بیانیه تشکلهای بزرگ دانشجویی کشور در محکومیت برخوردهای خشن نیروی انتظامی با دانشجویان تجمع کننده مقابل سفارت انگلیس

محکومیت اقدام ملکه انگلیس در اعطای نشان به سلمان رشدی و برگزاری جشن تولد ملکه انگلیس و

جنبش دانشجویی مسلمان، مسامحه و مماشات  در برابر آمریکا و انگلیس را، عامل بسیار موثری در افزایش وقاحت این دو نماد استعمار فرانو و انجام چنین اقدامات وقیحانه ای می داند و دولت موظف به پاسخگویی در این زمینه است که  آیا  دستگاه دیپلماسی و امنیتی کشور از حضور بعضی از فعالان سیاسی داخلی در این مراسم اطلاع داشته یا خیر؟

بیانیه 5تشکل بزرگ دانشجویی در محکومیت اقدام ملکه انگلیس در اعطای نشان به سلمان رشدی مرتد، برگزاری جشن تولد ملکه انگلیس در ایران و برخوردهای خشن نیروی انتظامی با دانشجویان تجمع کننده مقابل سفارت

پنج شنبه گذشته که مصادف با روز ماتم و عزای مسلمانان جهان  به مناسبت تخریب حرمین عسکریین(علیهم السلام) بود، نمایندگان جنبش دانشجویی متشکل از همه اتحادیه ها و  تشکلها، به جرم اعتراض به برپایی وقیحانه جشن تولد ملکه انگلستان و حضور تعدادی از منافقین داخلی سر سپرده غرب در این مراسم، مورد شدیدترین ضرب و شتم نیروی انتظامی در سالهای اخیر قرار گرفتند.

شدت ضرب و شتم ها تا حدی بود که دهها دانشجو زخم و جراحت های موضعی برداشتند، تعدادی نیز به بیمارستان منتقل شدند و حال برخی نیز وخیم اعلام شد! علاوه بر اینها تعدادی از فعالان جنبش دانشجویی نیز دستگیر شدند و از همه وقیحانه تر و تأسف انگیزتر، برخورد زشت نیروی انتظامی با خواهران دانشجوی شرکت کننده در این تجمع و حتی ضرب و شتم آنان توسط پلیس ضد شورش بود!

اما سئوالی که مطرح می شود این است در ایامی که نیروی انتظامی با مجاهدت و تلاشهای وافر در برخورد با اراذل و اوباش و تأمین امنیت اجتماعی، رضایت و خورسندی همه ما و مردم را جلب کرده است، چرا مسئولان انتظامی و امنیتی کشور  در قبال اعتراض دانشجویان انقلابی و غیرتمند در قبال بی اهانتی و دهن کجی انگلستان، چنین برخوردی را بنمایند و  مگر چه منافعی در این جشن ننگین وجود داشته است که اعتراض به آن، مستحق چنین برخوردی شده است؟

دولت باید پاسخ دهد که مردم محکوم کردن دست داشتن انگلیس در بمب گذاریهای سال گذشته اهواز و  انفجار حرمین عسکریین(ع) را باور کنند یا دفاعی چنین جانانه و روابطی چنین مستحکم را؟! اعطای نشان شوالیه به نویسنده مرتد آیات شیطانی از سوی ملکه انگلیس هم دهن کجی بزرگ دیگری به همه مسلمانان است که بیانگر عمق کینه آنان به اسلام و مسلمین است، دولت باید پاسخ دهد که غیر از محکوم کردن، چه اقداماتی را در مقابل لیست بلند دشمنی های انگلیس علیه مسلمانان و ایرانیان، انجام داده اید؟

جنبش دانشجویی مسلمان، مسامحه و مماشات  در برابر آمریکا و انگلیس را، عامل بسیار موثری در افزایش وقاحت این دو نماد استعمار فرانو و انجام چنین اقدامات وقیحانه ای می داند و دولت موظف به پاسخگویی در این زمینه است که  آیا  دستگاه دیپلماسی و امنیتی کشور از حضور بعضی از فعالان سیاسی داخلی در این مراسم اطلاع داشته یا خیر؟

جنبش دانشجویی مجدانه از نهادهای امنیتی و سیاسی کشور علی الخصوص وزیر کشور می خواهد فهرست اسامی شرکت کنندگان ایرانی در این مراسم ننگین و همچنین دلایل برخورد غیر معقول و شدید نیروی انتظامی با تجمع کنندگان را اعلام نمایند تا ملت ایران خود در این واقعه به داوری بنشینند.

مسئولان وزارت کشور و نیروی انتظامی بدانند که جنبش های انقلابی و آزادیخواه، بیمی از ضرب و شتم خویش ندارند و بذل جان خویش را تحفه ای ناچیز می دانند، اما انتظار آن می رفت که در فضای اصولگرایانه!  و عدالت طلبانه! ، که ملت های اقصی نقاط جهان به کشور ما متمسک می شوند، رفتاری دیگری از سوی شما با دانشجویان غیور و انقلابی صورت می گرفت. لذا  مجدانه پاسخگویی و معذرت خواهی فرماندهی نیروی انتظامی و مسئولان وزارت کشور را خواهانیم. پاسخگویی نیروی انتظامی در این خشونت ورزی، حداقل کاری است که می تواند در قبال جریانها و تشکلهای دانشجویی انجام گیرد.

نیروی انتظامی در ای
ن واقعه نشان داد که هنوز به ان درجه از عقلانیت و تدبیر در مدیریت بحران نرسیده است که بتواند با راهکارهای عقلایی و مسالمت آمیز با تجمعات قانونی و ارزشی برخورد نماید و اذا بیم آن داریم که این بی تدبیری ها و سوءمدیریت ها باعث به وجود آمدن واقعه دیگر مانند 18 تیر و شکستن حریم دانشگاه و دانشجو گردد.

در پایان اعلام می کنیم که قطعا" در گامهای بعدی، افشای پشت پرده روابط میرزا ملکم خان های زمان با چپاولگران چند صد ساله ملت های مستضعف و کسانی که سر در آخور استعمار گران دارند خواهد بود. مطمئن باشید در صورتی که جنبش دانشجویی در این خصوص به تصمیم و نتیجه واحد برسد لانه جاسوسی انگلیس را تسخیر خواهد کرد و انقلاب سوم را رقم خواهد خورد.    

اللهم ثبت قلوبنا علی دینک

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاههای کشور / جامعه اسلامی دانشجویان/ دفتر تحکیم وحدت/ اتحادیه تشکلهای دانشگاه آزاد اسلامی /  جنبش عدالتخواه دانشجویی