محور اتحاد ملي انديشه هاي امام خميني است

مشاور رييس جمهور در امور روحانيت

رويارويي با استکبار و کوتاه نيامدن در برابر آن، عدالت محوري و توجه به محرومان، عزت بخشيدن به کشورهاي اسلامي و جهان اسلام و توجه به اسلام ناب محمدي (ص) از اموري است كه امام خميني(ره) به آن توجه ويژه داشت.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در زاهدان، حجت‌الاسلام سقاي بي‌ريا، مشاور رييس جمهور در امور روحانيت شامگاه پنج‌شنبه، هفدهم خردادماه در مراسم هفدهمين سالگرد شهادت حجت‌الاسلام علي مزاري در مسجد علي بن ابيطالب(ع) زاهدان گفت: رويارويي با استکبار و کوتاه نيامدن در برابر آن، عدالت محوري و توجه به محرومان، عزت بخشيدن به کشورهاي اسلامي و جهان اسلام و توجه به اسلام ناب محمدي (ص) از اموري است كه امام خميني(ره) به آن توجه ويژه داشت.
وي در ادامه با اشاره به سخنان رهبر فرزانه انقلاب در مراسم هجدهمين سالگرد رحلت حضرت امام خميني(ره) خاطر نشان کرد: يکي از مسايلي که بايد مورد توجه انديشمندان، حوزه‌هاي علميه و دانشگاه‌ها قرار گيرد اين است که انديشه‌هاي اسلامي در جهان طرفداران زيادي دارد.
حجت‌الاسلام بي‌ريا ادامه داد: فكر نو اين نيست که از غرب برخيزد، چرا که جهان از ليبرال دموکراسي غرب زده شده و به پوچي و بي هويتي رسيده است، از اين رو درپي يک راه نجات است.
وي با اشاره به ماهيت انقلاب اسلامي گفت: با وجودي که اين انقلاب از قلب شيعه تراوش کرده است، ولي هيچ‌گاه براي خودش شناسنامه تک مذهبي مطرح نکرده است.
وي افزود: به دليل همين ويژگي انقلاب اسلامي، جواناني در سراسر جهان از همه فرق و مذاهب اسلامي عزت جمهوري اسلامي را عزت خود و گرفتاري آن را گرفتاري خود مي‌پندارند .
مشاور رييس جمهور در امور روحانيت با برشمردن جايگاه شهيد و شهادت از ديدگاه اسلام گفت: دستاوردهاي نظام اسلامي مديون خون شهيدان همچون شهيد علي مزاري است که در اين منطقه محروم کشور جان خود را در راه خدمت به مردم اهدا كرد.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به حادثه دلخراش تروريستي تاسوکي بر نقش آمريکا در ايجاد و حمايت از فرقه‌هاي متحجر سلفي مانند گروهک تروريستي جند‌الله تاکيد کرد و گفت: يك انديشمند واقعي از هر فرقه اسلامي هرگز اين اجازه را نمي‌دهد که مسلماني دست خود را به خون مسلمان ديگر آلوده کند، چرا كه اين گناه، بسيار نابخشودني است.
حجت‌الاسلام بي‌ريا برادران شيعه و اهل سنت سيستان و بلوچستان را به هوشياري نسبت به فعاليت‌هاي اين فرقه متحجر سلفي دعوت كرد و اظهار داشت: علما و طلاب اهل سنت منطقه بايد حساب خود را از وهابيت جدا کنند و از هرگونه ارتباط با اين فرقه سلفي دوري كنند.
وي در پايان با اشاره به استفاده نادرست برخي افراد از مساله وحدت گفت: شيعه آغوش خود را به روي همه گروه‌ها و فرقه‌هاي اسلامي باز کرده است، ولي کسي حق ندارد با شعار وحدت، نقشه‌هاي استعماري خود را مطرح و پياده کند.