گره خوردن جايگاه قدرت با مراكز كسب ثروت باعث بروز شكاف بين غني و فقير مي شود.

بايكوت رسانه اي سخنان نماينده كرج :

ما بارها از قوه قضائيه خواستيم تا اسامي مفسدان اقتصادي را كه برايشان حكم صادر شده اعلام كند، اما خودداري اين قوه باعث ايجاد امنيت براي آنان مي شود و اعلام شدن دو سه نفر از اسامي مفسدان هم كه جزء بدبخت و بيچاره ها بودند(!) تاثيري ندارد .


سخنان افشاگرانه خانم فاطمه آجرلو نماينده مردم كرج علیه برخی مفسدین اقتصادی در دانشگاه سمنان با بايكوت سنگين رسانه ها روبرو شد.
نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي در جمع دانشجويان دانشگاه سمنان به صراحت مدعي شد :بعضي از متوليان امر مبارزه با مفاسد آلوده اند.
فاطمه آجرلو افزود : از مدتها قبل اين موضوع را با آيت الله هاشمي شاهرودي رييس قوه قضاييه مطرح كرده ايم كه متاسفانه دير به نتيجه رسيدند ولي حالا هم دير نيست.
وي در بخشی از سخنان خود با بيان اينكه بتازگي تحولات خوبي در قوه قضاييه ايجاد شده است، تاكيد كرد: اجراي اصل44 قانون اساسي بايد براي خصوصي سازي باشد نه اختصاصي سازي.
آجرلو در ادامه سخنانش كه با موضوع «نقد عملكرد قوه قضاييه» انجام شد با انتقاد از طولاني شدن رسيدگي به پرونده هاي مفاسد در كشور گفت: به همين دليل نمايندگان مجلس خواستار تحقيق و تفحص از قوه قضاييه هستند.
وي با بيان اينكه برخي از پرونده هاي مفاسد در كشور وجود دارد كه بيش از 14 سال از تشكيل آنها مي گذرد، افزود :اين پرونده ها مانند طنابي در دست بعضي از حضرات است كه به هر سو كه بخواهند مي كشند و باج لازم را مي گيرند.
نماینده مردم کرج اطاله رسيدگي به پرونده مفاسد را راه ترمز تعالي نظام دانست و گفت: در رسيدگي به پرونده مفاسد، افراد نبايد با نظام برابر شوند و به خاطر امنيت نظام به پرونده مفاسد اقتصادي رسيدگي نشود.
وي گفت: نظامي كه بخواهد امنيت خود را از مردم بگيرد بايد پايه هايش را عوض كند.
آجرلو با بيان اينكه دستگاه قضايي بيشتر براي افراد عادي حكم صادر مي كند، گفت: در جامعه اسلامي هيچ كس در پاسخگويي به تخلفات متفاوت نيست.
وي افزود :گره خوردن جايگاه قدرت با مراكز كسب ثروت باعث بروز شكاف بين غني و فقير مي شود.
نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي گفت: ما بارها از قوه قضائيه خواستيم تا اسامي مفسدان اقتصادي را كه برايشان حكم صادر شده اعلام كند، اما خودداري اين قوه باعث ايجاد امنيت براي آنان مي شود و اعلام شدن دو سه نفر از اسامي مفسدان هم كه جزء بدبخت و بيچاره ها بودند(!) تاثيري ندارد .
آجرلو از مسئولان قوه قضائيه خواست اسامي رشوه گيران از مفسدان اقتصادي را هم اعلام كند تا اگر دفعه بعد نماينده اي خواست جلوي كسي دست دراز كند بداند هزينه اش چقدر است.
اين نماينده مجلس از استفاده بسياري از مفسدان اقتصادي از «وامهاي بحران» خبر داد و گفت: اين مفسدان كارخانه هاي قديمي را كه موقعيت مكاني مناسبي دارند، خريداري كرده و آنها را با بحران مواجه مي كنند و سپس با استفاده از وامهاي بحران كه سودهاي صفر دارند، كارگران را بيكاركرده، كارخانه را تغيير كاربردي مي دهند و ميلياردها تومان پول به جيب مي زنند.
وي تصريح كرد: بررسي اين پرونده ها در زمره وظايف بازرسي كل كشور است كه اين اتفاق هنوز نيفتاده و بجز در موارد نادري كه آن هم تنها پرونده چند بدبخت بيچاره بود، كه دستشان به جايي نمي رسيد!
آجرلو با اشاره به هشدارهاي داده شده به قوه قضائيه راجع به فرار جزايري گفت: از 8 ماه قبل از فرار جزايري اطلاع داديم و اكنون هم مفسد ديگري به نام «محمدرضا يوسفي» در زندان است و مي دانيم او هم فرار مي كند! بهتر بگويم بهترين راه اين است كه بگذاريم فرار كنند و بعد كميته ويژه تشكيل دهيم. اما اگر حكم اسلام و عدالت جاري شود نيازي به اين كميته ها نيست.
به گفته وي، محمدرضا يوسفي معروف به سلطان شكر ايران، يكي ديگر از مفسدان بزرگ اقتصادي است كه تمام كارخانه هاي قند و شكر كشور را فلج كرده است.
نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: اين فرد با دريافت ميلياردها تومان تسهيلات بانكي از محل وام هاي بحران كه سود چهار درصد دارد و يا اصلا هيچ سودي به آن تعلق نمي گيرد، بسياري از كارخانه هاي شكر را خريده است.
گفته وي، سيروس صالحي، هزاران هكتار زمين را در كرج بلعيده است و در سند مالكيت وي نيز برخلاف قوانين رسمي ثبت اسناد، مالكيت زمين از شرق تا غرب منطقه درج شده است.
نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: پرونده اين زمين خوار و مفسد بزرگ اقتصادي مدت هاست كه در دست بررسي است و در جلسه هاي متعدد با حضور رئيس قوه قضائيه نيز پيگيري شده و به نتيجه رسيده است اما در روز دستگيري وي متوجه شديم كه اين فرد با ميلياردها تومان پول ملت از ايران فرار كرده است.
آجرلو افزود: اين مفسد بزرگ اقتصادي بعد از خريد كارخانه هاي قند و شكر، پس از چند ماه اعلام ورشكستگي و تمام كارگران اين كارخانه ها را اخراج مي كرد و با تغيير كاربري محل، به برج سازي در كارخانه ها اقدام كرده و ميليارد ها تومان ثروت ديگر به جيب مي زد.
وي از وابستگي برخي مفسدان اقتصادي به … خبر داد و گفت: اين افراد از راه پرداخت خمس و وجوهات بالا و حمايت از يتيمان و محرومان كسب وجهه كرده و مثل آنها مثل دزداني است كه از مال دزدي شده به فقير كمك مي كنند تا با كسر يك حسنه براي دزدي 9 صواب براي خود نگه دارد!
آجرلو از مكاني بنام «دارالايتام» خبر داد و گفت: اين حضرات با جايگاه هاي ويژه ثروت هاي هنگفت به جيب مي زنند و به اسم ايتام اجاره حداقل پرداخت مي كنند، اما وقتي تحقيق كرديم نه يتيمي بود، نه داري نه غاري!
وي درخصوص مختومه شدن پرونده «خودروهاي كارشناسي شده ايران خودرو » افزود: اين خودروها در مرحله اوليه صدمه ديده و از گردونه خارج مي شوند تا باقيمت پايين تر به فروش برسد، اما برخي حضرات ماشينهاي سالم را تحت عنوان خودروهاي كارشناسي شده با قيمت نازل دريافت كرده و خودروهاي كارشناسي شده وارد بازار شده و به دست مصرف كننده مي رسد !
به گفته وي اين پرونده در جايي كه بايد به نتيجه برسد مختومه شد اما مطالبات ما درباره اين پرونده همچنان ادامه دارد.
آجرلو تصريح كرد: بانك پارسيان بايد بدهي200 ميليارد توماني را به بيت المال برگرداند.
وي افزود: اين بانك كه پوست مردم را زنده زنده مي كند با يك تعاوني اوليه در شركت ايران خودرو شكل گرفت و الان به عنوان يك بانك دولتي به كارگران سهام فروخته كه بخشي از سرمايه اين بانك از اين بخش تدوين شده است .
آجرلو از قوه قضاييه خواست افرادي كه جزايري به آنها رشوه داده است، حداقل به مجلسي ها معرفي كند.