امروز رسانه ملي به سمت سكولار شدن حركت مي كند

هشدار جدی آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی و سبحانی به مسئولان صدا و سیما

تاکنون از سوی علما و مراجع، تا به این سطح، انتقاد از رسانه ملی صورت نگرفته است و هشداری بجای آنان اگرچه بیش از این از تریبونهای مختلف صورت گرفته ، ضرورت تغییرات اساسی در برنامه ها ، رعایت اصل شایسته سالاری و تغییر در نصب و انتصاب ها ، به کار گیری نیروهای متعهد را افزون تر می کند…


آیات عظام مکارم شیرازی، جوادی آملی، صافی گلپایگانی و سبحانی در ديدار رئیس سازمان صداو سیما و اعضاي ستاد برگزاري همايش رسانه تلويزيون و سكولاريسم، به شدت به بیان انتقادات خویش از صدا و سیما پرداختند.
تاکنون از سوی علما و مراجع، تا به این سطح، انتقاد از رسانه ملی صورت نگرفته است و هشداری بجای آنان اگرچه بیش از این از تریبونهای مختلف صورت گرفته ، ضرورت تغییرات اساسی در برنامه ها ، رعایت اصل شایسته سالاری و تغییر در نصب و انتصاب ها ، به کار گیری نیروها و مشاوران متعهدتر و با انگیزه تر و انقلابی را الزامی تر می کند. پتانسیل فراوانی که تاکنون از آنها در نهادهای فرهنگی و دولتی استفاده نشده و فضا و بستری برای فعالیت های آنها داده نمی شود.

آيت الله مكارم شيرازي از حرکت رسانه ملي به سوي سكولار شدن اظهار نگراني كرد.

وي با اشاره به اين كه بيشتر رسانه هاي غربي به صورت سكولار هستند، ‌تصريح كرد: برخي تصور مي كنند، چون بيشتر رسانه ها را سكولارها به دست گرفته اند، رسانه بايد سكولار باشد و اين تصور غلط را به عنوان يك هويت براي تلويريون عنوان مي كنند.
اين مرجع تقليد، تاكيد كرد: رسانه هاي غربي هدف اصلي خود را اقتصاد و سياست مي دانند و هميشه به دنبال اين دو هدف هستند و همچنين مسائل اخلاقي براي آن ها بي معنا است، حتي اگر مخاطبانشان به دنبال هم جنس بازي باشند، آن را تبليغ مي كنند.
وي مخالفت رسانه هاي غربي را با انقلاب اسلامي و مسلمانان مورد توجه قرار داد و افزود: از زماني كه انقلاب اسلامي به پيروزي رسيد و كشورهاي مسلمان همچون لبنان و فلسطين به پيروزي هايي دست يافتند، با توجه به اين كه اين حرکت با منافع و مقاصد آن ها مخالفت داشت، آن ها به مخالفت با كشورهاي اسلامي به ‍ويژه انقلاب اسلامي پرداختند.
حضرت آيت الله مكارم شيرازي، ‌ادامه داد: با توجه به اين كه انقلاب اسلامي به مخالفت با زياده خواهي آن ها ايستاده است، اين انقلاب را مانع بزرگي براي پيشرفت خود مي دانند و مي خواهند آن را از سر راه خود بردارند.
وي در بخشي ديگري از سخنان خود با اشاره به اين كه برنامه هاي صدا و سيما در مسائل مذهبي افزايش يافته است، از رسانه ملي انتقاد كرد و اظهار داشت: متاسفانه امروز رسانه ملي به سمت سكولار شدن حركت مي كند و عقايدي در اين رسانه لانه كرده اند كه آهسته و بي سر و صدا، تلويزيون را به سمت سكولار جهت مي دهد و اين هشداري جدي براي مسوولان است.

وي ادامه داد: در روزهاي اخير شاهد برنامه هايي هستيم كه بعضي از هنرمندان دوران طاغوت را در سيما به عنوان الگو مطرح و به بينندگان معرفي مي كنند و اين با نظام ارزشي ما ناسازگار است.

حضرت آيت الله مكارم شيرازي، ياد آور شد: مسوولان رسانه ملي بايد هم فكري داشته باشند تا اين رسانه به سمت سكولار حركت نكند، افرادي هستند كه خود را مذهبي نشان مي دهند، ولي اهداف خاصي را دنبال مي كنند.
وي در پايان خاطر نشان كرد: رسانه ملي بايد نقش دنباله روي را به نقش هدايت گري تبديل كند و نخبگان نيز بايد در اين زمينه فعال باشند.

صدا و سيما تلاش خود را در نشر معارف اسلامي افزايش دهد.

آيت الله صافي گلپايگاني در ديدار رئيس سازمان صدا و سيماي با اشاره به گستره رسانه هاي ضداسلامي خواستار افزايش نشر معارف اسلامي در جهان شد.

حضرت آيت الله لطف الله صافي گلپايگاني، روز يكشنبه، 30 ارديبهشت ماه در ديدار رئيس سازمان صدا و سيما با توجه به تبليغات گسترده رسانه‌ها برضد اسلام و مسلمانان، خاطر نشان كرد: صدا و سيما در نشر معارف اسلامي تلاش خود را افزايش دهد.
وي با تأکيد به گسترش برنامه هاي صدا و سيما و همچنين اهميت نقش اين رسانه ملي در جامعه، تاكيد كرد: صدا و سيما رسانه‌اي فرهنگ‌ساز است.
اين مرجع تقليد تصريح كرد: رسانه ملي بايد در زمينه ارتقا دين و اخلاق مردم بيش از پيش تلاش كند.

اولویت ها را رعایت کنید
آيت الله جوادي آملي نیز تاكيد كرد: نبايد بيشتر برنامه‌هاي خود را به برخي ورزش‌هاي كه سودي ندارند و هزينه‌هاي بالايي هم در پي دارند اختصاص دهيد، چرا كه ايران با داشتن ظرفيت بالاي علمي و معنوي مي‌تواند جهان را هدايت كند.

آيت‌الله سبحاني نیز در ديدار رييس سازمان صدا وسيما با انتقاد از برنامه‌هاي بخش برون مرزي اين مركز، خواستار نظارت بيشتر بر شبكه‌هاي عرب ‌زبان شد.

آيت‌الله جعفر سبحاني در ديدار عزت‌الله ضرغامي، رييس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران خواستار نظارت بيشتر و دقيق‌تر بر برنامه‌هاي شبكه‌هاي عربي سيما شد.
اين استاد دروس كلامي حوزه علميه قم تاكيد كرد: در مركز تخصصي كلام امام صادق(ع) طلاب با سواد عرب زباني وجود دارند كه مي‌توانند در برنامه هاي مناظره شرکت کنند و شما بايد مقدمات اين كار را فراهم كنيد تا شيعه بيش از اين در جهان گسترش يابد.
آيت الله سبحاني از بدحجابي در صدا و سيما انتقاد كرد و افزود: در حالي كه نيروي انتظامي طرح مبارزه با بدحجابي را در كشور اجرا مي‌كند، افرادي در سيما حاضر مي‌شوند كه موازين اسلامي را رعايت نمي‌كنند و اين با برنامه‌ها و سياست‌هاي كشور هم‌خواني ندارد.

حجت الاسلام سيد سعيد لواساني، معاون فرهنگي بنياد شهيد، نیز سکولاريسم و روزمرگي را دو آفت مهم رسانه هاي ديني دانست.
معاون فرهنگي بنياد شهيد، آفت خبررساني ديني را گرفتار شدن دردام سکولاريسم دانست و تصريح کرد: در فعاليت در حوزه دين بايد توجه داشت ک
ه گرفتار آفت سکولاريسم نشده و در عين حال به روزمرگي هم دچار نشد.

منبع: خبرگزاری رسا