گزارشی از فعالیت های بسیج مدرسه معصومیه قم

حضور دکتر فیاض، محسن رضایی ،حجت الاسلام نیازی و

نشست بيست و يکم از سري نشست‌هاي تحليلي و سياسي بسيج مدرسه علميه معصوميه(س) قم با بررسي ميزان پيشرفت اهداف سند چشم‌انداز بيست ساله کشور برگزار مي‌شود…

پيشرفت اهداف سند چشم‌انداز بيست ساله نظام جمهوري اسلامي با حضور دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در مدرسه معصوميه(س) قم بررسي مي‌شود.
نشست بيست و يکم از سري نشست‌هاي تحليلي و سياسي بسيج مدرسه علميه معصوميه(س) قم با بررسي ميزان پيشرفت اهداف سند چشم‌انداز بيست ساله کشور برگزار مي‌شود.
در اين نشست که ساعت 8 صبح روز پنج‌شنبه، سوم خرداد ماه در سالن همايش‌هاي مدرسه علميه معصوميه(س) برگزار مي‌شود، دكتر محسن رضايي، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام به سخنراني خواهد پرداخت.

در هفته گذشته نیز، رئيس سازمان بازرسي کل کشور با انتقاد از نبود سياست يكسان در دستگاه‌هاي دولتي، اين امر را سبب بروز اختلاف‌هاي شديد نظارتي عنوان كرد.

حجت‌الاسلام محمد نيازي، رئيس سازمان بازرسي کل کشور شامگاه يکشنبه، 23 ارديبهشت ماه در نشست هاي تحليلي، سياسي بسيج مدرسه علميه معصوميه (س) قم گفت: مهمترين وظايف سازمان بازرسي کل کشور نظارت دقيق بر عملكرد دستگاه‌هاي دولتي است.
وي افزود: اين سازمان به دليل حساسيت در وظايفش افزون بر بازرسي ادارات و وزارتخانه‌ها، بر بازرسان خود هم نظارت دارد.
حجت‌الاسلام نيازي خاطر نشان کرد: هم‌اكنون مهمترين دغدغه سازمان بازرسي کل کشور اصلاح دستگاه هاي دولتي است.
وي از بركنارشدن نود نفر از بازرسان اين اداره خبر داد و اظهار داشت: در سال گذشته به دليل فعاليت کاري نامناسب و بروز برخي كج‌روي‌ها، بيش از نود نفر از بازرسان اين سازمان از كار بركنار شدند.
رئيس سازمان بازرسي کل کشور تصريح کرد: با توجه به وجود دستگاه‌هاي نظارتي گوناگون در کشور و نبود سياست يكسان در اين دستگاه‌ها گاهي اختلاف‌هاي نظارتي بين آنها به وجود مي‌آيد.
وي از اجراي طرح شوراي عالي نظارت براي هماهنگي دستگاه‌هاي نظارتي خبر داد و افزود: با توجه به اين طرح، دخالت‌ها و موازي کاري‌هاي دستگاه‌هاي نظارتي كاهش مي‌يابد.
حجت‌الاسلام نيازي در ادامه خواستار همکاري بيشتر مردم براي نظارت دقيق بر عملكرد دستگاه‌ها شد و تاکيد کرد: مردم در سراسر کشور مي‌توانند با شماره 136 تماس گرفته و شکايت خود را به اين سازمان گزارش دهند.
وي با اشاره به اين که سازمان بازرسي کل کشور در سال گذشته بيش از نه هزار پيشنهاد به دولت ارايه کرد، يادآور شد: بيش از نود درصد اين پيشنهادها اصلاحي بود و هشتاد درصد آنها به مرحله اجرا درآمد.
حجت الاسلام نيازي در ادامه از بازگشت چهارصد و چهل هکتار زمين در اطراف شهر تهران به خزانه دولت خبر داد و گفت: با پيگيري پرونده اين زمين‌خوار، زمين‌هاي بيت‌المال به خزانه دولت بازگردانده شد.

و پیش از آن هم سومين نشست جنبش نرم‌افزاري و توليد علم با موضوع حوزه سنت‌زده تا دانشگاه غرب‌زده، شامگاه شنبه، بيست و دوم ارديبهشت ماه در مدرسه علميه معصوميه(س) قم برگزار شد.
در اين نشست علمي دکتر ابراهيم فياض، استاد دانشگاه تهران يکي از وظايف طلاب و بسيجيان امروز را شناخت زمان و پاسخ‌گويي به شبهه‌هاي موجود خواند و اظهار داشت: حوزه و دانشگاه بايد با شناخت درست از اسلام تشيع را گسترش دهند.
وي رويداد دانشگاه اميرکبير در روزهاي گذشته را امري سازماند‌هي شده دانست و اظهار داشت: اين رويدادها ريشه در جرياني دارد كه درصدد از بين بردن انقلاب اسلامي است.
اين استاد دانشگاه تهران تصريح کرد: حوزه سنت‌زده و دانشگاه غرب‌زده سبب نابودي انقلاب است، ولي خوشبختانه امروز دانشگاه‌ها و حوزه‌هاي علميه در تلاشند تا با رويكردي نوين پيام شيعه را به جهانيان برسانند.

منبع:خبرگزاری رسا