دانشجويان بازداشت‌شده در جريان تجمع روز گذشته مقابل سفارت انگليس، آزاد شدند

نیروی انتظامی همچنان مشغول حراست جدی از سفارت انگلیس است

در جريان تجمع روز گذشته، نيروي انتظامي با برخي خواهران دانشجو نيز درگير شده و آنها را كتك زدند كه اين خواهران بعد از نماز مغرب و عشاء صحبت‌هايي مبني بر برخوردهاي خشن نيروي انتظامي با خواهران و هتك حرمت به آنها داشتند.

دانشجويان بازداشت شده در جريان تجمع روز گذشته‌ دانشجويان در اعتراض به برگزاري جشن تولد ملكه‌ي انگليس در سفارت اين كشور، آزاد شدند.

عسگري، عضو شوراي مركزي جنبش عدالتخواه دانشجويي  گفت: پنج نفر از اين افراد دانشجوي بازداشت شده از اعضاي فعال اتحاديه‌ي انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه‌ها بوده‌اند كه طبق آخرين اطلاعات اين افراد در بين ساعت 12 تا 1 نيمه شب آزاد شده‌اند و از وضعيت دو نفر ديگر اطلاعي در دست نيست. (طبق آخرین اخبار تمامی دانشجویان بازداشت شده آزاد شدند)

اين فعال دانشجويي ادامه داد: در جريان اين تجمع برخي شركت‌كنندگان مجروح شدند كه افرادي كه جراحت‌شان سطحي بوده مداوا شده‌اند و آنهايي كه جراحت عمقي داشتند نيز تعدادي بعد از بستري شدن در بيمارستان مرخص شده‌اند، اما طبق آخرين اطلاعات مصطفي پارسا دانشجوي علوم سياسي دانشگاه آزاد واحد تهران مركز به دليل وخيم بودن حالش در بيمارستان بستري شده است كه شب گذشته دكتر زرگر از وي عيادت كردند.

وي در پايان ابراز عقيده كرد: در جريان تجمع روز گذشته، نيروي انتظامي با برخي خواهران دانشجو نيز درگير شده و آنها را كتك زدند كه اين خواهران بعد از نماز مغرب و عشاء صحبت‌هايي مبني بر برخوردهاي خشن نيروي انتظامي با خواهران و هتك حرمت به آنها داشتند.

 همچنين يك فعال دانشجويي نيز از آزاد شدن تمامي بازداشت‌شدگان در جريان تجمع روز گذشته خبر داد و گفت: نيروي انتظامي روز گذشته قول داد كه دانشجويي را نگه نمي‌دارد و همه را آزاد خواهد كرد ولي در حال حاضر آمار دقيقي از بازداشت‌شدگان و زخمي‌ها وجود ندارد.

وي ادامه داد: مصطفي پارسا به دليل زخمي شدن سر و پايش روز گذشته به بيمارستان منتقل شد كه طبق آخرين تماس با وي درحال حاضر حالش بهتر شده است و همچنين قاسمي دانشجوي ديگر نيز سرش چهار بخيه خورد و به بيمارستان نجميه منتقل شد. در جريان آن درگيري علاوه بر زخمي شدن سطحي دانشجويان، برخي از خواهران نيز كتك خوردند.

منبع: ایسنا