دکتر افروغ : هیچ لایحه فرهنگی در دولت فعلی و قبلی طرح نشده است

ضمن انتقاد از رئیس مجلس

متاسفانه رییس مجلس نیز از طرح های دو فوریتی حمایت می کند و وقتی از ایشان در مورد طرح های فرهنگی مجلس هفتم سوال می شود هیچ اشاره ای به طرح های مصوب فرهنگی نمی کنند و تنها به این نکته بسنده می کند که چه اشکال دارد یک شخصیت فرهنگی هم وارد عرصه سیاست و قانون گذاری شود…

هیچ لایحه فرهنگی در دولت فعلی و قبلی طرح نشده است

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه ریاست مجلس از طرح های دو فوریتی به طور مطلق حمایت می کنند و به این ترتیب شاهد ارائه طرح های دوفوریتی پی در پی از سوی نمایندگان هستیم.
عماد افروغ در گفتگو با خبرنگار حیات افزود: این روزها در مجلس، هر روز شاهد ارائه حداقل دو طرح دو فوریتی در مجلس هستیم و ارائه و تصویب آنها مانع از مطرح شدن طبیعی طرح های کارشناسی شده کمیسیون ها شده است.
افروغ ادامه داد: متاسفانه رییس مجلس نیز از این گونه طرح ها حمایت می کند و وقتی از ایشان در مورد طرح های فرهنگی مجلس هفتم سوال می شود هیچ اشاره ای به طرح های مصوب فرهنگی نمی کنند و تنها به این نکته بسنده می کند که چه اشکال دارد یک شخصیت فرهنگی هم وارد عرصه سیاست و قانون گذاری شود.
وی گفت: کمیسیون فرهنگی تاکنون 11 طرح تقدیم مجلس کرده است که بیش از پنج طرح آنها به تصویب نهایی رسیده و این در حالی است که در دولت قبلی و فعلی شاهد هیچ لایحه فرهنگی نبوده ایم و یکی- دو طرحی هم که از سوی نمایندگان مطرح شد به دلیل خلاف مصلحت بودن آن از دستور جلسه خارج شده است. از طرح های ارائه شده می توان به طرح های ساماندهی مد و لباس، تسهیل ازدواج جوانان، دفاع از حقوق و مسوولیت های زنان، دفاع از حریم خصوصی، انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و استفاده مدیریت شده از ماهواره اشاره کرد.
افروغ گفت: در طرح برخورد با تولیدکنندگان و تکثیر کنندگان نوارهای مستهجن و برخورد با تکثیر کنندگان غیر قانونی نوارهای مجاز برای مجرمان تا 10 میلیون تومان جریمه تعیین شده است و سینماگران منتظر تعیین تکلیف این طرح و برخورد با این تولید کنندگان و تکثیر کنندگان هستند ولی متاسفانه چهار هفته است که منتظر مطرح شدن آن در صحن علنی و دفاع از کلیات آن هستیم.

منبع: خبرگزاری حیات
www.hayat.ir