آقايان محترم مي‌دانند اين بي‌توجهي به افكار عمومي چه هزينه‌هايي را در برخواهد داشت؟

انتقاد بسيج دانشجويي از بی‌توجهی سه قوه به مبارزه با مفاسد اقتصادي

به راستي چرا قوه قضائيه نمي‌گويد به سراغ كدام دانه درشت‌ها و آقازاده‌ها رفته و چه برخوردي با اينان نموده است؟
دولت محترم براستي در شناسايي گلوگاه‌هاي فساد خيز دولتي و مسدود كردن آن چه كرده است؟ آيا معاونت اقتصادي وزارت اطلاعات برقراردادهاي كلان نفتي و صنعتي اشراف كامل دارد؟ آيا بازرسي ويژه رئيس جمهور در مسير خشكاندن ريشه‌هاي فساد، رشوه خواري، اختلاس در دستگاههاي دولتي فعال عمل مي‌كند؟


بسيج دانشجويي 11 دانشگاه در نامه‌اي سرگشاده به سران سه قوه به روند مبارزه با مفاسد اقتصادي انتقاد كردند و اقدامات آنها را مبارزه ضعيف با مفسدين اقتصادي ناميدند.
به گزارش فارس، در آستانه سالگرد فرمان 8 ماده‌اي رهبري انقلاب در خصوص برخورد جدي با مفاسد اقتصادي بسيج دانشجويي 11 دانشگاه در نامه‌اي سرگشاده به سران سه قوه به مبارزه ضعيف با مفسدين اقتصادي انتقاد كردند.
متن كامل اين نامه كه به خبرگزاري فارس نمابر شده بدين شرح است:
شش سال از صدور فرمان تاريخي 8 ماده‌اي مقام معظم رهبري مبني بر برخورد قاطع جدي با مفاسد اقتصادي مي‌گذرد و دانشجويان متعهد و بسيجي بنا به رسالت ذاتي خويش و تاكيدات فراوان رهبر فرزانه مبني بر عدالتخواهي و مطالبه گري دانشجويان از مسئولان نظام به نگاهي دقيق به عملكرد سه قوه در اين ماجرا متاسفانه بايد اعلام كنند كه كمتر اقدام شايسته و در خور توجهي مبني بر تحقق لااقل بخشي از فرمان رهگشاي رهبري مشاهده كرده‌اند!
آقايان محترم مي‌دانند اين بي‌توجهي به افكار عمومي چه هزينه‌هايي را در برخواهد داشت؟ آيا طفره رفتن از مواجهه با افكار عمومي و به خصوص جنبش دانشجويي متعهد دليل مبرهن بر ناكار آمدي آن ستاد نيست؟ ستادي كه مدتهاست همان جلسات تعارف گونه آن به تعطيلي گراييد است!!
آيا دانشجوي عدالت خواه حق ندارد بپرسد چرا پس از گذشت يكسال از تصويب قانون تشهير مبني بر اعلام اسامي مفسدين اقتصادي (كه امام عدالت امير مومنان 1400 سال پيش آن را تصويب و اجرا كرده بود) و اعتراف صريح مسئولان قوه قضائيه بر اين كه براي نزديك به 1000 پرونده فساد اقتصادي حكم قطعي صادر شده است اين قانون اجرا نمي‌شود و جز نام چند كارمند دون پايه هنوز نام ديگري منتشر نشده است!!
به راستي چرا قوه قضائيه نمي‌گويد به سراغ كدام دانه درشت‌ها و آقازاده‌ها رفته و چه برخوردي با اينان نموده است؟ آيا اين زيبنده دستگاه قضايي اسلامي است كه پرونده جوانكي چون شهرام جزايري بيش از 5 سال هر روز وارد مرحله تازه‌اي شود؟ و صدها پرونده ديگر مانند دانشگاه هاوايي، خريد و فروش سوالات كنكور، سلطان شكر و فولاد، زمين خواريهاي كلان و … در كش و قوسهاي فراوان بر برند! فراموش نكرده‌ايم جمله تاريخي شهيد بهشتي گرانقدر كه مي‌فرمود: اگر در دستگاه قضايي سياست از دري وارد شود از در ديگر عدالت خارج مي‌شود. كدام وجدان بيدار مي‌پذيرد كه جزئيات پرونده‌هاي تخم مرغ دزدي عده‌اي بدبخت و گمراه بعضا توسط قضات با مسئولان ديگر قضايي و انتظامي حتي قبل از صدور حكم با جزئيات كامل به رسانه‌ها داده مي‌شود اما كار به مفاسد اقتصادي كلان كه مي‌رسد…
دغدغه فرار سرمايه‌ها و تامين امنيت سرمايه گذاري در كشور قابل تقدير اما آيا براستي كار ويژه قوه قضائيه اين است كه در هر محفلي سخن از آن مي‌رانند؟ و بدتر اين كه آيا ربط دادن اين موضوع به بحث مبارزه با مفاسد و حتي انتشار اسامي مفسدين بر خلاف بند 2 از فرمان 8 ماده‌اي رهبري نيست؟ به واقع آيا ابروي نظام و مديران شايسته و پاك آن مهمتر است با آبروي عده‌اي مفسد زياده خواه پر مدعا؟ براستي رهبر فرزانه چه زيبا فرمودند: تسامح در مبارزه با نوع همدستي با فاسدان و مفسدان است.
و اما ما دانشجويان از رئيس محترم جمهوري و دولتي كه با شعار محوري عدالت بر سر كار آمدند انتظار بسيار بيشتري در مبارزه با فقر فساد و تبعيض داشته و داريم، دولت محترم براستي در شناسايي گلوگاه‌هاي فساد خيز دولتي و مسدود كردن آن چه كرده است؟ آيا معاونت اقتصادي وزارت اطلاعات برقراردادهاي كلان نفتي و صنعتي اشراف كامل دارد؟ آيا بازرسي ويژه رئيس جمهور در مسير خشكاندن ريشه‌هاي فساد، رشوه خواري، اختلاس در دستگاههاي دولتي فعال عمل مي‌كند؟
مبحث اصلاح سيستم بانكي بيمار كشور آيا در دستور كار دولتمردان اقتصادي است؟ مبرهن است كه متاسفانه بانك‌هاي دولتي از بسترهاي اصلي مفاسد اقتصادي به شمار مي‌روند و مفسدان با زد و بند و روابط با مديران بانك‌هاي بعضا دولتي وام ‌هاي ميلياردي را به آساني دريافت كرده و در گسترش و بسط اعمال مفسده خيز خويش در عرصه اقتصاد از آن استفاده مي‌كنند و حال جاي اين پرسش در اينجاست كه آيا دولت با مديران متخلف بانك‌هاي خود كه سرمايه ملت را چوب حراج زده و در اختيار آقازاده‌ها و شهرام‌ها مي‌گذارند برخورد قاطعي داشته است و يا حضرات هنوز در سيستم بانكي مشغول خدمت رساني به مفسدين اقتصادي هستند؟
مجلس هفتم كه با شعار اصولگرايي تشكيل شد براستي در راستاي فرمان رهبري با ابزارهاي قانونگذاري و نظارتي خويش چه كرده است؟ آيا هيات رئيسه مجلس نبايد در قبال عدم وصول طرح تحقيق و تفحص از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي پاسخگوي افكار عمومي باشد؟ آيا اصولگرايي با سياسي كاري و محافظه كاري قابل جمع است؟ در موارد ديگر تحقق و تفحص مانند وزارت نفت، قوه قضائيه دانشگاه آزاد و … نتايج اين طرح‌ها چه شد و در كجا بسر مي‌برند؟! در بعد تشديد مجازات‌هاي قانوني مفسدين اقتصادي كدام طرح مصوب شده و در مسير شناسايي گلوگاههاي فساد خيز دولتي چند طرح تصويب شده است؟
كارشكي صدا و سيما لااقل به اندازه بازيهاي باشگاهي ليگ برتر كه برايشان برنامه انتقادي 90 را توليد مي‌كند و يا سريالهاي آبكي و بي مايه‌اش را كه با حضور منتقدين به بحث مي‌گذارد براي مفاسد اقتصادي و راههاي مبارزه با آن اهميت قابل بود و كاهش هنرمندان ارزشمند انقلاب، نخبگان و روشنفكران حوزه و دانشگاه در كنار مشغله هاي فراوان خويش براي اين مهم نيز وقت مي‌گذاشتند!!
بي شك قصد گشودن مثنوي هفتاد من كاغذ غصه‌هاي مستتر در اين ماجرا را نداشته و نداريم در پايان خطاب به سران محترم سه قوه تاكيد مي‌كنيم، دانشجويان بسيجي اين فرزندان امام راحل و مقام معظم رهبري در مسير تحقق فرامين رهبر فرزانه انقلاب هيچ گونه سستي، تسامح، ملاحظه كاري و … را نخواهند پذيرفت.
بسیج دانشجویی دانشگاههای
علوم پزشکی بقیه الله (عج)، امام صادق،صنعتی شریف ،امیرکبیر،خواجه نصیر الدین طوسی،علامه طباطبایی،
علوم پزشکی ایران ،علوم پزشکی شهید بهشتی ، علم و صنعت ،علوم قضایی،امام حسین (ع) الزهرا ،تربیت مدرس