سخنگوی قوه قضائیه: رسیدگی به پرونده دانشگاه هاوایی، به دلیل بیماری قاضی، به تاخیر افتاد!

پرونده هاوایی در هاله ای از ابهام

دکتر علیرضا جمشیدی سخنگوی قوه قضاییه در خصوص برگزاری دادگاه دانشگاه هاوایی گفت: به دلیل بیماری قاضی، سیر رسیدگی به پرونده به تاخیر افتاد اما بنا شده رسیدگی به این پرونده در خرداد ماه ادامه یابد.

وکیل پرونده هاوایی در حالی که علیرضا جمشیدی سخنگوی قوه قضاییه در ماه گذشته از بررسی این پرونده در خرداد ماه خبر داده بود، از امکان عدم برگزاری این جلسه خبر داد.

دکتر مرتضی بهشتی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تاکنون هیچگونه خبر یا ابلاغیه ای توسط شعبه 13دیوان عالی کشور به ما ابلاغ نشده است.

وکیل پرونده هاوایی اضافه کرد : تصمیمی در مورد پرونده هاوایی گرفته نشده است و امکان برگزار نشدن جلسه دوم دادگاه برای این پرونده نیز وجود دارد. 

وی گفت: ما در انتظار تعیین تکلیف دادگاه هاوایی توسط شعبه 13 دیوان عالی کشور هستیم. 

وکیل پرونده هاوایی با اشاره به اینکه سخنگوی قوه قضاییه از برگزاری دادگاه این دانشگاه در خردادماه خبر داده است، اضافه کرد: سخنگوی قوه قضاییه خرداد ماه را برای برگزاری دادگاه دوم اعلام کرده اما زمان دقیق آن مشخص نیست.

به گزارش مهر، وزارت علوم از آذر ماه سال جاری در انتظار رأی دیوان عالی در خصوص دانشگاه هاوایی است. پیش از این دکتر حسینی معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم به مهر اعلام کرده بود : وزارت علوم مدارک و اطلاعات لازم را در زمینه غیرمجاز بودن دانشگاه هاوایی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و همچنین کمیسیون اصل نود ارائه کرده است و اکنون اقدامات لازم باید توسط شعبه 13دیوان عالی کشور صورت گیرد و رأی خود را در زمینه دانشگاه هاوایی اعلام کند.

همچنین مقرر شده بود جلسه رسیدگی به پرونده هاوایی 14 اسفندماه سال گذشته برگزار شود که به دلیل بیماری رئیس شعبه این جلسه به 23 اسفند موکول شد. این جلسه مجددا به دلیل بیماری رئیس شعبه رسیدگی این پرونده به تعویق افتاد و تاکنون برگزاری این جلسه به تعویق افتاده است.

دکتر علیرضا جمشیدی سخنگوی قوه قضاییه نیز در خصوص برگزاری دادگاه دانشگاه هاوایی گفت: به دلیل بیماری قاضی، سیر رسیدگی به پرونده به تاخیر افتاد اما بنا شده رسیدگی به این پرونده در خرداد ماه ادامه یابد.

وکیل پرونده هاوایی در حالی از امکان عدم برگزاری جلسه آتی دادگاه هاوایی خبر می دهد که مسئولان وزارت علوم به تازگی از کشف تعدادی موسسه آموزشی غیرمجاز خارجی دیگر در کشور خبر داده اند.