روش جديد زمين خواري در بهشت زمين خواران!

www.rajanews.com

پس از پيگيري اين اعتراضات، حجت الاسلام جهانشاهي با شكايت سازمان مسكن و شهرسازي و نيروي انتظامي به جرم نشر اكاذيب! به 91 روز زندان محكوم گرديد که با پيگيري نمایندگان بازرسي دفتر مقام معظم رهبري اين حكم كان لم يكن شده است.


خبرنگار رجانيوز از كرمان گزارش داد، ماموران امنيتي استان كرمان با همكاري سازمان بازرسي كل كشور، يكي از بزرگترين باندهاي زمينخوار در اين استان را كشف و دستگير كردند.
بنا بر اين گزارش، اين باند كه به باند كلانتري معروف بود، 1260 هكتار از زمين هاي اراضي ملي به ارزش تقريبي 64 ميليارد تومان را با ‍پرداخت 164 ميليون تومان تصرف و با پرداخت رشوه براي تصرفات غيرقانوني مدرك جعل كرده بودند.
در بازجويي از اين افراد مشخص شد كه آنان با فروش صوري زمين به يكديگر و سپس طرح دعواي الزام ثبت سند در دادگاه هاي حقوقي، به اين زمين خواري جلوه قانوني داده اند.
گفتني است، در ساليان گذشته استان كرمان به بهشت زمين خواران معروف بوده و 80 درصد اين زمين خواري ها از سوي ادارات دولتي انجام شده است!
در يكي از مشهورترين پرونده هاي زمين خواري، در سال 72 زمين 50 هكتاري با كاربري صنعتي و فضاي سبز به شركت تعاوني انصار وابسته به اداره … استان كرمان واگذار گرديد اما اين تعاوني در سال 82 در اقدامي عجيب اين زمين ها را با كاربري مسكوني به آقاي ب. مي فروشد كه اين مساله مورد اعتراض شديد مردم سيرجان و به طور خاص حجت الاسلام جهانشاهي واقع مي شود.
پس از پيگيري اين اعتراضات، حجت الاسلام جهانشاهي با شكايت سازمان مسكن و شهرسازي و نيروي انتظامي به جرم نشر اكاذيب! به 91 روز زندان محكوم گرديد که با پيگيري نمایندگان بازرسي دفتر مقام معظم رهبري اين حكم كان لم يكن شده است.
اين در حاليست كه سازمان بازرسي كل كشور رسما ب. از اعضاي شوراي شهر سيرجان در دور اول و دوم را به جرم 50 هكتار زمين خواري متهم كرده است ولي به نظر مي رسد اراده اي در مسئولين محلي براي برخورد با اين فرد وجود ندارد.
ب. كه سابقه اي امنيتي نیز دارد، برادر زن ج. مي باشد. ج. هم اكنون مدير عامل شركت دولتي توسعه مهمانخانه هاي ايران است كه زير نظر سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري قرار دارد.
ج. تنها به دليل نسبت برادري با يكي از وزراي کارگزارانی دولت هشتم از كارمند ساده كارگزيني آموزش و پرورش به مديركلي استانداري كرمان و سپس از سوي حسين مرعشي به رياست شركت توسعه مهمانخانه هاي ايران رسيد و اسفنديار مشايي، رئيس كنوني سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي نيز وي را در اين سمت ابقا كرد.
بسياري از ناظران محلي دليل مصونيت ب. و محكوميت جهانشاهي را اعمال نفوذ ا.ج. وزير کارگزارانی دوران خاتمي در پرونده زمين خواري در سيرجان مي دانند.
پرونده زمين خواري در سيرجان همچنان مورد توجه مردم و رسانه های محلی و کشوری قرار دارد.