رحيم‌پور ازغدي خواستار تشكيل «حزب جهاني مستضعفان » شد

در روز همبستگي با دولت و ملت مبارز نيكاراگوئه

رحيم‌پور ازغدي، با اشاره به بيانات امام خميني(ره) درباره ضرورت وحدت مستضعفان براي مقابله با ستمگران تاكيد كرد: امام نيز بر تشكيل حزب جهاني مستضعفان تاكيد كرده بودند.


“حسن رحيم‌پور ازغدي ” استاد دانشگاه و عضو شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به وجود كشورهاي انقلابي درنقاط مختلف جهان،خواستارتشكيل “حزب جهاني مستضعفان” شد.
وي روز يكشنبه در مراسم جبهه مقاومت جهاني كه به منظور همبستگي با دولت و ملت مبارز نيكاراگوئه در تالار علامه اميني دانشگاه تهران برگزار شد، بر ضرورت نزديكي كشورهاي انقلابي به رغم تفاوت‌هاي نژادي، فرهنگي و مذهبي ميان آنها تاكيد كرد.
رحيم‌پور ازغدي با اشاره به اينكه هيچ اشتراك مذهبي و فرهنگي بين دو كشور ايران و نيكاراگوئه وجود ندارد، اظهار داشت: وجدان مشترك هر دو ملت سبب نزديكي دو كشور شده است.
وي افزود: هر دو ملت را يك غارتگر، غارت كرد و رهبران دو كشور توسط يك كشور در زندان‌ها شكنجه شدند.
وي اضافه كرد: ما( ايران ) ، آفريقا و آمريكاي لاتين از اعماق تاريخ برادران يكديگر بوده ايم، برادري جهاني براي عدالت جهاني.
اين استاد دانشگاه با اشاره به اظهارات “اورتگا” در تهران مبني بر اينكه كشورهاي مبارز همانند دشمنان آنان بايد متحد شوند و نظم نوين جهاني را تغيير دهند، گفت : اين اظهارات، تفكر ‪ ۲۸‬ساله ملت ايران است ومردم ما براي تك تك اين مفاهيم هزينه پرداخته‌اند و با آن آشنا هستند.
رحيم‌پور ازغدي، با اشاره به بيانات امام خميني(ره) درباره ضرورت وحدت مستضعفان براي مقابله با ستمگران تاكيد كرد: امام نيز بر تشكيل حزب جهاني مستضعفان تاكيد كرده بودند.
وي با بيان اينكه مقام‌معظم‌رهبري در صف مقدم‌حمايت از جنبش‌هاي آزاديبخش قرار دارد، خطاب به رييس جمهوري نيكاراگوئه گفت : ايران خانه دوم شماست.
اين استاد دانشگاه افزود: تكليف احمدي‌نژاد هم معلوم است، وي بيش از آنكه دولتمرد باشد، با روحيه چريكي خود را متعلق به جبهه محرومان جهان مي‌داند و شما مي‌توانيد هرسال به خانه دوم خود بياييد.
رحیم پور ازغدی عنوان کرد: هزینه پیشرفت امریکا و غرب را ما و شما پرداختیم و باید آنها را به خاطر همه کشتارها و کودتاها و جنگ ها محاکمه کرد.
وی گفت: مردم دنیا در آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین و سایر کشورهای جهان از برنامه های سلطه طلبانه خسته شده اند، و نخستین پیام انقلاب زنده بودن مقاومتهای عدالت خواهانه است.
رحیم پور ازغدی با اشاره به توطئه های استعمارگران و خونهای به ناحق ریخته ای که در راه این سلطه جویی ها و زیاده خواهی ها بر زمین ریخته گفت: کشته شدن انقلابیون (چه گوآرا، آلنده و سایر انقلابیون) موجب خشم مردم شد و مقاومتی را به وجود آورد.
این استاد دانشگاه گفت: آقای اورتگا هزینه پیشرفت غرب را ما و شما پرداختیم، اروپایی ها سرزمین شما را غارت کردند، اجداد شما را از بین بردند و اسم این عمل را کشف قاره آمریکاگذاشتند.
وی افزود: آمریکا و اروپای غربی به خاطر ثروت و به یغما بردن گنجینه ها و سلطه بر ملتها از قرن 17 به بعد 3 قاره دیگر را به خاک و خون کشیدند تا بتوانند خود به مقاصدشان برسند.
رحیم پور ازغدی اضافه کرد: باید آنها را به خاطر همه کشتارها و کودتاها و جنگ ها محاکمه کرد، تاریخ به ما می گوید که آمریکا چگونه شکل گرفت، آمریکا با نسل کشی و برده داری و استعمار و سلطه و سایر کشورها بوجود آمد.
وی گفت : طبق اسناد موجودآمریکایی ها و اروپایی ها از قرن 16 تا پایان قرن 18 حدود 15 تا 20 میلیون انسان را به بردگی واداشتند و بخش های عظیمی را از قاره آمریکا و اروپا را خالی از سکنه کرده و تمدن درخشان این ملتها را محو کردند.
این استاد دانشگاه با عنوان اینکه غارت و چپاول ملتها پس از قرنها با شیوه های مختلف همچنان توسط قدرتها ادامه دارد گفت: ساختن سرمایه داری آمریکایی و اروپایی و به بهای از بین رفتن میلیونها انسان بدست آمد و برای اینکه در تاریخ چیزی به اسم مدرنیزه داشته باشیم نیز جمعیت کثیری از انسانها از تاریخ حذف شدند.
وی جنگ، بیماری، فقر و گرسنگی را ارمغان استعمارگران به سایر کشورها عنوان کرد و گفت: در بخش از مناطق آمریکای لاتین بیش از 90 درصداز مردم بومی از بین رفتند تا بهای پیشرفت اروپای غربی و تشکیل آمریکای ثروتمند پرداخته شود.
پور ازغدی عنوان کرد: هزینه پیشرفت آنها را ما و شما می پردازیم و آنها گاه پشت دموکراسی و گاه پشت مذهب پناه می گیرند، استعمار از ابتدا با صلیب و شمشیر به اروپا آمد، انجیلها را به شما دادند و زمین هایتان را گرفتند.
این استاد دانشگاه با عنوان اینکه در مذهب ما کتاب مقدسی وجود دارد که از ابتدا تا انتهایش توصیه بر قسط، اخلاق و عدالت شده است بیان کرد: در قرآن خداوند مسلمانان را توبیخ می کند که چرا در راه خدا و برای دفاع از مستضعفان جهاد نمی کنید، چرا در کنار تحقیرشدگان جهان چشم در چشم ستمگران نمی جنگید.
وی عنوان کرد: آمریکا دموکراسی نیکاراگوئه، ونزئلا، عراق، ایران، لبنان یا فلسطین را قبول ندارد که بلکه دیکتاتوری ها راقبول دارد، آنها می خواهند که ما و شما و سایر ملتها آزادیخواه را ترسانده و ساکت کنند.
وی افزود: آنها مدعی هستند اگر خواهان پیشرفت هستید باید تسلیم شوید و اگر در پی گرفتن حق خود هستید باید منزوی شوید اما تجربه نشان داده که انقلاب های مردمی نیستند که منزوی می شوند بلکه آمریکا و سایر قدرتهای زورگو هستند که در بین ملتهای جهان منزوی می شوند.
رحیم پور ازغدی با عنوان این که مردم از فیدل کاسترو، چاوز و سایر آزادیخواهان استقبال می کنند تصریح کرد: در مقابل جورج بوش هر جا که برود نصیبی غیر از آب دهان مردم نخواهد داشت.
این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: برای بدست آوردن پیروزی هزینه های زیادی پرداخت کرده ایم دعا می کنیم که خسته نشده و مقاومت کنید زیرا پیروزی میوه و نتیجه مقاومت است اما آنچه از پیروزی مهمتر است ادای وظیفه در قبال ملتهاست
رحيم‌پور ازغدي، بااشاره به همزماني رخداد انقلاب اسلامي ايران و پيروزي مبارزات انقلابي در نيكاراگوئه، يادآور شد: آمريكاي لاتين، آفريقا و آسيا اهداف توطئه‌هاي مشترك هستند. پيروزي شما(اورتگا)، “هوگو چاوز”و “مورالس” و اينكه پس از ‪ ۴۰‬سال هنوز صداي”فيدل كاسترو” رهبر كوبا در بيخ گوش ايالات متحده باقي مانده، حامل پيام‌هاي بسياري براي جهان است.
اين‌استاد دانشگاه افزود: نخستين پيام اين پيروزي‌ها اين است كه مقاومت عدالت خواهانه زنده است و برخلاف برچسب‌هاي آمريكايي، اين مقاومت‌ها ربطي به كمونيسم و شوروي ندارد.
رحيم‌پور ازغدي تاكيد كرد: بايد آمريكا و اروپاي غربي را در دادگاه تاريخ به خاطر قساوتي كه در طي قرن‌هاي گذشته در سه قاره آسيا، اروپا و آمريكا انجام دادند، محكوم كرد.
وي در پايان خطاب به رييس جمهوري نيكاراگوئه و هيات همراه وي گفت:
به ايران، به سرزمين همه مظلومان جهان خوش آمديد.
منبع: ايرنا و ايسكانيوز