط بعد از آن، نکته مهمی را در خود نهان دارد که همان تقابل با ولایت است! و در صدد است که ذهن ها را آماده مطالب تندتر بعدی گرداند. می نویسد: « بلكه مقصود اين است كه بايد مانع گرفتار شدن كشور به سرنوشت آن روزگار شد.اينجانب براي پرهيز از آلوده‌شدن فضاي سياسي كشور در آستانه انتخابات به تشنجات بيشتر، از عكس‌العمل فوري كه مورد انتظار ملت است، خودداري كردم…»
  یعنی من وظیفه ام را انجام دادم، حال نوبت شماست! که مثل امام راحل وارد عمل شوید و به وظیفه تان عمل کنید!!! ببینید که برای ولایت و امام امت، تعیین تکلیف می کند!!
  ۹- «در مراسم بزرگداشت سالگرد امام(ره) به آقاي احمدي‌نژاد گفتم كه در اظهارات او خلاف‌گويي‌‌هاي فراواني وجود داشته و ادعاي كذب تماس تلفني من با يكي از سران عرب و ادعاي كارگرداني مبارزات انتخاباتي رقبا و اتهامات ناروا به جمعي از بزرگان نظام، از جمله جناب آقاي ناطق نوري و فرزندان من و بدتر از همه زيرسوال بردن اقدامات امام راحل را … »
  و باز تئوری خطرناک « عدل نظام!» آنهم به صورت افراطی؛ چرا که هاشمی فرزندان خود را نیز جزء «بزرگان نظام» به حساب می آورد!! البته ملت عزیزمان نمونه های زیادی از فعالیت های مختلف این «بزرگان نظام!!» را به یاد دارند؛ «ترویج کت و دامن برای بانوان»، «دوچرخه سواری بانوان»، «فعالیت آنان در وزارت نفت»، «تحریک اغتشاش گران در ۱۸ تیر ۷۸ و هدایت اغتشاشات امسال» و….؛ ثانیا در مورد اقدامات امام راحل و زیر سئوال بردن آنها؛ ملت عزیز می دانند که پس از گذشت ۱۶ سال حاکمیت «جریان احزاب خودخوانده، پرمدعا و بی خاصیت» بر سرنوشت کشور و ایجاد یک امپراطوری و هژمون بر مقدرات آن، دولتی بر سر کار آمد و رئیس جمهوری ظهور کرد که نمونه کوچکی از امام خمینی(ره) و اندیشه ها و تفکرات ناب ایشان بود و این در بیانات امام خامنه ای بارها اشاره شده است؛ ثالثا همه ی به اصطلاح «بزرگان نظام!!» ، اگر صداقت دارند، به قانون «از کجا آورده اید؟» گردن نهند! اگر راست می گویند!
  ۱۰- « از صدا و سيما هم خواسته شد كه فرصتي در اختيار طرفهاي ذيحق براساس مقررات سازمان قرار دهد كه از خود دفاع نمايند..»
  اولا دیگر دوران «خودستائی» و «یک طرفه با ملت روبرو شدن» تمام شده است! باید «بزرگان نظام» از بنز های لوکس پیاده شده و به میان «ولی نعمتان» خویش بیایند و به «سیره ی عملی امام خامنه ای» عمل کنند. ثانیا باب مناظره باز است؛ بجای دفاع یک طرفه، باید در رسانه ی ملی حاضر شوید و به صورت زنده با طرف مقابل خود مناظره کنید تا حقایق و وقایع برای ملت عزیزمان روشن گردد و همه ی ابهامات موجود از میان برود.
  ۱۱- «گرچه در گذشته به بخشي از اين اتهامات پاسخ داده شده و رئيس قوه قضاييه وقت جناب آقاي يزدي در پايان كار رياست جمهوري اينجانب، در عمل به اصل ۱۴۲ قانون اساسي رسماً اعلام پاكي و منزّه بودن خانواده رئيس‌جمهور و حتي كم‌شدن دارايي‌ها در دوران مسئوليت را نمودند، ولي تكرار اتهام تكرار جواب را مي‌طلبد…»
  جناب آقای یزدی، پاسخ خوبی به این اظهارات داده اند که مطمئنا از سوی ملت عزیزمان مورد مطالعه قرار گرفته است.
  ۱۲- «اين دو پيشنهاد خيرخواهانه عملاً پذيرفته نشده و رهبر معظم هم صلاح را در سكوت‌شان ديدند و بي‌شك جامعه و بخصوص نسل جوان نيازمند اطلاع از حقيقت است…»
  اولا آقای هاشمی، حتی حاضر نیست بنویسد: «رهبر معظم انقلاب اسلامی!» چرا که رهبر انقلاب اسلامی بخاطر عمق انقلاب اسلامی، دارای معنای ژرفی است، که این جای تامل دارد! ثانیا اگر آقای هاشمی میداند که سکوت امام، «صلاح دید» ایشان است، پس چرا برای امام خامنه ای تعیین تکلیف کرده است؟!! آیا این معنای «لازم و ملزوم بودن» است؟!
  ۱۳- «معتقدم جناب‌عالي بخوبي مي‌دانيد كه اينجانب و بسياري از بزرگان تأثيرگذار انقلاب و حتي خود جناب‌عالي از دوران مبارزه و سالهاي اول انقلاب و در تعدادي از مقاطع مورد تهاجم افراد لاابالي و ضدانقلاب بوده‌ايم و هميشه صبورانه تهمت‌ها و اهانت‌ها را پشت سر گذاشته‌ايم و در دور جديد تهمت‌ها و هجمه‌ها هم از حدود پنج سال پيش تاكنون دندان روي جگر دارم و بخاطر خداوند و مصالح انقلاب و كشور اندوه خويش را مكتوم مي‌د‌ارم و از اين جهت هم مورد گلايه بسياري از دلسوزان اسلام و انقلاب و بستگانم قرار مي‌گيرم ومهم اين است كه اينبار اين تهمت‌ها توسط رئيس جمهور و در رسانه ملي مطرح شده است. البته در موقع مناسب انحرافات و حق‌كشي‌هاي ناگفته انتخابات و اعمال دولت نهم در اختيار مردم و تاريخ قرار خواهد گرفت…»
  انتقادات صریح و شدید امام خامنه ای به دولت سازندگی مبنی بر «توسعه منهای عدالت اسلامی» و به دولت رفرمیست مبنی بر «نفوذ اندیشه ها و روشهای سکولار» در بدنه نظام اسلامی و «نشر اباحی گری»، هنوز در گوش ملت عزیزمان طنین انداز است؛ دکتر احمدی نژاد در این چهار سال تصدی مسئولیت ریاست جمهوری، منویات امام امت را پی گیری و عمل نموده است، پس «تهمت ها و اهانت ها» وجود ندارد، بلکه «واقعیت ها و حقیقت هاست» که بیان می شود.
  ۱۴- «تاريخ گواه است كه اكثريت مردم متعهد و انقلابيمان كمتر تحت تأثير خلاف‌گويي‌ها قرار مي‌گيرند و دليل آن آراء افتخارآميز مردم به اينجانب در آخرين انتخابات مجلس خبرگان رهبري است و نيز خوب مي‌دانيد كه در جريان انتخابات جاري، تاكنون به خاطر مسئوليت‌هاي رسمي ام در رسانه هامطلبي به نفع يا ضرر افراد و جريانهاي درگير در انتخابات نگفته‌ام و در موراد ضروري به كلياتي مبتني بر حضور حداكثري مردم در پاي صندوق‌ها و سلامت انتخابات اكتفا كرده‌ام و رسماً گفته‌ام برنامه شركت در انتخابات ندارم..»
  اولا لحن نوشتار را ببینید! می نویسد: خوب می دانید…
  ثانیا تاريخ گواه است كه اكثريت مردم متعهد و انقلابيمان كمتر تحت تأثير خلاف‌گويي‌ها قرار مي‌گيرند و دليل آن آراء کم شما در انتخابات مجلس ششم و سی ام شدن شما و همچنین اختلاف رای بسیار زیاد شما با آقای احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری نهم و شکست سنگین جبهه احزاب از ملت بود!
  ثالثا وضعیت انتخابات مجلس خبرگان با انتخابات مجلس شورا و ریاست جمهوری متفاوت است و به علت های مختلف از جمله «عملکرد برخی بزرگان نظام»، «کاخ نشینی آنان»، «عمل نکردن به اسلام ناب محمدی(ص)» و «سیره عملی امام راحل و امام خامنه ای» و …، مردم ناراضی اند و در انتخابات مجلس خبرگان حضوری پرشور ندارند.
  ۱۵- «چهار نامزد موجود براي آمدن به صحنه با اطلاع از نظر و سياست اينجانب از من نظر نخواسته‌اند و بعد از نامزدي هم از اينجانب درخواست حمايت نكرده‌اند و اگر هم در جلساتي بهم رسيده باشيم، چيزي جز همان كليات فوق‌الذكر را از من نشنيده‌اند و اگر حزب يا گروهي در مورد جهت‌گيري در انتخابات نظر خواسته‌اند، گفته‌ام براساس آيين‌نامه خود عمل كنند و حقيقتاً آنها با تصميم‌خودشان و همكارانشان در صحنه‌اند و عمل مي‌كنند و انصافاً تهمت دست‌نشانده بودن آنان ستم و بي‌حرمتي غيرقابل توجيه است.»
  حمایت فرزندان و نزدیکان و احزاب تحت نظر آقای هاشمی از آقای موسوی را همه ی ملت میدانند، سخنان دخترشان که توصیه به کروبی و موسوی میکرد تا باهم متحد باشند و نگذارند این دولت دوباره رای بیاورد را شاید آقای هاشمی اطلاع ندارد!
  ۱۶- «احتمالاً عوامل دولت از نظر اينجانب مطلعند كه من ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و كشور نمي‌دانم و خود جناب‌عالي هم از اين نظر من مطلعيد و دلايل آن را هم مي‌دانيد…»
  کدام وضع موجود؟! ملت از دولت منتخب خود می خواهد – و خواسته ی به حقی هم هست- که با فقر و فساد و تبعیض در هر جا و در هر لباس و منتصب به هر کس، طبق خواسته ی امام خامنه ای در «فرمان ۸ ماده ای مبارزه با فساد»، مبارزه ای ریشه ای و بی امان و بدون «ملاحظات و سفارشات!» داشته باشد.
  ۱۷- «با اينهمه بر فرض اينكه اينجانب صبورانه به مشي گذشته ادامه دهم، بي‌شك بخشي از مردم و احزاب و جريانها اين وضع را بيش از اين بر نمي‌تابند و آتش‌فشانهايي كه از درون سينه‌هاي سوزان تغذيه مي‌شوند، در جامعه شكل خواهد گرفت كه نمونه‌هاي آن را در اجتماعات انتخاباتي در ميدانها، خيابانها و دانشگاه‌ها مشاهده مي‌كنيم.»
  آیا در این بند از نوشتار آقای هاشمی به وضوح فرمان صدور اغتشاشات و فشار و تهدید دیده نمی شود؟! و آیا از سوی مسئولین امر، قابل پی گیری و بازخواست نیست؟
  ۱۸- «اگر نظام نخواهد يا نتواند با پديده‌هاي زشت و گناه‌آلودي مثل تهمت‌ها، دروغ‌ها و خلاف‌گويي‌هاي مطرح شده در آن مناظره برخورد كند و اگر مسئولان اجراي قانون نخواهند و يا نتوانند به تخلّف‌هاي صريح خلاف قانون در اعلان افراد به عنوان فاسد كه فقط بعد از اثبات تخلّف در دادگاه قابل اعلان است، رسيدگي كنند و اگر فردي در موقعيت رياست جمهوري بدون مراعات ‌شأن منصب مقدسش خود را مجاز به ارتكاب چنين گناهان كبيره و اخلاق‌شكن عليرغم سوگند به مراعات شرع و قانون بداند، چگونه مي‌توانيم خود را از پيروان نظام مقدس اسلامي بدانيم؟…»
  منظور از نظام چیست و کیست؟!! سئوالی که از سوی نویسنده نامه باید روشن شود و ثانیا «چگونه مي‌توانيم خود را از پيروان نظام مقدس اسلامي بدانيم؟» منظور کیست؟!! جملات مبهمی است که به ابهامات بیش از بیست ساله ی آقای هاشمی در اذهان عمومی می افزاید!
  ۱۹- «رهبري معظم انقلاب؛اكنون كه امام راحل (ره) آن پير فرزانه و حلّال مشكلات و ملجاء همه و يار صبور و ديرينه هر دوي ما آيت‌الله شهيد مظلوم دكتر بهشتي و بسياري از همسنگران قديم كه يا به فيض عظماي شهادت رسيدند و يا به ديار باقي شتافتند ؛ در بين ما حضور ندارند، شما مانده‌ايد و من و معدودي از ياران و همفكران قديم. »
  اولا باز ایشان خود را «تالی تلو» امام خامنه ای قرار می دهد که پاسخ قاطع و روشن امام در نماز جمعه تاریخ ۲۹/۳/۸۸ با کلام نورانی و حکیمانه خویش در محکمات فرمایشاتشان، فرمودند:«من البته در موارد متعددى با آقاى هاشمى اختلاف‏نظر داريم، كه طبيعى هم هست؛ ولى مردم نبايد دچار توهم بشوند، چيز ديگرى فكر كنند. البته بين ايشان و بين آقاى رئيس جمهور از همان انتخاب سال ۸۴ تا امروز اختلاف‏نظر بود، الان هم هست؛ هم در زمينه‏ى مسائل خارجى اختلاف‏نظر دارند، هم در زمينه‏ى نحوه‏ى اجراى عدالت اجتماعى اختلاف‏نظر دارند، هم در برخى مسائل فرهنگى اختلاف‏نظر دارند؛ و نظر آقاى رئيس جمهور به نظر بنده نزديكتر است.»
  ۲۰- «از جناب‌عالي با توجه به مقام و مسئوليت و شخصيتتان انتظار است براي حل اين مشكل و براي رفع فتنه‌هاي خطرناك و خاموش كردن آتشي كه هم اكنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه كه صلاح مي‌دانيد اقدام مؤثري بنماييد و مانع شعله‌ورتر شدن اين آتش در جريان انتخابات و پس از آن شويد.»
  در اینجا نیز آقای هاشمی برای امام امت، تعیین تکلیف کرده است! همراه با تهدید و فشار که همان دکترین شکست خورده ی استراتژیست های دولت رفرمیست است: «فشار از پائین، چانه زنی از بالا!!»
  ۲۱- «لذا در فرصت باقي‌مانده ضروري به نظر مي‌رسد خواسته حق حضرت‌عالي و مردم در خصوص انجام انتخاباتي سالم و پرابهت و حداكثري تحقق يابد. كاري كه مي‌تواند عامل نجات كشور از خطر و باعث تحكيم وحدت ملي و اعتماد عمومي باشد و فتنه‌گران نتوانند با حدس و گمان نصّ پيامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحريف كنند و با ناديده گرفتن قانون، بنزين بر آتش‌افروخته بريزند.»
  که بسیار حرف جالب و شگفت انگیزی است! چرا که آقای هاشمی اعتراف دارند که سخنان امام امت، دارای «نص» است، پس جناب آقای هاشمی این مساله را خوب می دانند!
  ان شاءالله در مقالات تخصصی در آینده ای نزدیک، «محکمات و متشابهات» بیانات امام خمینی و امام خامنه ای را بررسی و تبیین خواهیم کرد تا پرده از چهره ی «مفسران به رای آخرالزمان» در تاریخ پس از انقلاب اسلامی، برداریم.
  ۲۲- چطور است که انتقاد از عملکرد و اندیشه های برخی افراد، نظام را! و قرآن را زیر سئوال بردن است! اما توهین و تهمت و افترا و استهزا و … یک «رئیس جمهور» که شخص دوم در نظام جمهوری اسلامی است و منتخب ملتی فهیم، زیر سئوال بردن نظام اسلامی نیست؟!! عجبا!؛ او را «منافق، ضد انقلاب، سخنان او را لجن پراکنی، دروغ گو، خلاف گو، عمل کننده بر خلاف شرع و قانون و اخلاق و انصاف ، زیر سئوال برنده ی امام راحل و افتخارات نظام اسلامی، مانند بنی صدر، کذاب، لاابالی، منحرف، مرتکب گناهان کبیره، اخلاق شکن و فتنه گر» خواندن چطور؟! آیا نظام اسلامی زیر سئوال نرفت؟ آیا به ملت توهین نشد؟!!
  آیا این مواضع، نظام اسلامی را در سیاست داخلی و خارجی با مشکل مواجه نمی کند؟
  «فاین تذهبون» جناب آقای هاشمی؟!
  ۲۴- عمق استراتژیک این نوشتار، جملات زیر است:
  «تاريخ گواه است كه اكثريت مردم متعهد و انقلابيمان كمتر تحت تأثير خلاف‌گويي‌ها قرار مي‌گيرند و دليل آن آراء افتخارآميز مردم به اينجانب در آخرين انتخابات مجلس خبرگان رهبري است»
  چرا که دو اندیشه در مجلس خبرگان رهبری وجود دارد و در حال منازعه ی پنهان است: «انتخابی بودن ولی فقیه توسط مردم» و «انتصاب ولی فقیه از سوی امام معصوم(ع)»؛ و جالب این جاست که بیش از نیمی از اعضای مجلس خبرگان دیدگاه آقای هاشمی یعنی دیدگاه اول را دارند و همین اهرم فشار به امام خامنه ای در این نوشتار می باشد. حال تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!
  ۲۵- در آخر این بیت شعر را تقدیم جناب آقای هاشمی میکنیم، باشد که متوجه شوند:
  سر چشمه شايد گرفتن به بيل چو پر شد نشايد گرفتن به پيل
  امت حزب الله! امیدی به خواص اهل حق! و «رجال به اصطلاح سیاسی» با آن مواضع و دیدگاه های «مسخره» و «غیر اسلامی» نیست؛ خود شما خواص اهل حقید! خود را باور کنید و دل به امامامتان سپارید، سینه ها را آماده ی دفاع از ولایت کنید، که
  نبردی سخت در پیش است….
  والسلام
  ۱۷/۴/۸۸

 • سلام
  ضمن تشکر از انتشار بیانیه در مورد انتخاب اعضای کابینه دهم، درخواست داشتم که این مطالبه را در یک ملاقات حضور ی با رئیس جمهوری بیان کنید. کاش جوی موجود این ظرفیت را داشت که تجمعی صورت گیرد تا به رئیس جمهور بگویم من و دوستانم ، اعضای خانواده ام وشاید صدها ایرانی مثل ما دوباره به ایشان رای داده ایم چون امیدوار بودیم احمدی نژاد خطا ها ی گذشته را تکرار نخواهد کرد.نه اینکه در مقابل نظر رهبری بایستد!

 • سلام
  من يه مطلب گذاشتم دوست دارم مطالعه كنيد و نظر بدين
  قطعا با اين روند اعتراضات ممكن است آقا مجبور شوند وارد شوند
  گمان ميكنم تهيه طومار در نماز جمعه فردا ميتواند اولين قدم باشد و نگذاريم آقا وارد شوند
  http://behpasand.blogfa.com/

 • طرحی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی
  حسین عابدی
  مبارزه با مفاسد اقتصادی ،شعاری است که دکتر محمود احمدی نژاد از چهار سال پیش هنگام طرح شعارهای انتخاباتی خود در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مطرح وطی چهار سال تصدیگری خود مدام بر آن تاکید کرد .
  قطع نظر از اینکه دولت وي طی چهار سال تصدیگری حتی یک مفسد اقتصادی را معرفی نکرد اکنون که یکبار دیگر که قرار است این دولت چهار سال امور اجرایی کشور را مدیریت کند،در ابتدای امر ضرورت دارد پاسخ سوالات زیر را در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی روشن كند. در واقع پاسخ به این سوالات همانند تفاهم نامه ای بین دولت وملت در راستای تحقق هدف متعالی مبارزه با مفاسد اقتصادی محسوب ميشود.
  ۱- تعریف مصاديق مشخص دولت از فساد و مفاسد اقتصادی چیست.روشن شدن تعریف ومصداق فساد ومفسد اقتصادی به ملت نیز کمک می کند تا به دولت در جهت تحقق هدف یاد شده یاری رسانند ،در عین حال مفسد وفساد اقتصادی از غیر مفسد وغیر فساد اقتصادی تمیز داده شود.
  ۲-سازوکارهایی که قرار است دولت به کمک انها مفاسد اقتصادی را شناسایی وسپس معرفی کند چیست،این سازوکارها شامل سازوکارهای قانونی وسازوکارهایی است که دولت می تواند در قالب اختیارات خود طراحی کند. معرفی این سازوکارها باعث می شود نا مردم بهتر با روش های شناسایی مبارزه با فساد آشنا شوند ودر عین حال به راحتی هر شخصی به واسطه داشتن سرمایه و دارایی به عنوان مفسد اقتصادی معرفی نشود.
  ۳- دولت موانع مبارزه با مفاسد اقتصادی را به طور مشخص روشن ومعرفی کند واینکه موانع مبارزه با مفاسد اقتصادی ایا در ساختارها یا در افراد است . البته بدیهی است که شکل بروز موانع در هر نقطه زمانی متفاوت است وبنابراین دولت خود را موظف کند که طی بازه های زمانی مشخص مثلا هر سه ماه يك بار علاوه بر معرفی موانع مبارزه گزارش از روند فعالیت در این راستا ارایه دهد.
  ۴- عوامل ومجاری وقوع جرم وفساد اقتصادی در ساختار فعلی اداری واقتصادی را نیز دقیقا مشخص کند ،تا بدین طریق هم مردم وهم سازوکارهای اجرایی با دقت بیشتری به این عوامل ومجاری توجه کنند ودر عین حال دولت در جهت حذف عوامل ومجاری فساد، اقدام کند.
  ۵-آيا دولت خود را ملزم ميداند که هر سه ماه یکبار گزارشی از مبارزه با مفاسد اقتصادی به مردم ارایه دهد وحداقل یک یا دومجرم اقتصادی را برای مردم در هر گزارش معرفی کند. مفسدینی که بر اساس سازوکارهای قانونی مثل قوه قضائيه يا سازوكارهاي طراحی شده از سوی دولت جرمشان ثابت شده است.این گزارش ها باعث می شود تامردم به پاک دستی وهمچنین عزم راسخ دولت در مبارزه با با مفاسد اقتصادی بیشتر اعتماد کنند.
  ۶-آیا دولت حاضر است ،مبارزه با مفاسد اقتصادي را همانند يك پروژه قلمداد و بنابر اين روزشماری برای آن تعیین کند. در چنين صورتي این روزشمار می تواند در رسانه های اینترنتی از جمله پايگاه اطلاع رساني دولت نیز به صورت نمادین مورد استفاده قرار گیرد .این روز شمار باعث می شود تا دولت تاکید والزام بیشتری در درون خود جهت تحقق هدف مبارزه با مفاسد اقتصادی احساس کند.این روز شمار در عین حال باعث می شود مردم نیز به راحتی عملکرد دولت رادر خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی مشاهده کنند. روز شمار پروژه مبارزه با مفاسد اقتصادي را مي توان با اغماز از چهار سال گذشته دقیقااز روز ۲۲ خرداد سال ۸۸ تا ۲۲ خرداد ۹۹ ،روز شماری تعيين كرد.
  به تعبیر دیگر اگر پایگاه اطلاع رسانی دولت یا هر رسانه اینترنتی دیگر چون بخواهد از امروز این روز شمار را طراحی و روی خروجی خود نصب كند باید ۱۴۶۰ روز را در نظر بگير د كه از ۲۲خرداد ۸۸ شروع و تا۲۲خرداد ۹۲ ختم مي شود.
  بخش هاي دیگری از نمای روز شمار مبارزه با مفاسد اقتصادی ،تعداد مفسده اقتصادی معرفی شده ،حجم (ارزش ريالي)فساد معرفی شده است .
  ۷-همانطور كه ميدانيم گفته مي شود حدود ۴۵ درصد اقتصاد ايران زير زميني است.دولت در گزارش هاي سه ماهه خود بگويد چه ميزان از اين اقتصاد زيرزميني شفاف شده است.
  به هرحال نگارنده امیدوار است دولت پس از چهار سال کارنامه خوبی در خصوص مبارزه با فساد اقتصادي به جاي بگذارد.
  نمايي پيشنهادي روزشمار پروژه مبارزه با مفاسد اقتصادي
  اغاز پروژه:۲۲خرداد ۸۸ پايان:۲۲خرداد ۱۳۹۲
  نظرات کاربران

 • بسم الله الرحمن الرحیم
  پیروزی دولت عدالت و آغاز اختلافات علمي و امتحانات آن
  در هر حركت مثبت اجتماعي بايد «برنامه‏ريزي» و «سازماندهي» از تصوير دقيق و روشن و علميِ «محتوا» برخيزد. لذا كلان‌ترين موضوع تخصّصي براي مديران ارشد نظام، رويكرد علمي به شناخت جامعه است. اما از آن‏جا كه اختيارات اجتماعي داراي جهت‏گيري‌هاي مثبت و منفي، حق يا باطل مي‏باشند، در هر زمان، «انسان» و «جامعه» با چالش‌هايي روبه‏رو است. ناهنجاري‌هاي اجتماعي انقلاب اسلامي نيز برخاسته از دشمني‌هاي استكبار جهاني با آن است و مشيّت الهي بر اين امر استوار شده است تا بر اين اساس، قبل از ظهور ولي عصر(ارواحنا فداه) بستر رشد تاريخي امّت محمد و آل محمد عليهم السلام فراهم گردد و مقدورات فرج محمد و آل محمد (عليهم السلام) به وجود آيد.
  انقلاب اسلامي ايران با رويكردي ديني- اسلامي- ملّي با مجاهده ۱۵۰ ساله ملتي بزرگوار در تبعيّت از فقهاي عظام شيعه به وجود آمده و محيط جهاني و بين‏المللي خود را دچار حيرت نموده است.
  از منظر فلسفه تاريخ الهي، تمامي حوادث تا ظهور حضرت ولي عصر(ارواحنا فداه)، «فرهنگي» است و موضوع امتحانات، «بلوغ عقلانيّت غير معصومين در استضائه به كلمات نوراني وحي» و «دفع شيطنت‌هاي عقل» مي‏باشد. اما در سير اين استضائه، چند مرحله سپري شده است:
  ۱٫ دوره اخباري‌گري؛ شكل‏گيري دوره «نطفه» تفقه
  ۲٫ دوره اصوليين؛ در استخراج احكام مكلفين و پاسخگويي به مسايل مستحدثه: شكل‏گيري، تولد، نوزادي و قدرتِ «تميز» قبل از بلوغِ تفقه
  ۳٫ دوره مبارزه همراه با عقلانيّت براي تاسيس نظام اجتماعي؛ و تأسيس نظام جمهوري اسلامي در قالب انقلاب اسلامي در منطقه حساس خاورميانه: فراهم شدنِ دوره «بلوغِ» تفقه اجتماعي
  پس از پيروزي انقلاب اسلامي بر اساس تئوري پيروزي خون بر شمشير و نفي تئوري‏هاي علميِ مبارزه مسلحانه و مبارزات پارلمانتاريستي و سپري نمودن چند دوره مديريتيِ:
  ۱٫ دوران جنگ تحميلي
  ۲٫ دوران سازندگي
  ۳٫ دوران توسعه سياسي،
  امروز نوبت به دولت عدالت رسيده است.
  در اين دوره‏ها در ايران اسلامي، مديريت بر اساس كارشناسي شرقي و كارشناسي غربي اما مشروط به ارزش‌هاي الهي مورد آزمون و خطا قرار گرفته و سپس از شرايط تحزّب‌هاي دولتي و آزادي‌هاي مدني در صحنه سياسي عبور كرده است. اكنون پيروزي دولتي را جشن مي‏گيريم كه بدون حمايت هيچ يك از مراكز قدرت «سياسي، فرهنگي و اقتصادي» و با شعارهاي انقلاب و جهت مستضعف‌گرايي به صحنه قدرت سياسي رسيده است. اما اين پيروزي در پايان درگيري‌هاي تحزّب‌گرايانه و آغاز اختلافات علمي و امتحانات آن، لوازم خاصّ خود را مي‌طلبد.
  از اين رو، ساماندهي علمي چالش‌هاي فرهنگيِ فراروي انقلاب اسلامي، نيازمند منطقي قوي براي هماهنگ كردن موضوعات نظام است.
  از سوي ديگر جريان فرهنگ در نظام اسلامي ايران متأثر از سه ادبيات:
  ۱٫ ادبيات تخصّصي دانشگاه: در قالب «ادبيات توسعه» با رويكرد «تحقيقات ميداني و كاربردي»
  ۲٫ ادبيات تخصّصي- نظريِ حوزه‌ها: در قالب «ادبيات ديني» با رويكرد «تبليغي، ارزشي و اعتقادي»
  ۳٫ ادبيات ایمانی- مبارزاتيِ رهبران نظام: در قالب «ادبيات انقلاب»
  مي‏باشد.
  لذا در تحليل مسايل، تفكيك اين سه رويكرد از يكديگر و نگاه كلان، تاريخي و سرنوشت‌ساز هر يك در عرصه جامعه اسلامي- انقلابي- ملّي ايران، بسيار مهم است.
  علی کشوری

 • گروه مطالعاتی says:

  سلام
  امید که همیشه به سلامت باشید…
  اين مطلب را در وبلاگ سينما صهيونيسم ببينيد…
  و درباره ظلمی که به دوستانتان در برخی این مراکز پژوهشی می شه…
  به جرم اسلام خواهی و مطالعه دقیق تاریخ معاصر…
  و اگر صلاح دانستيد در سایت هم بياوريد…
  واقعا دوستانتان رو این نقد خیلی کار کردن ولی….
  واقعا صدا وسیما چرا باید به امثال کیانوش عیاری بها دهد و بودجه ها در چه راهی خرج می شوند؟ ههنوز همم دیر نشده و باید با روشنگری هایمان جلو گرفتن پروژه های بزرگتر رو از امثال کیانوش عیاری (کارگردان غربگرا)گرفت….
  بررسي تاريخي-محتوايي سريال روزگار قريب/نقدي که هرگز ديده نشد!
  چرا اکنون و نقد سريال روزگار قريب! نکته مهمي که پيش از مطالعه اين نقد بايد بدانيد: اين نقد و بررسي منصفانه از سريال «روزگار قريب» – که هم نقاط ضعف و هم نقاط قوت آن را بيان کرده است- چندين ماه پيش براي چاپ در نشريه اي متعلق به يکي از مراکز پژوهشي و نظارتي صدا و سيما توسط سه تن از محققين آن مرکز نوشته شد. گرچه ساختار منسجم مقاله و نکات فني نقد نويسي، قابل توجه است ولي به دليل نقدهاي جدي و قابل تاملي که اين مقاله به سريال «روزگار قريب» وارد کرده است -که بي شک موجد نقدهايي جدي به عملکرد شبکه سوم و تهيه کنندگان اين سريال خواهد شد- متاسفانه اين مقاله هرگز ديده نشد و در نشريات سازمان صدا وسيما به چاپ نرسيد، چرا که متاسفانه به گفته معاون پژوهش همان مرکز پژوهشي، … دستور داده اند که چنين نقدهايي در نشريات سازمان چاپ نشود!!
  گر چه ابتدا تعجب کرديم ولي پس از چند ماه که قطعا اين مقاله را در هيچ نشريه اي در آن مرکز پژوهشي چاپ نکردند، بهتر ديديم که اکنون اين مقاله را در سايت ها و وبلاگ هاي دوستان منتشر کنيم تا هشداري جدي به روند غربزدگي و خودباختگي برخي برنامه سازان و تهيه کنندگان و کارگردانان صدا وسيما داشته باشيم. اميد که وظيفه خود را به انجام رسانده باشيم و بتوانيم در مسير پالايش صدا وسيماي جمهوري اسلامي از افکار غربگرايانه داشته باشيم و تاريخ سازي هاي جهت دار را نقد کرده باشيم تا در برنامه سازي هاي آينده سازمان صدا وسيما ان شاء الله ديگر شاهد چنين سريال ها و فيلم هايي نباشيم. اميد که از اين پس، بيش از گذشته سرمايه هاي مالي و انساني سازمان به سمت الگوي تمدني اسلامي و قرائت هاي صحيح تر از تاريخ معاصر هدايت شود و با حفظ تسلسل حافظه تاريخي ملت مسلمان ايران به سمت آينده باشکوه تمدن اسلامي حرکت کنيم. ….بقيه را در اينجا ببينيد:
  http://www.cinemazion.blogfa.com/post-111.aspx
  با تشكر فراوان از شما

 • بخش خبری الف
  ۰۵ مهر ۱۳۸۸
  سخنراني و مصاحبه‏هاي رئيس جمهور كشورمان در متن و حاشيه مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورك و نيز سخنراني بسيار تند نتانياهو در اين اجلاس عليه ايران، مورد توجه افكار عمومي جهان عرب قرار گرفته است.
  به گزارش “الف”، در اين ميان نظرات منعكس شده بينندگان سايت شبكه خبري الجزيره در ذيل خبر مربوط به منازعه احمدي نژاد – نتانياهو در نيويورك، جالب توجه است. نظرات بينندگان وبسايت الجزيره در ذيل اخبار و تحليل هاي اين سايت، برآيندي از ديدگاه هاي نخبگان جهان عرب محسوب مي شود.
  لازم به يادآوري است آقاي احمدي نژاد در نيويورك مجددا وقوع هلوكاست را زير سوال برد و اثبات تحقق آنرا مستلزم پژوهش مورخين بيطرف دانست. روز بعد از سخنراني احمدي نژاد، بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل پشت تريبون مجمع عمومي قرار گرفت و درحالي كه به سختي خشم شديد خود را كنترل مي كرد، نيمي از نطق خودرا به ارائه اسناد و مدارك درباره هولوكاست اختصاص داد و ضمن تشكر از ۱۱ كشوري كه سالن اجلاس را در حين سخنراني احمدي نژاد ترك كرده بودند، از نمايندگان بقيه كشورهاي حاضر در سخنراني احمدي نژاد به شدت انتقاد كرد.
  طي دو روز گذشته رسانه هاي غربي كه تحت نفوذ صهيونيستها اداره مي شوند مدعي شده اند سالن اجلاس مجمع عمومي در حين سخنراني احمدي نژاد خلوت بوده است. اين درحالي است كه سخنراني طولاني و خسته كننده قذافي باعث خلوت شدن سالن شده بود و در زمان سخنراني رئيس جمهور كشورمان تعداد نمايندگان كشورهاي حاضر بجز ۱۱ كشور غربي كه سالن را ترك كردند‍، به طور متعارف بوده است. در عين حال، كنفرانس خبري رئيس جمهور كشورمان يكي از شلوغ ترين كنفرانس هاي خبري سران كشورها در نيويورك بوده است.
  تعدادي از اين نظرات بينندگان الجزيره درباره اين اخبار به شرح زير است:
  عبدالعزیز آل حسین
  حمله تو به احمدی نژاد باعث افتخار اوست
  به خدا قسم اگر همه عالم احمدی نژاد را تحریم کنند ، خداوند کامل کننده نور است حتی اگر کافران اکراه داشته باشد.
  یک سوال از اعراب دارم همچنانکه این سوال را قذافی دیروز پرسید که آیا اعراب و یهود پسرعمو هستند ؟ چون رفتار آنان نسبت به یهود چنین چیزی را برایم ثابت می کند و شکر
  صوت الحق
  از : دولت دین بی دین
  کلاغ است که غارغار می کند ، به خدا به مسخرگی اشک تمساح می ریزد. چه شهدائی که به دستش و به دستور مستقیمش فروافتادند و همه ملتها به سازمان ملل تسلیت می گویند که منبر آن رئیس مجرم و دولت مجرمی را پذیرفته است که هزاران کشت و خون ریخت و حکومت قاتلان را تاسیس کرد که اساس آن جنایتکاران هستند و در عالم گروه های ترور گستراند و الگوی سازمان های اطلاعاتی و گروه های تروریستی برای استفاده از خشونت شد. دولت دین بی دین، همان دولت اسرائیل است
  ali m ali
  از بغداد زخم خورده
  ای دکتر احمدی نژاد ! به خدا تو مردی هستی که جهان اسلامی و عربی بدان احتیاج دارد. خداوند تو را حمایت کند و موفق کند و بر دشمنانت پیروز گرداند . و پیش به جلو ای ایران اسلامی .
  فردا برای ناظرین نزدیک است
  مصالح یهود و فارس در روزی از روزها به هم خواهد رسید و تقسیم منطقه (سایس بیکو) با توافق ایران و اسرائیل صورت خواهد گرفت.
  و به برادران عرب خود و کلیه اندوهگینان از حالشان می گویم : خدا رحمتت کند صدام
  آخر زمان
  از دنیا
  گفت هولوکاست انجام شد و درست است ، خوب به فلسطین چه مربوط که آن را اشغال کردید ؟
  ۲-هیتلر آلمانی آنان را سوزاند به عرب چه ؟
  ۳-زمینی که آنجا بودند ، اروپا بود ؟ چرا به زمینهای عرب آورده شدند ، یک دولت در آلمان برای آنان درست کنند.
  پس باید فلسطین برایشان آتش باشد تا به سرزمین پدرانشان در اروپا بازگردند.
  محمود ناجی العادلی
  از یمن
  کینه کوری که از سوی بعضی مسلمان نماها ادعا می کند که سیاست احمدی نژاد از یهودیان حمایت می کند ، اما نور خورشید را ابرهای پراکنده نمی توانند پنهان کنند
  مسلم از اردن
  حمایت تمام جانبه از موضع گیری های شجاعانه رئیس جمهور ایران در دفاع از مشکلات امت اسلامی، خدا تو را موفق کند و دسیسه و کید دشمنانت را در اعماقشان بازگرداند
  سعید از زمین خدا
  این چیه نتانیاهو انگار در کاباره نشسته و پول از جیبش در میاره و به تحریم کنندگان احمدی نژاد میده!
  ابو رشاد
  به خدا این گرگی است که از ظلم بره ها به خود سخن می گوید. نه فقط این … که نکوهش می کنه هر کس رو که به دادخواهی بره های محاصره شده گوش می کننند… اما امروز برادران در ایران عزت و کرامت برای این بیگناهان به پا خواسته اند و این چیزی است که گرگها رو آزار میده. خدایا به احمدی نژاد عزت ببخش ای عزیز و ای کریم.
  محمد ابوعبد العزیز از قاهره
  پناه بر خدا ، انکار هولوکاست جرم بزرگ شد و ممکن است از انکار تورات و انجیل بیشتر باشد. اما سامی-ستیزی که دیگه بعهده خودتون هست که هیچوقت بخشیده نمیشه. حتی در فرانسه حکم صادر کردن برای اندیشمند فرانسوی روژه گارودی و حکم زندان برای مدت طولانی به اتهام سامی-ستیزی.
  فعلا آنچه که اتفاق می افتد از مسخره های روزگار است و نمیدانم به حالمون بعنوان اعراب بخندم یا گریه کنم . و تو مشاهده می کنی این منطق سیاه و کارهای منحط و فکرهای کوتاه و رذیلانه و نژاد پرستانه را.
  بگو حق آمد – از لبنان
  سکوت کننده در برابر حق ، شیطان خفه شده است. و آیا همانطور که احمدی نژاد اسرائیل را در نیویورک محکوم کرد سران عرب جرات می کنند ؟ یا شیطان های خفه شده باقی خواهند ماند …. و همچنین ناشنوا و کر !
  ظاهرا احتمال دوم برقرار است.
  از الجزیره می خواهم انتشار دهد.
  اسفناک است ، اسفناک. ما مردان سیاسی ای نداریم که این وقاحت و برعکس کردن حقیقت را پاسخ گویند.
  زور منطق یکتا است متاسفانه
  از مراکش
  جبریل از امت اسلامی
  زنده باد محمود احمدی نژاد …
  پاسخ به کسانی که تهاجمشان به ایران را بر سلیقه نتانیاهو ادامه می دهند
  به خدا کسی که سخنرانی نتانیاهو (بدون عقل و بدون منطق) را بشنود و آن را قبول ندااشته باشد و سپس آن را نادیده بگیرد و بلکه یادش برود، وبمحض ذکر ایران در مقاله به ایران تهاجم بکند ، پس او را هیچ وطن دوستی و احساسات انسانی ای نیست.
  سامر أبونظال از اردن
  احمدی نژاد بهتر از اعراب از حقوق آنان دفاع می کند و به امت اهتمام می ورزد. و من به عنوان یک قومیت عربی از اکنون شعار و پرچم احمدی نژاد را بر می افرازم چون او برای پیشرفت و قدرت مسلمانان کار می کند که بخشی از آنان عرب هستند. بعد از دقت و پژوهش زیاد و مطالعات عمیق متوجه شدم که روش انقلابی اسلامی که از فکر شیعی نسج گرفته می شود ، ما را به سوی پیروزی هدایت می کند. بر خلاف سیستم ارتجاعی بوگندو که بواسطه سران ارتجاعی هدایت می شود و مدعی هستند به سنت رسول کریم پایبندند … اما آنها دورتراز آن هستند که به سنت جهاد و آزادسازی رسول الله نزدیک باشند.
  یاسر – مجرمند و قاتل و فساد کننده در زمین
  مسخرگی برای گروه های ذلت و عار عربی می ماند که به سخنرانی این مجرم که رژیمی را که بر اساس جرم و جنایت تشکیل داده گوش فرا دادند.
  و چه معنی دارد که ملتی را آواره کنی و ملت دیگری بسازی که جای آنان را اشغال می کند و بر همه چیز که صاحبش آن ملت آواره است مستولی می شود ؟
  هولوکاست فعلا دروغ بزرگی است و ننگ است بر عرب که از آن صحبت کنند و به مدعیان آن گوش فرا دهند. هولوکاست آن است که در جنگ اخیر علیه غزه عزیز رخ داد و خانواده های کامل را به نابودی کشاند . صهیونیستها بدانند … که علیرغم اختلافات ما با احمدی نژاد ، او پاکیزه تر از پاکیزه ترین آنهاست و از حقوق او تصاحب سلاح هسته ای است و هر آنچه که ملتش و امتش احتیاج دارد…
  قندیل البحر
  از جنوب پایمرد لبنان
  بالطبع سخنرانی نتانیاهو بعضی از اعراب را خوشحال می کند که به ایران حمله ور شده است. با وجود اینکه ایران تقریبا تنها کشوری است که از فلسطین دفاع می کند. اما نتانیاهو و دیگران بدانند ، شرف قدس ایجاب می کند که به دست پایمردان شریف آزاد شود حتی اگر به دست اعراب و به اسم قومیت عربی و توافق های بین المللی که مصر بدان استناد می کند غزه را محاصره کنند. ولکن هیهات منا الذلة … بر ما مباد ذلت.
  علی – سعودی عربیا!
  ما بین دو انتخاب هستیم ، ایران یا اسرائیل . و در حقیقت جهان بین این دو طرف این و آن تقسیم شده و متاسفانه حتی مسلمانان بین این دو سمت تقسیم شده اند. و دردآور اینکه بسیاری از آنان با اسرائیل هستند آن هم به سبب پیروزی طرح قدیم انگلیسی و آمریکائی جدید ( تفرقه بیانداز و حکومت کن)
  یحی
  ترک کنندگان جلسه رئیس جمهور ایران ، تعداد کمی هستند که می خواهند به غرب نزدیک باشند و وطن فروشی کنند. ولی تحریم کنندگان نتانیاهو یک و نیم میلیارد مسلمان و عرب هستند بهمراه کسانی که انسانیت را دوست دارند و صهیونیسم را نمی پذیرند. از خداوند می خواهیم که به نسل های بعدی حاکمانی همچون حسنی مبارک و عباس و عریقات و غیره که غرب دوستند و غرب را یاری می کنند تا بر ملت های خود پیروز شوند نکند. همچنانکه قبل از آن هم در آندلس فرنگیان را بر ملتهایشان پیروز ساختند. و آنچه که امروز می بینیم ادامه فرنگیان است که برای ادامه حیات با انتخابات مشبوه و مزور تلاش می کنند تا فساد را بیشتر ترویج کنند.
  عرب- از خاورمیانه
  من هنوز مانده ام که بعضی از نظردهندگان از کلمه “ایران فارسی” با حرص بر روی “فارسی” استفاده می کنندو نمی گویند مثلا “مصر قبطی” یا “مصر فرعونی” یا “سعودی بنده بت ها” ….
  این غریب نیست ؟ و آیا اسلام بر خلاف این نگفته است ؟
  آنها مسلمانند و به وحدانیت خدا معتقدند و شهادت را مسیر خود گرفته اند و واجب است که کنار هر کشور مسلمانی که کلام حق را می گوید و فریاد می زند بایستیم و ساکت نباشیم حتی اگر بخاطر ضد اسرائیل و با طرف دیگر (ایران) بودنمان که نتانیاهو بدان اشاره کرد نکوهش شویم.باید بدانیم که آن طرف تروریست نیست بلکه همان ها تروریستند و اثبات آسان است و ابراز لازم است و جرات می خواهد
  محمد خلیل محمد از کویت
  و این مرد فارسی عجم بر گردن های یهود و صهیونیستها و هر که با آنان دوستی کند شوکت و قدرت خواهد بود. به جلو حرکت کن احمدی نژاد و به آنچه که پشتت می گویند اهمیت نده.
  احمد محمد یاسین از موصل
  بی تحرکی سران عرب کافی نیست و آیا به بیماری لالی مبتلا شده اند ؟
  احمدی نژاد در کلام خود صادق نیست اما حداقل حرف می زند … آیا شما هم حرف می زنید ؟
  صدای هشدار
  بوق حاصل از دم ششهای اروپائیان در دهان یهودیان
  یهود بوقی شده است که دولتهای غرب در آن می دمند که صداهای قبیحی از آن به گوش می رسد و در مقابل برای آنان سلاح و طلا می فرستند و از کشتار مسلمانان و حتی مسیحیان در فلسطین چشم پوشی می کنند.
  زن آواره از فلسطین
  درود بر رئیس جمهور ایران محمـــــــــــــــود احمدي نجـــــــــاد از بابت شهامت و ایمانش در حق. به خدا نمی دانم خوشحال باشم که رئیس جمهور مسلمانی با قدرت از حق دفاع می کند … یا ناراحت باشم که عربها هیچ کار نمی کنند.
  محمد خلفان التوبی از مسقط
  لعنت خدا بر یهودیانی که زمین ما را اشغال کردند و به نتانیاهو که خود خجالت نمی کشد که بر علیه دلاورمرد محمود احمدی نژاد ( که خداوند بر دشمنانش پیروز گرداندنش) سخن می راند. این مردک نتانیاهو که شما را از نقشه عالم حذف خواهد کرد ، شما را به ذلت کشانده است ای اعراب و مسلمانان ، ای سفهاء اما عذاب خدا شدید است ای کفار … انا لله و انا الیه راجعوت برای اعرابی که به آمریکا و غرب و اسرائیلی ها همکاری میکنند. خدا ما را بر شما محاسبه می کند ای عرب.
  از بیت المقدس اشغالی
  نمایندگان دولتهای غربی در هنگام سخنرانی احمدی نژاد به نشانه همدلی با اسرائیل سالن را ترک کردند و نمایندگان دولت های عربی و اسلامی هنگام سخنرانی نتانیاهو در سالن مانند تا سخنرانی او را تائید کنند. اما مشکل در حکومت های عربی نیست … بلکه در ملت های عرب است که به این حکومتها راضی می شوند.
  محمد (عاشق مقاومت) از اردن
  نتنیاهو حواست به مزاجت باشد تا رگهایت بیرون نزند !! از هولوکاست صحبت می کنی مجرم ! کدام هولوکاست ؟؟ آنچه که در غزه صورت دادید پس چه بود ؟؟ رئیس جمهور احمدی نژاد شما را با مزدورانتان در میان اعراب محو خواهد کرد. زنده باد حماس … زنده باد حزب الله.
  براء – درود بر ایران
  می خواهم درودهای قلبی خود را به کسی که در تریبون سازمان ملل ایستاد و اسرائیل را متهم به جنایت و نژاد پرستی کرد بفرستم . و درود بر آن که جنبش های مقاومت را پشتیبانی کرد و درود بر آنکه از آرمان اسلام دفاع کرد و درود و درود و درود بر ایران تا جائی که نفس داشته باشم ، و ضرر خواهد کرد کسی که ایران را به دلایل قومی مورد تهاجم قرار داد و ضرر می کند کسی که نتانیاهو را در قصرش و در آغوشش پذیرایی کرد و و ضرر می کند کسی که مقاومت و مردان مقاومت را تحت تهاجم قرار داد. و من وطن دوستی کسی که می گوید ایران دشمن ماست را طلب می کنم.
  النمر
  برادر من راضی هستم که ایران حاکم همه کشورهای اسلامی و عربی شود و راضی نیستم که اسرائیل حتی وجود داشته باشد حتی بر تکه ای از زمین به وسعت ۴ متر مربع ، بخاطر اینکه نظامی بسیار بدتر از نازی هاست . هیتلر بد کرد که همه اینها را با هم نکشت.
  صفحه مربوط به اين اظهار نظرات در وبسايت شبكه خبري الجزيره
  http://aljazeera.net/NR/exeres/1F487402-DAD2-4EF7-8402-6339F4175032.htm

 • ویژه نامه اینترنتی ” مبانی فکری جنبش یمنی الحوثی ها ” منتشر شد .
  اللهم عجل لولیک الفرج
  http://www.aftabhosn.blogfa.com/post-277.aspx

 • بسمه تعالی
  ویژه نامه اینترنتی ” مبانی فکری جنبش یمنی الحوثی ها ” منتشر شد . اللهم عجل لولیک الفرج
  http://www.aftabhosn.blogfa.com/post-277.aspx

 • جنبش وبلاگی یمانی
  http://www.nvasl.blogfa.com
  من سمع منادیاً ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم
  هر کسي صداي فرياد خواهي مسلماني را بشنود و به آن پاسخ نگويد، مسلمان نيست
  شيعيان ما را در هر شهري كه به دست مي‌آوردند مي‌كشتند و دست و پاها را صرفاً به گمان شيعه بودن قطع مي‌كردند و كسي كه نامش به دوستي ما آشكار مي‌شد، خودش زنداني و مالش غارت و خانه‌اش خراب مي‌شد امام باقر(ع)
  و غربت و مظلومیت شیعه همچنان ادامه دارد.
  امروز اوضاع شیعیان علی (ع) در یمن بسیار نگران کننده است.
  دولت یمن یکپارچه به منطقه شیعه نشین حمله نموده است.
  ارتش سعودی از زمین و هوا و دریا این مناطق را گلوله باران و بمباران می کند.
  کماندوهای زبده که هدیه سایر کشورهای عربی به ارتش یمن است در کمین مبارزان شیعی هستند.
  مفتی های کثیف وهابی مبارزان شیعی را باطل و این جنگ را میان حق و باطل می دانند.
  سازمان حقوق بشر اقدامی نمی کند. رسانه های مدعی حقوق بشر سکوت نموده اند.
  بزرگترین رسانه تشیع نیز فقط گاه گاهی تصاویری از یمن نشان می دهد.
  و خلاصه اینکه همه به تماشای این جنایات نشسته اند.
  اکنون در برابر این سکوت جهانی، وظیفه ای سنگین بر دوش من و توست که صدای مظلومیت برادر شیعه یمنی خود را بگوش جهانیان برسانیم.
  شاید اينچنين تصور شود که رسانه ما در مقابل رسانه هاي بزرگ دنيا بسیار کوچک و ناچیز است اما وقتي همه وبلاگ نويسان آزاده بر روي اين موضوع تاكيد و آن را محكوم نمايند شايد آنگاه بتوان به جنگ ابر رسانه ها رفت.
  بهمین منظور این وبلاگ اقدام به فراخوان گسترده وبلاگ نویسان آزاده نموده تا با حضور در این جنبش وبلاگی صدای مظلومیت شیعیان یمن را بگوش جهانیان برسانند.
  ارسال ایمیل حاوی تصاویر جنایات وهابیت علیه شیعیان یمن ،بیانیه حمایت از شیعیان یمن و محکومیت جنایات، به سازمانهای بین المللی، خبرگزاری های دنیا، وزارتخانه ها و برخی از ساکنین کشورهای عربی لینک تصاویر
  moi@yemen.net.ye , ptc@yemen.net.ye , ptcaden@ptc.gov.ye , ptchadramout@ptc.gov.ye , info@yemen-nic.info , roishan@yemen-nic.info , sadiq_taher@yemen-nic.info , altiar@yemen-nic.info , labibs@yemen-nic.info , gawad@yemen-nic.info , taiz@yemen-nic.info , aden@yemen-nic.info , wnc@y.net.ye , khalidjet@gmail.com , mohahad99@gmail.com , zakimtp@gmail.com , alsabaei@gmail.com , ly4ly@hotmail.com , aboodhmd@yahoo.com , y.april90@gmail.com , abkr2005@hotmail.com , baselalsrory2009@hotmail.com , rassamalawdi@gmail.com , korsanye@gmail.com , sareea78@gmail.com, saeed.ram@gmail.com, asasas_40@yahoo.com , M_ITDept@yemensoft.com , hisham6hma@yahoo.com , , nvasl.blogfa@gmail.com, fu_sa2001@hotmail.com, KodeBurner@gmail.com , ameramin_2007@yahoo.com , mazen_sltn@yahoo.com , mhorby@gmail.com, osama3030@gmail.com , mwsc@yemen.net.ye , highstar13@gmail.com , g.m@bngyemen.com, ramadhan9_89@yahoo.com , maniara2006@blogger.com , info@mot.gov.sa , mcswebmaster@mcs.gov.sa , contact@mohe.gov.sa , moait@moa.gov.sa , info@saudi.gov.sa , fouad10001@gmail.com , Dr_Boo7@hotmail.com , tezzonmattia@yahoo.com , gim-talk@hotmail.com , nagaitntj@gmail.com ,arunas.own@gmail.com , turki1966@gmail.com , Belaihed@gmail.com , ahmadaly3@gmail.com , abdaee@ymail.com , roo7-al3rb@hotmail.com , balquis-alrashed@hotmail.com , noof.alashjaai@yahoo.com , eltorerodemadrid@gmail.com , baghaya_insan@hotmail.com , vinuvettan1963@gmail.com , lily_mee@hotmail.com , abomshary1@gmail.com , taufiq.wish@gmail.com , me7md@hotmail.com , issa3go@gmail.com , ghonapatee@gmail.com , webmaster@asharq-e.com , almaeena@arabnews.com , arabnews@arabnews.com , ccs@al-jazirah.com.sa , editorial@yementimes.com , customs@customs.gov.ye , coca@coca.gov.ye , sabanet@y.net.ye, sabanews@y.net.ye , Gdipp@yemen.net.ye , mtit@mtit.gov.ye , moe@yemen.net.ye , aid2004@yahoo.com , legal@y.net.ye , yrsgisc@yemen.net.ye , mot@yemen.net.ye , damp@mot.gov.ye , gdd@mot.gov.ye ,chirman@hodport.com , info@cert.gov.sa , minister@planning.gov.sa , ahakami@planning.gov.sa , asaif@planning.gov.sa , abakri@planning.gov.sa , aemam@planning.gov.sa , spa-director@spa.gov.sa , news-director@spa.gov.sa , wass1@spa.gov.sa , photo@spa.gov.sa , MAA-Headoffice@y.net.ye
  به جهت سهولت اینکار می توانید یک ایمیل به آدرس nvasl.blogfa@gmail.com بفرستید تا مجموعه کامل ایمیلها و تصاویر و بیانیه برای شما ارسال گردد تا تنها با forward نمودن این ایمیل بتوانید براحتی در این جنبش وبلاگی شرکت نمائید.

 • سیدرسول منفرد says:

  معرفی کتاب خواندنی “حسین (ع)، عقل سرخ”
  چرا اینطور شد؟
  اگر پیگیر سخنان آقای خامنه ای ـ متفکّری که متاسفانه شخصّیت حقیقی، علمی و فرهنگی ایشان در پس شخصیت سیاسی و حقوقی ناشی از مقام اعتباری وی پنهان مانده است ـ در باب عاشورا بوده باشید یکی از مهمترین نکاتی که همواره مورد تاکید ایشان بوده است مسئله عبرتهای عاشورا بوده است. به بیان و تعبیر ایشان، درسهای عاشورا مهم است اما عبرتهای عاشورا از آن مهمتر است. این تأکید از آن باب است که جامعه‌ی تازه نفس و انقلابی پیامبر در صدر اسلام به فاصله‌ی چند دهه به صورت تدریجی به شدت به انحراف کشیده می شود؛ طوری که در همان جامعه ای که روزی پیامبر دست پیرمرد عمله ای را می بوسد و علی (ع) تکدی گری پیرمرد غیر مسلمان از کار افتاده ای را بر نمی تابد و دستور تامین او از بیت المال مسلمین را ضادر می نماید مستضعفان در گوشه و کنار همان جامعه و سرزمین رها شوند و حکام ضمن ارتکاب علنی گناه و هتک حرمت شعائر اسلامی، فارغ از دردهای مستضعفان به خوش گذرانی بپردازند و ماجرا به این محدود نشده و حسین بن علی (ع) که برای اصلاح این جامعه قیام می کند با مظلومیت تمام همراه تمام اصحاب و یاران به شهادت میرسد.
  از این باب ضروریست که پس از بررسی چرایی رخداد این انحراف، عبرتهای این واقعه تلخ را در مورد انقلاب اسلامی نیز به کار بسته تا تاریخ تکرار نگردد.
  هر تحلیل به روز و عمیق از حادثه عاشورا تحلیلی است که به این دو پرسش پاسخ داده و بی تفاوت از کنار آن نگذرد که:
  ۱- چه شد که عاشورا رخ داد؟ چه عواملی برای وقوع این رویداد تاریخ ساز زمینه سازی کرد و نقطه شروع انحراف از کجا بود؟
  ۲- ما چه کنیم تا مشابه واقعه‌ی عاشورا در مورد انقلاب اسلامی ما به وقوع نپیوندد. به عبارتی دیگر ما در برابر کدام یک انحرافات یا آسیبهایی که انقلاب اسلامی ما را تهدید می کند باید حساس تر باشیم؟
  (حسین (ع) عقل سرخ) کتابی است پیاده شده ی مباحثی که با این تحلیل در شب عاشورا ۱۳۸۰ توسط حسن رحیم پور ازغدی در شبکه ی اول سیما ارائه گردیده است. خواننده این کتاب پس از پایان مطالعه عمیق خود، به تحلیلی جامع و به روز از واقعه عاشورا دست خواهد یافت و از این رو مطالعه این کتاب موکدا برای علاقه مندان پیشنهاد می گردد.
  چاپ چهارم این کتاب از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی ۱۲۰۰ تومان قیمت دارد. همچنین موسسه طرح فردا نهمین چاپ این کتاب ارزشمند را منتشر ساخته است.
  همچنین لازم به توضیح است این کتاب در نمایشگاه راه نا تمام بسیج دانشجویی دانشگاه آذربایجحان با اختلاف زیاد عنوان پرفروش ترین کتاب نمایشگاه را به خود اختصاص داد.
  در زیر بخش هایی از این کتاب را ملاحظه می کنید:
  ((این سوال همیشه پرسیدنی است که در این چند دهه به تدریج چه بر سر افکار عمومی آمد ؛ چون محال بود که کسی چون یزید بلافاصله بعد از پیامبر اکرم (ص) در راس حکومت اسلامی بنشیند… در این بیست و چند سال، اتفاقهای به ظاهر کوچک قبلی، فجایع بزرگ بعدی را کم کم زمینه سازی و توجیه کردند و این ساختار انحراف، آجر به آجر بالا آمد…
  این تاریخ دردناک اسلام است، روح اسلام قربانی کالبدش شد و محتوایش پیش پای فرمش شهید گشت و بنابراین اسلام با سلاح رستم فرخزاد ایرانی یا هراکلیوس روم یا با زبان شبهات کافرانه ابن ابی العوجا و کفرگویی امثال او و نظریات جاثلیق زمین گیر نشد، بلکه اسلام با روایات جعلی ابوهریره و ابو درداء و با فتوای کعب الاحبار، ابو موسی اشعری و شریح قاضی کشته شد. سید الشهدا در کربلا قربانی تحریف اسلام شد…
  حكومت ديني كه حسين (ع) مي گويد، غير از حكومت ديني‌اي است كه من و تو درباره آن حرف مي‌زنيم كه در آن، همه كار مي‌شود كرد و اسمش را فقط اسم ديني مي‌گذاريم و يك عنوان مذهبي روي هر چيزي مي‌توان گذاشت.
  حكومتي كه امام حسين (ع) به دنبال آن بود، حكومتي بود كه در آن بشود حاكمان را نهي از منكر كرد. «اقولهم بمرالحق» يعني تندترين منتقدان دلسوز، نزديكترين رده به مسئولان باشند و كساني كه بتوانند بدون سازشكاري و محافظه‌كاري عليه فسادها انتقاد صادق و صريح بكنند. حكومتي كه در آن، افرادي كه كار بلد نيستند، شرعاً حرام و ممنوع باشد كه قبول مسئوليت بكنند. حضرت امير (ع) فرمود: «فهو خائن.»؛ يعني كساني كه كار را نمي‌شناسند ولي مسئوليت قبول مي‌كنند، خائن هستند. حكومتي كه قوم‌وخويش‌بازي و پارتي‌بازي و آقازاده‌بازي و اين حرف‌ها در آن نيست. حكومتي كه فرمود: «انما الوالي بشر.» حاكمان، بشرند و مثل همه‌ي بشرها در معرض خطرند و بايد مراقب خودشان باشند. حكومتي كه حسين (ع) به دنبال ساختن آن بود و شهيد شد، حكومتي بود كه سطح زندگي مسئولين درجه يك و دوي آن، وزيرش، وكيلش، رئيس جمهورش، رئيس قوه‌ي قضاييه، رئيس دادگستري، رئيس مجلس و نماينده‌ي مجلس آن در حد متوسط مردم به پايين باشد. نبايد خانه‌هاي آنها در منطقه‌ي بالاي شهر باشد و در كنار اشراف زندگي بكنند.))

 • چشم ما روشن تر ! یا کلاه شما بالاتر !
  حمایت از آشوبگران و اغتشاش طلبان توسط آقای موسوی و کروبی به جایی رسیده است که آنها در ادامه حمایت ها و بستری سازی های خود از اقدامات غیر قانونی اخیراً نیز برای دو نفر معدومی که هفته گذشته به جرم اقدامات تروریستی فراوان به دار مجازات آویخته شدند ، اظهار تاسف نمودند. براساس اظهارات مقامات مسئول، گرهک تندر در دو سال گذشته اقدامات تروریستی متعددی با حمایت شیطان بزرگ آمریکا در سطح کشور انجام داده که مهم ترین آن انفجار حسینیه سید الشهدای شیراز بود که منجر به شهادت ۱۴ نفر و زخمی شدن ۲۱۰ نفر گردید.
  بر اساس همین اظهارات و اسناد موجود، این گروهک در سال ۱۳۸۸ با هدف متشنج کردن فضای انتخابات، درصدد بمب گدری در حسینیه ارشاد ، مسجد النبی (ص) نارمک تهران، در روز انتخابات بودند، که در این رابطه ۵ نفر از عناصر این گروه از جمله تو تن به نام های آرش رحمانی ÷ور با نام مستعار سورنا و محمد رضا علی زمانی با نام مستعار بردیا دستگیر شدند.
  آقایان موسوی و کروبی ؟ شما به خوبی می دانید افراد دستگیر شده اقدامات تروریستی و ضد مردمی انجام داده اند، در این مقله نیز برخی جنایات تروریستی و مقاصد شوم گروهک تندر بر اساس اعتراف این افراد، به شرح زیر است:
  ۱ – شرکت در اقدامات تروریستی و خرابکارانه متعدد و کشتن مردم بی گناه.
  ۲- اهانت به آیات قرآن کریم و توزیع آن در دید عامه برای جریجه دار کردن افکار عمومی.
  ۳- تهیه مواد شیمیایی برای تهیه مواد منفجره.
  ۴- ساخت چندین مورد مدار الکتریکی برای ساخت بمب.
  ۵- شناسایی عناصر فعال در مسائل سیاسی و دینی کشور برای انجام ترور آنان.
  ۶- برنامه ریزی برای ترورهای جدید.
  ۷- طراحی عملیات بمب گذاری در پمپ بنزین میدان بهارستان تهران.

 • حسن خمینی نه امام خمینی را شناخته نه راه وسیرت آن بزرگ را .موسسه خود را به حزب بازی احزاب وتفکرات آنها تبدیل کرده

 • همه ي نيروها و همه ي قدرتها، در هر جا که هستند، محتاج توجه خاص حضرت امام رضا هستند. امام روح الله خميني

 • سلام سایت بسیار خوبی دارید.
  جهت انسجام حوزه و دانشگاه به فرموده مقام معظم رهبری بر آن شدم تا با سایت شما اقدام به تبادل بنر کنم.
  در صورت موافقت بنده آماده ام
  http://www.talabeh.pardisblog.com

 • من دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستم.میخواستم بینم که آیا میتونیم تشکلی به نام جنبش عدالتخواه دانشجویی توی دانشکدمون بزنم؟آیین نامه این کار چیه؟