آیت الله جنتی: شهرام جزايري‌هاي متعددي در حال پيداشدن هستند

هشدار جدی آیت الله جنتی در خطبه های نمازجمعه

شهرام جزايري‌هاي متعددي در حال پيدا شدن هستند كه دستگاه قضايي بايد با اين افراد به طور جدي برخورد كند؛ چرا كه مردم طالب برخورد با فساد هستند. ..

آيت‌الله جنتي گفت: شهرام جزايري‌هاي متعددي در حال پيدا شدن هستند كه دستگاه قضايي بايد با اين افراد به طور جدي برخورد كند؛ چرا كه مردم طالب برخورد با فساد هستند.

دبير شوراي نگهبان و خطيب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌هاي اين هفته افزود: من توصيه مي‌كنم با كساني كه به عنوان قاچاقچي و غيرقاچاقچي يا زد و بند با برخي بانك‌ها و برخي مسوولان تسهيلات زياد ميليارد توماني از بانك‌ها مي‌گيرند و اموال بيت‌المال را مي‌برند، قوه قضاييه به طور جدي برخورد كند.

وي تاكيد كرد: اين امر خواست مردم است.

احمد جنتي دبير شوراي نگهبان در خطبه اول نماز جمعه در دانشگاه تهران با اشاره به گفتگوهاي ايران و امريكا در مورد عراق و با بيان اين كه دولت مردمي عراق و آمريكائي‌ها تقاضاي مذاكره داشتند، به مشكلات امنيتي، فقر و گرسنگي در عراق اشاره كرد و گفت: هر كسي كه هر قدمي مي‌تواند در برقراري امنيت در عراق بردارد، واجب است تا اين كار را انجام دهد.
وي تاكيد كرد: ما يك نظام ضد امريكايي هستيم، آمريكا با ما دشمن است و ما هم با امريكا دشمن هستيم. دشمني ايران و امريكا يك مساله شخصي و خصوصي نيست، بلكه بر مبناي اصولي است كه بر اساس انقلاب و نظام ما بر پا شده است كه نابودي ظلم و ظالم، حمايت از مظلوم، جلوگيري از كشتار مردم فلسطين و بر پايي عدالت در جامعه از جمله اين سياستها و اصول است.
خطيب نماز جمعه تهران خطاب به امريكا تاكيد كرد: آمريكا در آدم كشي، فساد و ناامني در عراق شريك است و راهكار حل اين مشكل و برقراري امنيت در عراق نيز اين است كه امريكا عراق را ترك كند.
جنتي با اشاره به وجود حكومت مردمي عراق تصريح كرد: اداره عراق را به دست خود مردم بسپاريد، آنها نيازي به قيم ندارند و خود مي‌توانند امنيت عراق را تامين كنند.
وي در ادامه با اشاره به رحلت امام (ره) در 14 خرداد سال 1368 گفت: امام فرزند علي و فاطمه بود و رسالت پيامبر عزيز را پيگيري كرد، امام براي خدا و در راه خدا قيام كرد و قرآن دستور العملش بود.
دبير شوراي نگهبان عدالت، معنويت و عقلانيت را از جمله عنصرهاي اركان قيام حضرت امام خميني (ره) دانست و اظهار داشت: پيام قيام امام روز به روز گسترش يافت و اين چراغ انقلاب خاموش نشدني است.
جنتي با اشاره به بيداري اسلامي مردم جهان حتي در آمريكا و گرايش آنها به انديشه‌هاي امام راحل افزود: مطمئناً اين حركت امام (ره) نظام سلطه استكباري امريكا، اسرائيل و هم پيمانان آنها را از بين خواهد برد.
امام جمعه موقت تهران با بيان اين كه امام راحل اسلام را زنده كرد، اظهار داشت: امام اسلام را به عنوان نظامي معرفي كرد كه همه چيز در آن وجود دارد.
جنتي با انتقاد از مكاتب غربي به خصوص ليبراليسم و ماركسيسم تصريح كرد: امام راحل مشكل جهان را در بي خدايي مي‌دانست و اين پيام امام بود كه امروز ملت‌هاي جهان آن را دريافت كرده و در حال دريافت آن هستند و اين پيام به همه نسلها خواهد رسيد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به هفتم خرداد سالروز آغاز فعاليت مجلس شوراي اسلامي و تبريك اين روز به نمايندگان مجلس، به ديدار نمايندگان مجلس با مقام معظم رهبري در روز سه شنبه هفته گذشته اشاره كرد و افزود: مقام معظم رهبري به خاطر مواضع ضد امريكايي و ضد صهيونيستي مجلس، حمايت مجلس از فعاليت انرژي هسته‌اي، هماهنگي مجلس با دولت اصولگراي اصلاح طلب و حمايت مجلس از محرومين و مستضعفين جامعه تقدير و تشكر كردند و ايشان به مجلس توصيه كردند تا از فرصتهاي باقي مانده نهايت استفاده را ببرد.
دبير شوراي نگهبان با تاكيد بر اين كه بايد از اين دولتي كه با همه وجود ايستاده تا خط امام راحل را پياده و به عنوان اسلام سياست گذاري كند، كمك و حمايت كرد، افزود: مجلس اقدامات خوبي داشته، نمايندگان مجلس به فكر آينده خود نباشند بلكه به فكر آينده مردم، اسلام و انقلاب باشند و بايد از خط امام راحل پيروي كنند.
جنتي در ادامه با اشاره به ضرورت برقراري امنيت و عدالت اجتماعي در داخل ايران تصريح كرد: در سالهاي گذشته بي‌تفاوتي‌هايي وجود داشت و عده‌‌اي اقتدار نظام را زير سؤال بردند.
وي با اشاره به وجود قاچاقچي‌ها و اراذل و اوباش در جامعه تصريح كرد: اقدامات آنها قدرت نظام را زير سؤال برد. همه مسئولان بايد اين قدرت را حفظ كنند، قدرتي كه امريكا را به زانو در آورد نمي‌تواند در مقابل اراذل و اوباش تسليم شود.
خطيب نماز جمعه تهران با تقدير از نيرو انتظامي كه اراذل و اوباش را دستگير كرد، گفت: مردم جرات شكايت از اين افراد را نداشتند، چرا كه مطمئن نبودند پس از شكايت بر سر آنها چه خواهد آمد. اين اراذل و اوباش پس از شناسايي دستگير شدند و در حال حاضر مردم احساس امنيت مي‌كنند.
جنتي با بيان اين كه عده‌اي كه با بي‌حجابي سر خيابانها حاضر مي‌شدند، به نظام دهن كجي مي‌كردند، تصريح كرد: اين بي‌حجابها عملاً جوانان را به فحشا مي‌كشاندند اما در اين ميان عده‌اي، زبانها و قلمهايي كه با دولت اسلامي انقلابي اصولگراي اصلاح طلب مخالف هستند، اين اقدامات مسئولان را زير سؤال مي‌برند، خرده گيري و اعتراض كرده و تهمت مي‌زنند و حتي دروغ مي‌گويند.
وي افزود: معني اين كارها اينست كه اراذل و اوباش بايد آزاد باشند و حتي يك عده از روزنامه‌ها بمباران تبليغاتي مي‌كنند، معلوم نيست كه اين روزنامه‌ها از كجا الهام مي‌گيرند. آيا واقعاً دلارهاي امريكا در حال كار كردن است و يا كج انديشي‌هاي خودشا
ن؟ و يا مسائل سياسي خاص در حال فعال شدن است؟
دبير شوراي نگهبان خطاب به اين عده و روزنامه‌هاي وابسته به آنها گفت: خجالت بكشيد، انصاف داشته باشيد، اگر انصاف داريد بايد از كار خوب حمايت كنيد، در غير اين صورت تخريب نكنيد.
جنتي با بيان اين كه مردم از دستگيري اراذل و اوباش حمايت مي‌كنند، خاطرنشان كرد: مردم پيگير اين كارها هستند و از اين زحمات مسئولان تقدير و تشكر مي‌كنند.

منبع: ایسنا و فارس