نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی به دانشجویان دانشگاه بیرجند

در پی سوءاستفاده از عنوان جنبش عدالتخواه دانشجویی صورت گرفت

متأسفانه این چندمین باری است که گروهی بی تقوا و منفعت طلب، برای رسیدن به اهداف و اغراض سیاسی کودکانه و منفعت طلبانه خویش، از عنوان «جنبش عدالتخواه دانشجویی» استفاده می کنند تا عدالت  را فدای منافع ظاهری و کوچک خویش نمایند.


دانشجویان عزیز دانشگاه بیرجند

با سلام

روز گذشته مطلع شدیم که گروهی تحت عنوان لیست «جنبش عدالتخواه دانشجویی» برای حضور در انتخابات انجمن اسلامی آن دانشگاه ، تبلیغ نموده اند. لیکن از آنجا که این لیست و افرادش هیچ گونه ارتباط تشکیلاتی و حتی فردی با تشکل کشوری جنبش عدالتخواه دانشجویی ندارند، بر آن شدیم که نسبت به این مسأله زشت شفاف سازی نمائیم.

متأسفانه این چندمین باری است که گروهی بی تقوا و منفعت طلب، برای رسیدن به اهداف و اغراض سیاسی کودکانه و منفعت طلبانه خویش، از عنوان «جنبش عدالتخواه دانشجویی» استفاده می کنند تا عدالت  را فدای منافع ظاهری و کوچک خویش نمایند. این امر نشان دهنده این است این افراد و گروه ها  اصلا" معتقد به اصل عدالت و تقوا و تعهد نیستند و حاضرند برای هرچیزی ، مهمترین آرمانها و اصول انقلاب اسلامی را زیر پا بگذارند.

بدیهی است که دانشجویان محترم نیز، با توجه به سوابق و باورهای واقعی افراد و در نظر گرفتن اصول تعهد، آزاد اندیشی و لزوم حضور سلایق مختلف در دانشگاهها، کاندیداهای مورد نظر خویش را انتخاب خواهند نمود.

اما سخنی با این دوستان عزیز! بد نیست این سئوال را از خودتان بپرسید که اگر نام و شعار واقعی شما از جذابیت و مقبولیت کافی برخوردار نیست آیا بهتر نیست رویه خویش را تغییر دهید و نام مقدس عدالت را فدای بازی های سیاسی کودکانه، دستاوردهای کوچک و مقطعی خویش نسازید؟!  این چه اخلاق و تعهدی است که همواره از آن دم می زیند و لی در عمل بدان پای بند نیستید؟! بدانید ترک مشی محافظه کاری و پیمودن مسیر آرمانخواهی، تنها طریقی است که شایسته شأان دانشجوی مومن و مذهبی است.

در پایان از خداوند متعال می خواهیم که به همه ما صداقت، تقوا، انصاف، شجاعت، ترک محافظه کاری و منفعت طلبی و تعهد عنایت فرماید.

جنبش عدالتخواه دانشجویی پیگیری  این مسأله را حق قانونی خویش می داند و  برای رفع و دفع این گونه مسائل، اقدام عملی می نماید.

والسلام علی من اتبع الهدی

دفتر مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی

7/3/1386