رفتن به بالا

نامه مشاور رئیس جمهور به رئیس مجلس درباره مبارزه با فساد

چگونه است تا بحث حفظ آبرو مي‌شود، بايد به فكر آبروي خطاكاران بزرگ و دزدان بزرگ بيت‌المال باشيم ولي كسي به فكر آبروي فلان زن بيوه، يا آبروي فلان كارگر از كار افتاده يا آبروي فلان جوان بيكار نيست. … راستي اگر قرار باشد آفتابه‌اي به گردن بعضي از اين مفسدان اقتصادي بيندازند، اندازه آن آفتابه چقدر بايد باشد؟ آيا آفتابه‌اي به وسعت جزيره انگليس كافي است؟ يا به اندازه ايالات متحده آمريكا بايد باشد؟ در كجاي اين جهان پهناور بايد آنها را گرداند؟ در منظومه شمسي؟! يا كهكشان شيري؟ يا در مزار شهداي انقلاب اسلامي ايران!

«مهدي كلهر» مشاور رييس‌جمهور در امور اطلاع‌رساني و رسانه و نماينده قوه مجريه در شوراي نظارت بر صدا و سيما در نامه‌اي به رييس مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر حمايت مسوولان بلندپايه از جريان مبارزه با مفاسد اقتصادي تصريح كرده است: چشم‌ها و گوش‌هاي فراواني در داخل و خارج از كشور در انتظار نوع برخورد مقامات و مسوولان بلندپايه نظام با امر مبارزه با مفاسد اقتصادي است.

متن نامه به شرح زیر است :

برادر ارجمند جناب آقاي دكتر حداد عادل!

رياست محترم مجلس شوراي اسلامي

با سلام

اين روزها مردم ما و به خصوص نسل سوم و جوان پيگير تحولات داخلي و رويدادهاي منطقه‌اي و جهاني هستند. از شروع كار مجلس هفتم و تغييرات اصولي در رويكردهاي مجلس اصولگرا در زمينه‌هاي مختلف سياسي، اقتصادي، فرهنگي، صنعتي، كشاورزي و… و روي كار آمدن دولت نهم جوانه‌هاي شاداب انقلاب اسلامي از زير گرد و غبار سالهاي غفلت‌زدگي و دلزدگي‌ها و دل‌مردگي‌هاي ناشي از محافظه‌كاري به جاي آرمان‌طلبي و تجمل‌گرايي به جاي رشد و تعالي، عشرت‌زدگي و دم‌غنيمتي به جاي عدالت‌گرايي سر بر آورده است و با چنان سرعتي رو به رشد و تعالي است كه درخت پاكي را مي‌ماند كه با ريشه‌اي عميق در خاك، سر بر آسمان مي‌سايد كه بندگان را در شگفتي فرو برده است. لازمه چنين رويشي ريزش علفهاي هرز، خشكيده، پوسيده و متعفني است كه به گوشه و كنار باورهاي مديريتي كشور بختك‌وار چسبيده است.

– اين كه هيچ توسعه‌اي بدون فساد مالي امكان‌پذير نيست!

– اين كه عدالت در جامعه فقير، توزيع فقر است!

– اين كه اگر رشد اقتصادي مي‌خواهيد، ‌اول بايد عدالت را قرباني كنيد!

– اين كه مغزهاي اقتصادي همان دزدهاي برتر هستند!

– اين كه از نخورده بده به خورده كه لذتش را برده!

– اين كه انقلاب ميراثي بر جاي نهاده كه ايثار، نجابت، كار، تلاش و انفاق از آن مردم و پست، مقام و بيت‌المال از آن آقازاده‌ها و مديران مادرزادي است.

-اين كه همه بايد مواظب باشند نكند در مورد يك فساد اقتصادي و دست‌دراز به بيت‌المال، (زبانم لال) كمي بي‌عدالتي صورت گيرد! يا خداي ناكرده، دزدي و رشوه‌گيري و رشوه‌دهي،‌ مورد بي‌مهري يا كم‌عطوفتي واقع شود! نكند دزدي در محكمه قضايي مورد سوال واقع شود! يا مثلا مورد بي‌حرمتي واقع شود و هر چه دزد بزرگتر، دزدي بزرگتر و فساد مالي بزرگتر، احترام دزد بيشتر و رأفت اسلامي در مورد او بيشتر بايد مراعات شود! مبادا كسي كه بيش از بيست سال اموال مردم را به يغما داده و برده و مثل كنه به صندلي رياست چسبيده و خود جزيي از پست و مقام شده و ديگر فرقي بين ستون فقرات او با پايه صندلي رياست نيست، حالا اگر مقامي بيايد (به جز حضرت عزراييل (ع) كه ايشان هم نمي‌آيد حتما به دستور خداوند متعال كه به آنان فرصت داده تا… و تازه اگر بيايند آنقدر آقازاده و عموزاده و… در نوبت مديريت هستند كه فرصت به ديگران نمي‌رسد) حالا اگر مقامي بيايد و بگويد، ببخشيد چند صباحي برويد آبي به سر و رويتان بزنيد و نفسي تازه كنيد، قدمي بزنيد… ببخشيد حاج آقا، دكتر،‌مهندس، استاد! كمرتان خشك نشود و….

و چه سر و صداهايي و چه داد و فريادي از همه جا و از هر جا كه چرا با آبروي مديران بازي مي‌كنيد و چرا اين قدر شتابزده تصميم مي‌گيريد، صبر كنيد. حتما 27 سال ديگر… تا نسل اندر نسل،‌ مقام و ميز و آقا و آقازاده و پست و رياست چنان در يكديگر ممزوج شوند كه با هيچ حلالي قابل حل يا تجزيه نباشند؛ چنانچه در تاريخ حكومتهاي فاسد در جهان و در جهان اسلام و در ايران بارها شاهدش بوده‌ايم و مبادمان….

برادر بزرگوار و فرهيخته جناب آقاي دكتر حداد عادل!

نه بنده بلكه اكثر مردم ما شما را به عنوان يك شخصيت فرهنگي مي‌شناسند تا سياستمدار و مقبوليت شما نيز بيشتر از اين ساحت است. امروز عرصه افكار عمومي و احساسات ملي منتظر اظهار نظر مديران و مسوولان و به خصوص نمايندگان ملت در مجلس شوراي اسلامي است. در اين سالها به خصوص پس از جنگ تحميلي بارها و بارها فرمان مبارزه با مفاسد مالي و اقتصادي و دست درازي به بيت‌المال كه ام‌الفساد فسادهاست از سوي بالاترين مقام كشور صادر شده است و بارها و بارها از سوي مسوولان يا ناديده و ناشنيده گرفته شده و يا مسوولان به شعارفكني و فرافكني پرداخته‌اند و شايد به خيالشان كه موج عدالت‌خواهي و عدالت‌گستري را با تدبير! از سر بگذرانند (و چه بلايي كه در اين سالها به سر معناي تدبير درنياورده‌ايم) و چند صباحي به سخنان تكراري كه «عزم ملي مي‌خواهد آقا، گر حكم شود كه مست گيرند در شهر هر آنكه هست گيرند» و « تازه خبر نداريد حاج آقا اين پرونده كه چيزي نيست، بياييد در دفتر بنده تا به شما نشان بدهم». يا «اين پوست خربزه است زير پاي شما انداخته‌اند»، يا «آقا اين كار دشمن است. مي‌خواهند جلو سرمايه‌گذاري را بگيرند». «آقا با اين اوضاع تزلزل اقتصادي، يا عدم امنيت اقتصادي، ديگر كسي سرمايه‌گذاري نمي‌كند» (يعني سرمايه‌گذاري را معادل دزدي قلمدا
دكردن) و «آقا الان موقع اين حرفها نيست، بگذاريد يكي دو دهه سرمايه‌گذاري شود صنعت و تجارت پا بگيرد بعد سيستم را بايد اصلاح كرد». (و باز همان قضيه مرغ، تخم مرغ و دلبر جانان من برده دل و جان من و برده دل و جان من) و از مجموع اين فرمايشات عرشي و نصايح فرشي يك توده غليظ ابهام و ترديد در اذهان عمومي ايجاد كرده‌اند تا آن عزم روشن و مصلحانه به يك ترديد و ترس عمومي تبديل شود و به تصور شياطين طراح اين فضاسازي،‌ قدرت فرمان را بشكنند و… آن را كند، كنند، غافل از اين كه مثل آنان مثل هماني است كه بر سر شاخ بن مي‌بريد.

جناب آقاي دكتر حداد عادل!

چون جنابعالي را يك شخصيت فرهنگي و انديشه‌ورز مي‌شناسيم، مايلم نظر شما را به انتظار اكثريت قريب به اتفاق مردم ايران و حتي خارج از ايران به ميزان جديت نظام جمهوري اسلامي در مقابله با مفاسد مالي و اقتصادي جلب كنم. بدون ترديد دشمنان انقلاب اسلامي با تمام توان و با هر وسيله و هر ترفندي تلاش كرده و مي‌كنند تا:

1- مبارزه با مفاسد مالي و اقتصادي را براي رشد و توسعه خطرناك و مخرب جلوه دهند.

2- مبارزه با مفاسد مالي و اقتصادي را از اولويت بيندازند.

3- مبارزه با مفاسد شكلي و صوري را به جاي مبارزه با مفاسد اخلاقي قلمداد كنند و به آن اولويت بخشند و تازه بگويند مبارزه با مفاسد اخلاقي مقدم بر مبارزه با مفاسد اقتصادي است. يعني رشوه خواري،‌ پارتي‌بازي و دزدي همه مطابق معيارهاي اخلاقي است و هيچ منافاتي با دستورات اخلاق اسلامي ندارد!!

4- تا آنجا كه ممكن است با حمايت كردن از مديران كم شعور، غيرخلاق و فاسد، قوانين، ‌مقررات و برنامه‌هاي ناشدني را به تصويب برسانند تا زمينه رشوه‌دهي، رشوه‌گيري و… براي اكثريت فراهم شود. به عبارت ديگر همه يا اكثريت را آلوده كنند تا خودآلوده، جرات اعتراض به مفسدان را از دست بدهد.

5- درشت‌نمايي گناهان فردي و كوچك جلوه دادن يا معمولي جلوه دادن گناهان اجتماعي و عادي‌سازي دست‌درازي به بيت‌المال

6- ناشدني جلوه دادن اجراي عدالت و برگزاري نشست‌ها و سمينارها براي دورزدن عدالت و… تبليغ كنند چون بشر نمي‌تواند به عدالت آرماني دست پيدا كند پس بهتر است از اساس به سمت يك جامعه عدالت‌گريز و قدرت‌گرا برود و همان ماجراي قانون جنگل‌پذيري و بقاي اصلح يا بقاي اقوي و…

7- قوانين و مقررات را براي مردم چنان پيچيده و غيرقابل درك و فهم به تصويب برسانند تا زمينه رشوه گيري، كارچاق‌كني و كار راه‌اندازي مهيا شود. (در حالي كه قوانين بايد براي مجريان پيچيده باشد تا مجري از دستكاري در مسير اجراي قانون نگران باشد ولي مردم بايد به سهولت و راحتي كارشان انجام شود.)

8- اگر با تمام ترفندها و توطئه‌ها باز هم موفق نشدند جلو مبارزه با مفاسد اقتصادي را بگيرند، جريان مبارزه با مفاسد مالي و اقتصادي را زير خطاهاي كوچك و بزرگ و قصور و تقصيرهاي مبارزان با مفاسد قرار داده و به جاي تشويق، حمايت، هدايت و ارزيابي جريان مبارزه، افراد مبارز اعم از قضات،‌كارشناسان و كارآگاهان را زير سوال ببرند و آنان را از مبارزه بازدارند و به مردم بباورانند كه عطاي مبارزه را به لقايش ببخشند!

9- و هزاران ترفند و توطئه ديگر كه نگذارند تا كشور از آلودگي‌ها پاك شود چرا كه خوب مي‌دانند هيچ كشور و تمدني بدون مبارزه جدي و پيگير با مفاسد اقتصادي و مالي به هيچ رشد و تعالي نرسيده و نخواهد رسيد.

جناب آقاي دكتر حداد عادل!

اين سخنان را براي شما گفتن «زيره به كرمان بردن» است. شما خود نهج‌البلاغه تدريس مي‌فرماييد. بهتر از بنده مي‌دانيد عدالت‌گستري و حراست از حقوق ملت و بيت‌المال به مراتب دشوارتر از حراست از ثغور مسلمانان و حفاظت از مرزهاي آبي و خاكي است. اگر حفظ و حراست از مرزهاي آبي و خاكي بدون ايثار و شهادت امكان‌پذير نيست، به طريق اولي حراست از مال و اقتصاد ملت به گذشت و فداكاري و… نيازمند است. اما آيا چون دشوار است بايد رهايش كرد؟! يا اولين وظيفه حاكمان و حكومتها به ويژه حكومتهاي الهي است كه با تمام توان حقوق مردم را تمام و كمال بي‌منت تحويل‌شان دهند. اميرالمومنين علي (ع) تا آخرين دانه‌هاي خرما و گندم مردم از بيت‌المال را تحويل‌شان نمي‌داد، به خانه نمي‌رفت.

اگر امام علي (ع) عقيل بن ابي‌طالب را با آتش مي‌آزمايد يا دختر عزيزش را كه اين روزها متعلق به آن بانوي بزرگوار است، به بريدن دست گوشزد مي‌كند كه اگر نبود كه «به تو امانت داده بودند، دستت را به حكم خدا قطع مي‌كردم» نشان از جدي بودن امر حراست از اموال بيت‌المال و مومنين و مردم دارد. متاسفانه اين روزها رسانه‌ها و دستهاي ناپيدايي در پشت رسانه‌ها، مزورانه و موذيانه فعال شده‌اند تا اميد مردم نسبت به مبارزه جدي با فسادهاي اقتصادي را متزلزل و نهايتا به ياس تبديل كنند. مبارزه با متعديان و دست درازي‌ها به بيت‌المال كه متاسفانه سالها مورد غفلت واقع شده، مبارزه‌اي به مراتب دشوارتر از مبارزه با تجاوز به مرزهاي خاكي و آبي ايران اسلامي است. مبارزه با مفاسد اقتصادي، از درون خانه‌ها با حاج خانم‌ها و
آقازاده‌ها و نوه‌ها و… شروع مي‌شود. مبارزه با مفاسد اقتصادي از جنس مبارزه با نفس است و از جنس جهاد اكبر است و حاكمان بايد حقوق مردم و محرومان را تا كابين زنان پيگير باشند.

جناب آقاي دكتر حداد عادل!

قلم شما و بيان شما سالهاست از سرچشمه قرآن مجيد و نهج البلاغه و… سيراب شده است. امروز روز آزمون صداقت‌گويي و صدق‌پذيري و حق‌گرايي همه بزرگان و مسوولان است. آيا به آنچه گفته‌ايم و گفته‌ايد و گفته‌اند و نقل كرده‌ايم، ‌پايبنديم يا اگر كاري درست توسط شخصي كه فرضا از ما نيست يا با او كدورتي داريم سر بزند با تمام بهانه‌ها و ارائه دلايل كه نبايد اين طوري مي‌نوشتيد، ‌نبايد اينطوري مي‌گفتيد، نبايد اول به او گزارش مي‌داديد، نبايد رونوشت به فلان كس مي‌زديد، اول بايد حكم صادر مي‌شد،‌ بعد گزارش مي‌شد، اول بايد او…

– آيا تمام اين بهانه‌ها اصل مبارزه با مفاسد اقتصادي را زير سوال نمي‌برد؟

– آيا مديران سالم و متعهد آينده كه امروز نظاره‌گر برخورد مقامات با جريان‌هاي مبارزه با مفاسد اقتصادي هستند، پيش خودشان نمي‌گويند: «با طناب اين مسوولان بلندمرتبه وارد گود مبارزه با مفسدان اقتصادي نمي‌شود شد!»

– آيا جامعه‌اي كه زير ضربات اين مفاسد سالهاست به مفاسد ريز و درشت ديگري گرفتار شده، نمي‌گويد «بابا دست اينها هم در جيب آنهاست»

– آيا اين همه كه براي آبروي فلان مديرعامل حداقل بي‌كفايت… يا آبروي فلان رييس حداقل وامانده، يا آبروي فلان مامور عالي رتبه حداقل گيج و مات نگران هستيم، نگران آبروي اسلام،‌انقلاب اسلامي،‌دستورات صريح قرآن، ‌يا آبروي مردم رشوه‌گير زده، ‌باج گيرزده، مفت‌خور زده، آقازاده زده و حاجي زاده زده هستيم؟!

چگونه است تا بحث حفظ آبرو مي‌شود، بايد به فكر آبروي خطاكاران بزرگ و دزدان بزرگ بيت‌المال باشيم ولي كسي به فكر آبروي فلان زن بيوه، يا آبروي فلان كارگر از كار افتاده يا آبروي فلان جوان بيكار نيست.

– مي‌گويند در برخورد با اشرار و قداره كش‌ها و زورگيرها و متعرضان به نواميس و اموال مردم، نيروي انتظامي به صورتي جدي وارد عمل شده كه جاي سپاس دارد و مي‌گويند براي رسواسازي بعضي از اين اشرار آفتابه به گردن آنها آويزان كرده و در همان محل و گذر آنان را گردانده است. راستي اگر قرار باشد آفتابه‌اي به گردن بعضي از اين مفسدان اقتصادي بيندازند، اندازه آن آفتابه چقدر بايد باشد؟ آيا آفتابه‌اي به وسعت جزيره انگليس كافي است؟ يا به اندازه ايالات متحده آمريكا بايد باشد؟ در كجاي اين جهان پهناور بايد آنها را گرداند؟ در منظومه شمسي؟! يا كهكشان شيري؟ يا در مزار شهداي انقلاب اسلامي ايران!

جناب آقاي دكتر حداد عادل!

اگر پس از سالهاي غفلت، ديوان محاسبات وارد عرصه مبارزه با مفاسد اقتصادي مي‌شود و پرونده‌هايي را دنبال نموده نبايد از او سپاسگزاري نمود؟ آيا بايد لغزش‌ها و خطاهاي فردي را چنان بزرگنمايي كرد كه اصل مبارزه را زير سوال ببر‌د؟ آيا كاري آن هم به اين پيچيدگي و به اين دشواري، يعني رهگيري و رديابي ميليارد ميليارد تومان پول بي‌زبان «هاپولي شده» و از هضم رابع گذشته، مي‌تواند بدون اشتباه و خطا انجام شود؟ و اگر نمي‌شود، خداي ناكرده بايد چنين نتيجه بگيريم كه پس مبارزه با مفاسد اقتصادي را فراموش و اصل مساله را پاك كنيم؟! يا اينكه اگر قرار است اصل مسلم ضريب خطا را در كار بپذيريم،‌خطاي آن را در راه اصلاح و صلاح جامعه كه همان مبارزه با مفاسد اقتصادي است، بپذيريم و از كليه مردم بخواهيم با دادن اطلاعاتشان ضريب خطاهاي تجسسي را كاهش دهند. جناب عالي بهتر مي‌دانيد رابطه افقي بين مديران به مراتب غليظ‌تر از رابطه‌هاي عمودي يا به تعبيري ولايي است، يعني تا انگشت تجسس يا اتهام در گوشه‌اي مي‌گذاريد، بار ترافيك تلفن‌هاي ثابت و سيار چند برابر مي‌شود و همه امور مديريتي كشور تحت‌الشعاع دفاع از آن مدير متهم قرار مي‌گيرد.

سالهاست عروسي‌ها و دامادي‌ها و ارتباطات خانواده لوژيكي بين مديران افقي صورت پذيرفته و به خاطر گرفتاري مديران! آقازاده‌ها مشغول رتق و فتق امور مي‌شوند و چه زود هوچي‌گري‌ها و غوغاگري‌ها به رسانه‌ها كشيد مي‌شود.

سالهاست دشمن با كمك ايادي آگاه يا ناآگاه داخلي، نهادهاي نظارتي، تجسسي و داوري،‌ نظام جمهوري اسلامي ايران را مورد هجوم قرار داده است و از هر طريق اين نهادها را كه از اركان هر جامعه‌اي هستند در اذهان عمومي بي‌اعتبار يا كم اعتبار نموده است. اينكه دشمن از چه راهها و روشهايي نهادهاي كليدي كه هر كدام بر اساس حفظ يك يا چند از اصول و محورهاي نظام يعني استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي طراحي و تعبيه شده‌اند را متزلزل نموده و از تاثيرگذاري يا فعاليت لازم انداخته و يا مي‌اندازند، بحث بسيار مفصل و لازمي است كه پرداختن به آن در اين مجال نمي‌گنجد. اما جناب عالي به خوبي مي‌دانيد يكي از اين نهادهاي كليدي ديوان محاسبات كشور است كه زير مجموعه مجلس شوراي اسلامي است. مجلسي كه امروز مردمي‌ترين و انقلابي‌ترين نمايندگان را به عنوان محور اميد مردم انقلابي ايران و حتي جها

ارسال دیدگاه


هیچ دیدگاهی برای “نامه مشاور رئیس جمهور به رئیس مجلس درباره مبارزه با فساد”

 • با سلام:
  امروز در اکثر خبر گزاری ها یکی از بلند ترین مقامات کشور چین بخاطر در یافت رشوه کمتر از یک میلیون دلار برای صادر کردم مجوز دارویی در دادگاه های ان کشور محکوم به اعدام شده است.
  چگونه است شهرام خان دارد نفس می کشد یا همین اقایی که بیش از یک میلیارد دلار از بانگ های کشور غیر قانونی با دادن رشوه و باند بازی و غیره بعد از دستگیری یک روز بعد ازاد می شود؟
  ایا زمان ان نرسیده با مفسدین اقتصادی برخورد شدیتری در کشور اسلامی انجانم بگیرد؟

 • یعقوب محسنی says:

  باسلام
  بنده کاملا با نظرات جناب آقای کلهر موافقم .ایشان صحیح می فرمایند . تمام کسانی که بعد از جنگ و در دهه گذشته از هیچ به عرش مالی رسیدند و با کندن از مال مردم نام سرمایه گذار (سرمایه خوار مردم ) بر خود نهادند از مبارزه با مفاسد اقتصادی میترسند . تمام بهانه ها و ایراد و غیره از طرف آنهاودوستان خارجی آنهاست . تمام کسانی که با امام علی (ع) دشمن شدند چهره ای مذهبی داشته و در ظاهر و در ابتدا از دوستان و یاران آن حضرت بودند . و تمام خواسته آنها این بود که در بیت المال باز بوده و در اختیار این مسلمانان تاجر بی درد گذاشته شود . زمانی که دستشان از ثروت و بیت المال کوتاه شد حتی جنگ جمل و جنگهای دیگر را راه انداختند . حال دزدان و مفسدان اقتصادی داخل و خارج از کشور به ظاهر خود را محترم و مذهبی نشان میدهند اگر کوچکترین فرصت و یا قدرت و توان و نیرو داشته باشند با تمام توان به جنگ دولت می روند و دولت را نابود میکنند . هر چند در پنهان مانند موریانه به بدنه اقتصادی نظام افتاده اند . حال که این آفات را می شناسیم پس از نزریک به سه سال از شروع به کار دولت نهم ، دولت عدالت ، دولت مبارزه با مفاسد متفاوت ، دولت حق خواهی و حق پروری گذشته نباید اینهمه در خصوص این مفسدان کوتاهی و تعلل شود . این همه فرصت بهترین زمان را به آنها میدهند تا قدرت و توان خود را در جامعه گسترش دهند و سرمایه ها را نیز از کشور خارج کنند .
  برای نمونه در مازندران – شهرستان بهشهر – مدیرعامل قبلی شرکت بهپاک بهشهر با زیر پا گذاشتن بیش از بیست و پنج ماده قانون کار ، زدو بند با برخی از مسئولان و روسای ادارات ، رشوه دهی ، رانت خواری و دریافت وامهای میلیاردی از بانکها با نام شرکت بهپاک ، خرید و فروشهای غیر قانونی و بدون مجوز و دهها روش دیگر بیش از سیصد میلیارد تومان کلاهبرداری و اختلاس نموده و با آن ثروت باد آورده در جامعه فعالیت غلط و غیر صحیح اقتصادی هم انجام میدهد .علیرغم اینکه بنده و بیش از دهها کارگر و سهامدار آن شرکت با تهیه مدارک و معرفی شهود و مطلعین زیاد به دادسرای بهشهر شکایت نموده ایم و با توجه به اینکه جرائم مدیرعامل قبلی بهپاک و همدستانش جنبه عمومی داشته به بهانه پرداخت هزینه کارشناسی دو میلیون تومانی که بنده و همکارانم توان پرداخت این مبلغ را نداشتیم قاضی پرونده مانع رسیدگی به پرونده شده . و در مدت بیش از دو سال از زمان شکایت هیچ اقدامی در داسرای بهشهر صورت نمیگیرد . چنان از این فرد که میلیارد ها تومان دزدی کرده حمایت میشود که انگار او یک مبارز ملی و مدافع عمومی است . تمام کارگران یک شرکت بزرگ ، سهامدارن ، مردم شهرستان و هزاران شغل وابسته به این شرکت را فدای یک دزد نموده و حتی اخراج نهصد نفر کارگر در شهری که چند سال کارخانه چیت سازی آن بدلیل همین سوء مدیریتها تعطیل شد و هزاران بیکار دارد ، به چشم مسئولان شهرستان ، استان و دادسرای بهشهر نیامد . یقینا افراد مانند این کلاهبردار وشیاد که شرکتی به عظمت بهپاک را نابود کرده و خود را که در فقر و بدبختی بود صاحب یلیارد ها تومان سرمایه نموده و جیب دوستان خود را پر نموده از مبارزه با مفاسد و مفسدان اقتصادی ناراحت و دلخور میشود و هزاران دلیل و بهانه و سنگ اندازی و هزینه م ینماید تا مانع این مبارزه ملی شود . آیا این فرد و امثال وی مردم را مایوس نموده و نظام را دچار مشکل و بحران میکنند یا دشمنان مستقیم خارجی و داخلی . مسلما افرادی امثال مدیر عامل بهپاک همان کاری را میکنند که سه دهه هست که دشمنان قسم خورده نظام میکنند منهی این مدیران دزد طوری عمل میکنند که کسی متوجه نمیشود و حتی حمایت هم میشوند اما در مقابل آن دشمنان مردم ایران با تمام وجود و تا پای جان خود می ایستند . میدران فاسدی مانند مدیرعامل قبلی شرکت بهپاک بهشهر دارند جنایت میکنند و با پنبه سر میبرند . بیایید اقدام کنید تا دیر نشده است .

 • سلام
  اگر واقعا برخورد مي شد مردم ريشه هاي كليه فسادها را معرفي مي كردند اما متاسفانه گاها معرفي كنندگان فساد و خيرخواهان قرباني مي شوند و يا تلاششان بدون ثمر و همراه با نااميدي است لذت شاهد سرخوردگي بعضي اشخاص مثبت انديش و عدالت خواه هستيم و پس از چندين شكست ديگر شاهد حركتي از آنها نيستيم . يقين بدانيد اگر پيگيري جدي در ريشه هاي فساد مي شد همكاري جدي هم بدنبال مي داشت اثبات اين ادعا بسيار آسان است