رئیس دادگستری استان اصفهان : اینگونه انتقادات موجب تضعیف قوه قضائیه و خدشه دار شدن وحدت است!!!

گام به گام تا سالروز صدور پیام هشت ماده ای مقام معظم رهبری- دستپاچگی در دستگاه قضایی :

انصاري با اشاره به انتقادات آيت‌الله جنتي كه چندي پيش در خطبه‌هاي نماز جمعه مطرح شد، گفت: بيان اين‌گونه انتقادات در ميان عموم تاثيرات منفي در تشكيلات قضايي مي‌تواند داشته باشد؛ چرا كه تشكيلات قضايي جزوي از نظام است. همچنين با توجه به نظرات آيت‌الله جنتي در بحث تقويت نظام، ما هم انتظار داريم از تشكيلات قضايي حميت شود


رييس كل دادگستري اصفهان اظهار داشت: انتقادات به دستگاه قضايي ابتدا بايد به خود مسوولان ارجاع شود.
غلام‌رضا انصاري درخصوص انتقادات مطرح درباره‌ي عملكرد دستگاه قضايي گفت: مسلم است كه تشكيلات قضايي با توجه به تمام مشكلات موجود، در چند سال اخير با سرعت به سوي اصلاح ساختار پيش رفته است.
وي با بيان اين‌كه رضايت مردم از دستگاه قضايي هر ساله رو به افزايش است، گفت: وقتي ما تنها به آمار تشكيلات قضايي استان خود مراجعه مي‌كنيم مي‌بينيم كه هم توانسته‌ايم با توجه به دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هاي صادره از سوي رياست قوه عمل كنيم و هم ورودي‌هاي محاكم و دادسراها را كاهش دهيم و از سوي ديگر رسيدگي به پرونده‌ها از كيفيت مطلوبي برخوردار باشند.
انصاري با تاكيد بر مساله‌ي استقلال قضات بيان داشت: يك قاضي موظف است با توجه به وظيفه خود همواره تصميمات مستقلي را اتخاذ ‌كند؛ علاوه بر آن آنچه در قانون اساسي آمده اين است كه قاضي بايد در زمان صدور حكم به مشاهده محتويات پرونده پرداخته و خدا را ناظر بر تصميمات خود بداند بنابراين هيچ تصميم ديگري نمي‌تواند بر روي حكم وي تاثيرگذار باشد.
وي درباره‌ي تاثير انتقادات مسوولان به دستگاه قضايي كشور در سطح جامعه گفت: ما خود همواره از مسوولان و ائمه جمعه اصفهان خواسته‌ايم تا انتقادات خود را ابتدا در دادگستري مطرح كنند شايد كه پاسخ‌ها قانع كننده باشد. فكر مي‌كنم مواردي هم كه اخيرا مطرح شده، اگر ابتدا به سازمان مربوطه انتقال داده مي‌شد، بهتر بود چرا كه قاضي يا سازمان مربوطه تصميماتي را اتخاذ كرده‌اند كه از نظر خود آن‌ها بر مبناي قانون بوده است.
انصاري با اشاره به انتقادات آيت‌الله جنتي كه چندي پيش در خطبه‌هاي نماز جمعه مطرح شد، گفت: بيان اين‌گونه انتقادات در ميان عموم تاثيرات منفي در تشكيلات قضايي مي‌تواند داشته باشد؛ چرا كه تشكيلات قضايي جزوي از نظام است. همچنين با توجه به نظرات آيت‌الله جنتي در بحث تقويت نظام، ما هم انتظار داريم از تشكيلات قضايي حمايت شود.
وي با اشاره به نامگذاري سال 86 به سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي اظهار داشت: از آن‌جا كه امسال سال اتحاد ملي است معتقديم اگر نقدي وجود دارد ابتدا بايد به خود مسوولان گفته شود اما وقتي اين نقد در جامعه مطرح شود، مي‌تواند تاثيرات منفي بر مردم داشته باشد.
رييس كل دادگستري اصفهان با بيان اين‌كه برخي انتقادات مي‌تواند تاثير منفي زيادي بر اتحاد ملي داشته باشد، گفت: علاوه بر آن انتقادات اين چنيني مي‌تواند موجب تضعيف جايگاه دستگاه قضايي هم باشد.
منبع ایسنا