علامه فضل‌الله به ايران دعوت شد

برای تحکیم روابط و برگزاری جلسات علمی و مناظره

در دعوت‌نامه رسمي كه از سوي ايران به علامه فضل‌الله تقديم شده است از وي خواسته شده تا براي بحث در مورد تمامي مسائل و ديدار از ايران، به اين كشور سفر كند.

يك مقام آگاه در دفتر علامه "سيد محمدحسين فضل‌الله" امام جمعه بيروت اعلام كرد: علامه فضل‌الله براي ديدار از ايران و بحث درباره مسائل مختلف، رسماً به ايران دعوت شد.

يك مقام مسؤول در دفتر امام جمعه بيروت در گفت‌وگو با فارس در لبنان، با اعلام اين خبر گفت: البته وي با توجه به مشغله كنوني خود به علت شرايط جاري در عرصه سياسي لبنان،‌ هنوز پاسخي به اين دعوت نداده است.

وي افزود: در دعوت‌نامه رسمي كه از سوي ايران به علامه فضل‌الله تقديم شده است از وي خواسته شده تا براي بحث در مورد تمامي مسائل و ديدار از ايران، به اين كشور سفر كند.

اين مقام مسؤول افزود: "سيد علي فضل‌الله" فرزند علامه، ماه گذشته در قالب هيأتي از لبنان عازم ايران شد و با مقامات بلندپايه جمهوري اسلامي ايران، ديدار و گفت‌وگو كرد.

وي فضاي حاكم بر اين ديدارها را گرم و صميمي ذكر كرد و افزود: مقامات ايراني در اين ديدارها، خواستار عميق روابط و تماس‌ها با علامه فضل‌الله شده‌اند.

پيش از اين، برخي از مراجع عظام تقليد در قم بارها از علامه فضل‌الله براي سفر به ايران و برگزاري مناظره ديني و فقهي درباره پاره‌اي از مسائل مورد اختلاف دعوت كرده بودند.

نظرات فقهي و تفسيري خاص علامه فضل‌الله درباره قرآن، پيامبران و اهل بيت(ع)، منتقداني را در ميان علماي شيعه در ايران و ساير مناطق شيعه‌نشين جهان داشته است.

به گفته كارشناسان،‌ سفر آينده اين انديشمند لبناني به ايران، مي‌تواند به ابهامات موجود در مورد بسياري از اين شبهات پايان دهد.