نگراني بازتاب از انتصاب سياسي در «ايران‌خودرو»

آیا این انتصابهای ناشایسته و غیر منطقی ادامه خواهد یافت؟

تقويت شايعاتي مبني بر احتمال انتصاب يكي از اعضاي سابق شوراي شهر تهران به مديريت شركت «ايران‌خودرو»، موجب بروز نگراني در اين شركت شده است.

تقويت شايعاتي مبني بر احتمال انتصاب يكي از اعضاي سابق شوراي شهر تهران به مديريت شركت «ايران‌خودرو»، موجب بروز نگراني در اين شركت شده است.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، با طرح احتمال انتصاب امير واعظي آشتياني، عضو سابق شوراي شهر تهران، به عنوان مديرعامل بزرگ‌ترين واحد صنعتي كشور، شرايط بحراني «ايران‌خودرو» تشديد شده است.

«ايران‌خودرو» كه ماه گذشته به دليل ابطال فروش سهام بانك پارسيان و كاهش 50 درصدي سود سهام اين شركت از 600 ريال به 300 ريال با سقوط ارزش سهام روبه‌رو شد و مسئولان بورس براي جلوگيري از پيامدهاي اين رخداد، سهام «ايران‌خودرو» را از تابلوي اصلي به فرعي منتقل كردند، در ماه جاري نيز با بحران مديريتي روبه‌رو شده است.

انتصاب آشتياني كه فاقد سوابق مديريت صنعتي است، مي‌تواند با تشديد بحران اين شركت، به پيامدهاي اقتصادي در بورس و اعتراضات كارگري هم منجر شود.

گفتني است، شركت «ايران‌خودرو» كه با توليد سالانه 580 هزار دستگاه خودرو به ارزش بيش از پنج هزار ميليارد تومان، بزرگ‌ترين واحد صنعتي ايران به شمار مي‌رود، با حدود سي هزار پرسنل و ده‌ها شركت وابسته و صدها شركت قطعه‌ساز اقماري، يكي از نمادهاي اصلي صنعت كشور به شمار مي‌آيد.

پيش از اين يكي ديگر از اعضاي جوان ليست موسوم به «رايحه خوش خدمت»، پس از ناكامي در انتخابات، مديرعامل شركت «پارس‌خودرو» شد.