اشغالگران هدفی جز تفرقه اندازی ندارند

بیانیه تشکلهای دانشگاه شهید باهنر در واکنش به انفجار حرمین شریفین

آیا اینچنین اقدامات تروریستی می تواند هدفی جز دامن زدن به اختلافات، خشونت های فرقه ای، تضعیف دولت منتخب، رودر رو قرار دادن مسلمانان در جهت بی ثباتی فضای کنونی عراق، فرافِکنی اذهان از اصل مسئله اشغال و توجیهی برای حضور طولانی مدت اشغالگران را داشته باشد؟

« انا لله و انا الیه راجعون »
« من اصبح و لا یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم »
بار دیگر تخریب حرمین مطهر امامینِ عسگریین(علیهما السلام) و به آتش کشیدن شش مسجد اهل تسنن، قلب مسلمانان جهان را مالامال از درد و رنج کرد و موجبات برانگیختن خشم و انزجار مسلمانان را فراهم نمود. گویا در ایامی که متعلق به اولین شهیده مظلومه عالم حضرت فاطمه  زهرا(س) است؛ وهابیون، اشغالگران و صهیونیستان سعی در ایجاد بقیعِ دیگر داشته اند.  ما ضمن محکوم کردن این عمل اسفناک و غم انگیز، بیزاری خود را اعلام داشته و تامل بر چند نکته را لازم می دانیم:
1. آیا اینچنین اقدامات تروریستی می تواند هدفی جز دامن زدن به اختلافات، خشونت های فرقه ای، تضعیف دولت منتخب، رودر رو قرار دادن مسلمانان در جهت بی ثباتی فضای کنونی عراق، فرافِکنی اذهان از اصل مسئله اشغال و توجیهی برای حضور طولانی مدت اشغالگران را داشته باشد؟ آیا این تراژدی خشونت بار، توطئه ای در راستای به نمایش گذاشتن نشانه های ناامنی در منطقه و پیشبرد اهداف نظامی امریکا در خاورمیانه نمی باشد؟ آیا در منطقه ای که کنترل امنیت آن برعهده امریکاست، اظهار تاسف رییس جمهور این کشور میتواند نقش نظامیان امریکایی را در این اقدام تفرقه افکنانه کمرنگ سازد؟
2. بررسی همه جانبه شرایط و وضعيت منطقه، نگاه جامع به مولفه ها و معادلات منطقه را می طلبد؛ رویدادهایی چون درگیری طالبان با دولت مرکزی افغانستان، درگیری های اخیر گروه های اسلامی فتح و حماس در فلسطین اشغالی، درگیری ادامه دار گروه به ظاهر اسلام گرایِ فتح الاسلام با ارتش لبنان با استفاده از سلاح های امریکایی و درگیری های عراق به عنوان آخرین حلقه این سناریو مورد توجه است. رویداد هایی که به وضوح یک پایه ی اساسی آنرا امریکا- اشغالگرِ عراقِ آشوب زده- تشکیل می دهد؛ اشغالگری که بارها اهداف فتنه انگیزانه اش را به اثبات رسانده و دستانش به خون کوچک و بزرگ امت اسلام آلوده است، وقوع انفجار های مکررِ هر روزه با به خاک وخون کشیدن مسلمانان اعم از شیعه و سنی در عراق، در جهت اهداف هیچ گروهی جز اشغالگران نمی باشد، این موضوعات توجه، نکته سنجیِ همراه با آگاهی و هوشیاری مسلمانان و جهان اسلام را می طلبد .
3. مسایل و اوضاع حاضر در عراق  سوالات بسیاری را پیش روی قرار می دهد، همچون: داشتن سلاح هاي غير متداول و پيشرفته نظامي تروریستها، نقش خادمین عمال امریکایی در تخریب حرمین، نقش و اقدامات تروریستی نیروهای بعثی و… که پاسخ های معنی داری را نیز به دنبال دارد،  پاسخ هایی که به مانند همیشه نوک پیکان  اتهام را به سمت اشغالگران  حاضر در این کشور نشان می دهد.
4. هر چند ایران در گفتگوي خود با امریکا(نه مذاكره) سعی در تفهیم وظیفه ی اشغالگران داشت ولي برخلاف اين امر امریکا هنوز قصدِ پافشاری بر تصمیم خود را دارد. آری  اشغالگر را هدفی جز تفرقه افروختن برای حکومت نیست و ما امت مسلمان بهترین همدردی با مردم مظلوم عراق را خروج هر چه سریعتر اشغالگر میدانیم نه عرض تسلیت.
5. آیا در شرایط کنونی که اصل اتحاد و انسجام اسلامی توسط عوامل تروریستِ وابسته، هدف قرار گرفته است سکوت علمای اسلام وحدت شکن نیست ؟ 

ما ضمن عرض تسلیت به محضر حضرت بقیه ا… الاعظم(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه) و نايب بر حقش مقام معظم رهبری(دامت ظله)و مسلمانان جهان، علما و امت اسلام را به حفظ وحدت و تلاش در جهت برقراری انسجام اسلامی، هوشیاری و بیداری و قرار نگرفتن در دام توطئه و دسیسه دشمن، دعوت می نماییم .                            

 والسلام علی عبادا… الصالحین
  25/3/1386
كانون مطالعاتي امام خميني (ره) –   باشگاه انديشه –  مجموعه فرهنگي ديني دارالثقلين – جامعه اسلامي دانشجويان