آجرلو: خلاء نظارت بر قوه قضائيه منشا بسياري از سوء جريانات است

مغفول ماندن نظارت بر خود قوه قضائيه و سازمان بازرسي كل كشور:

نظارت بر خود قوه قضائيه و سازمان بازرسي كل كشور مغفول مانده و اين خلاء اساسي است كه سرمنشا بسياري از سوء جريانات موجود در كشور است. بايد هزينه تخلف را براي مفسدين بالا برد تا سايه امن متخلفان و مفسدان با تشديد مجازات و اعلام اسامي آنها از بين برود.

 نماينده مردم كرج به عنوان اولين ناطق جلسه علني امروز يكشنبه مجلس شوراي اسلامي با تسليت اهانت به حرمين امامين عسگريين و نيز تسليت شهادت حضرت فاطمه(س) گفت: امام خميني به جامعه زنان هويت بخشيد تا بتوانند در عرصه سرنوشت و تصميم‌سازي حضور يافته و باورهاي پوچ با نگرش‌هاي فمينيستي تلقيني جهان به جامعه زنان اسلامي را بر هم زنند.

فاطمه آجرلو به انجام تحقيق و تفحص از قوه قضائيه با رويكرد ايجاد اصلاحات واقعي در اين قوه اشاره كرد و اظهار داشت: عليرغم همه موانع و محدوديت‌ها، تعريف‌هاي سليقه‌اي و تفاسير غيرمنصفانه به پايان رسيد و از جمله نتايج آن اينكه حق نظارت بر قوه مجريه براساس اصل 174 به سازمان بازرسي كل كشور كه زير نظر قوه قضائيه كار مي‌كند سپرده شد، ولي نظارت بر خود قوه قضائيه و سازمان بازرسي كل كشور مغفول مانده و اين خلاء اساسي است كه سرمنشا بسياري از سوء جريانات موجود در كشور است.
عضو كميسيون آموزش مجلس با تاكيد بر اينكه نظارت سازمان بازرسي كل كشور بايد بر دستگاه قضايي گسترش يابد، تصريح كرد: بازنگري جدي در نيروي انساني قوه قضائيه خصوصاً افراد تاثيرگذار و تصميم‌ساز آن بسيار لازم است كه اگر چه اقداماتي در اين زمينه شده ولي اين اقدامات به هيچ وجه كافي نيست. همچنين ترميم ساختار و زيرساخت‌هاي قوه قضائيه و به روز كردن اين جايگاه رفيع از نظر سخت‌افزاري و نرم‌افزاري كه قدرت مانور آن را افزايش مي‌دهد، از امور لازم است.
آجرلو بر بالابردن ميزان توانمندي بازرسان سازمان بازرسي كل كشور و ايجاد امنيت شغلي براي آنها و اصلاحات جدي در آيين‌نامه آن تا ضمانت پيگيري تا حصول نتيجه ايجاد شود را از ديگر الزامات ارتقا سلامت كار سازمان بازرسي كل كشور عنوان كرد و بيان داشت: بايد هزينه تخلف را براي مفسدين بالا برد تا سايه امن متخلفان و مفسدان با تشديد مجازات و اعلام اسامي آنها از بين برود، همچنين امنيت قضايي بايد با بازبيني قوانين ارتقا يابد. همچنين مشكل اطاله دادرسي بايد رفع شود.
آجرلو افزود: براي به بالندگي رسيدن اين نگرش مي‌طلبد كه دولتمردان در برنامه‌هايي كه طراحي مي‌كنند به دور از تنگ‌نظري از تمام توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي اين قشر پرتوان جهت رسيدن به اهداف عاليه نظام استفاده نمايند.

وي خطاب به رئيس جمهور خاطرنشان كرد: يكي از مشكلات كلان شهر كرج ساختار تشكيلات اداري آن بوده كه عليرغم قراردادن سقف زماني براي ساماندهي استان تهران با وجود اتمام اين سقف زماني هنوز اين كار به سرانجامي نرسيده و حل آن مستلزم نگاه ويژه مي‌باشد. همچنين در خصوص انتقال آب كرج به تهران و انتقال نگراني‌هاي مردم كرج از اين پروژه متاسفانه همچنان شاهد ادامه اجراي پروژه با سرعت زياد هستيم. بارها اعلام كرده‌ايم كه مخالف انتقال آب كرج به تهران نيستيم، اما روش انتخاب شده براي اين كار به نظر ما غلط بوده و 30 كيلومتر راه زير سد را به نابودي خواهد كشيد و جاده چالوس به واسطه اين تصميمات غلط در حال نابودي است.
اين عضو فراكسيون اكثريت مجلس با بيان اينكه مردم منطقه از تصميمات نادرست درباره سد كرج، آب اين سد و نيز برخوردهاي نادرست با جدابيت‌هاي گردشگري چاده چالوس به ستوه آمده‌اند، يادآور شد: موضوع ترافيك اتوبان كرج به تهران تبديل به مشكلي ملي شده و بايد براي رفع آن تصميمي حاكميتي گرفت.

منبع: فارس