بيانيه‌ي چند تشكل دانشجويي در اعتراض به اقدامات سفارت انگلستان

واکنش ها نسبت به اقدام اخیر سفارت انگلیس در تهران ادامه دارد:

مسوولين سياست خارجه كشور بايد بدانند كه با وجود اين كارنامه‌ي سياه، جاي هيچ اجحاف و مصالحه‌اي با اين كشور استعمارگر وجود ندارد و بايد هرچه سريع‌تر در رابطه با اين كشور تجديدنظر كلي شود كه در غير اين صورت دانشجويان انقلابي و پيرو خط رهبري هيچ ابايي از خلق انقلاب سوم و دفاع از آرمان‌هاي اسلامي و ملي خود و نثار جان خود در اين مسير ندارند.

چند تشكل دانشجويي در اعتراض به برپايي جشن تولد ملكه انگليس در سفارت اين كشور در ايران، بيانيه صادر كردند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اين بيانيه آمده است: هنوز داغ مصيبت سامرا تازه است و ديدگانمان در ايام فاطميه خونبار، كه سفارت روباه پير با وقاحت هرچه تمام‌تر اقدام به برگزاري مراسم جشن تولد ملكه انگلستان، با حضور جمعي از فريب‌خوردگان داخلي مي‌نمايد.

سفارت كشور بريتانيايي كه هميشه در طول اين چند صد سال مركز فتنه و توطئه عليه اين مرز و بوم بوده است و از طرفي مامني براي روشنفكرمابان غرب‌زده و مزدوران داخلي جيره‌خوار دولت انگليس بوده است مگر نبود كه انحراف در نهضت مشروطيت از همين سفارتخانه پليد و جرثومه فساد شروع شد و مگر نبود اعدام مجاهد شهيد شيخ فضل‌الله نوري كه از اين سفارت فرماندهي مي شد.

پنج‌شنبه گذشته جلوي سفارت منحوس اين استعمارگر پير همزمان با آغاز مراسم جشن تولد ملكه خبيث انگلستان شاهد حضور جمعي از دانشجويان متعهد كشور بوديم كه بنا بر وظيفه‌ي ملي و ديني خود درصدد اعتراض به سياست‌هاي اين كشور سلطه‌گر برآمده بودند كه با حوادثي نه چندان خوشايند روبه‌رو شدند. از اين باب تذكر چند نكته‌ي مهم به مسوولان سياست خارجه، قوه‌ي قضاييه و نيروي انتظامي كشور ضروري به نظر مي‌رسد:

1- دولت انگلستان طي يكصد سال گذشته بارها و بارها خصومت و دشمني خود را با آرمان‌هاي ديني و ملي كشورمان نشان داده است. شماري از اين اقدامات را از باب تذكر به مسوولان سياست خارجه كشور يادآور مي‌شويم:

قبل از انقلاب اسلامي

الف – به انحراف كشيدن نهضت مشروطيت و حذف كردن عناصر اصيل ديني و مردمي

ب – به قدرت رساندن رضا خان پهلوي و كمك در جهت كودتاي سياه

پ – اشغال جنوب كشور در دوران جنگ جهاني دوم و ظلم و ستم به اهالي جنوب كشور در قالب پليس جنوب

ت – روي كار آمدن محمدرضا پهلوي و حمايت از وي در جهت كشتار مردم

ث – چپاول نفتي كشور طي ساليان سلطنت دو دست‌نشانده‌ي خود

ج – انجام كودتاي 28 مرداد با كمك ايالات متحده آمريكا

بعد از انقلاب اسلامي

الف – حمايت از رژيم بعثي عراق و شخص صدام حسين در حمله به ايران

ب – پي‌گيري سياست تفرقه‌افكني بين قوميت‌هاي مختلف كشور از اول انقلاب تا كنون

پ – تجاوزهاي متعدد به مرزهاي قانوني كشور كه در آخرين مورد آن با هوشياري درياداران دلير سپاه پاسداران دستگير شدند

ت – حمايت از گروهك‌هاي تروريستي و عوامل بمب‌گذاري‌هاي استان خوزستان

ث – كارشكني‌هاي متعدد در مساله‌ي هسته‌يي، چه در مذاكره و چه در قطعنامه‌هاي شوراي امنيت

ج – حضور در عراق به عنوان يك اشغالگر و فعاليت‌هايي براي ايجاد تفرقه بين قوميت‌ها و مذاهب مختلف

و …

2- انگلستان در حال حاضر هم به دشمني با مسلمانان مي‌پردازد. اعطاي لقب «سر» از جانب ملكه‌ي اين كشور استعمارگر به سلمان رشدي مهدورالدم كه حكم ارتدادش توسط امام (ره) صادر شده بود تا مرهمي باشد بر آلام مسلمانان جهان، نمونه‌اي بارز از اين سياست ضد اسلامي اين روباه پير فريبكار است.

3- عراق امروز شاهد خوبي براي آشكار شدن خصومت‌هاي آمريكا و انگليس است. فراموش نكرده و نخواهيم كرد جنايات انگليس را در شهرهاي مختلف عراق و رفتار نظاميانش را با زندانيان بصره، و مگر جز اين است كه سگ زرد برادر شغال است. درگيري‌هاي مذهبي در عراق، شيعه‌كشي و بي‌حرمتي به ساحت امامين عسكريين –عليهما السلام- بدون شك توسط نيروهاي جاسوسي آمريكا و انگليس و رژيم غاصب صهيونيستي دنبال مي‌شود.

4- ميهمانان جيره‌خوار سفارت بريتانيا، بدون شك يا سرسپرده و مزدور اين كشور هستند و يا غربزدگان خودفروخته‌اي هستند كه نه تنها از دين بلكه از غيرت ملي نيز بويي نبرده‌اند. مسوولين قوه‌ي قضاييه هرچه سريع‌تر نام اين افراد خودفروخته را منتشر كند كه اين افراد خود در افكار عمومي جامعه محاكمه شوند.

5- نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران به عنوان حافظ امنيت جامعه، مسوول دفاع از جان و مال هر ايراني است. حال كه به ناچار در جريان سفارت روبه‌روي دانشجويان قرار گرفته بود بايد از خود خويشتن‌داري نشان مي‌داد، نه اين‌كه به جان دانشجويان بيافتد و آنها را ضرب و شتم كند. بنابراين به‌جاست كه فرماندهي نيروي انتظامي بابت اشتباهات فرمانده عمليات مذكور جوابگو بوده و با متخلفين برخورد قاطع نمايد.

6- مسوولين سياست خارجه كشور بايد بدانند كه با وجود اين كارنامه‌ي سياه، جاي هيچ اجحاف و مصالحه‌اي با اين كشور استعمارگر وجود ندارد و بايد هرچه سريع‌تر در رابطه با اين كشور تجديدنظر كلي شود كه در غير اين صورت دانشجويان انقلابي و پيرو خط رهبري هيچ ابايي از خلق انقلاب سوم و دفاع از آرمان‌هاي اسلامي و ملي خود و نثار جان خود در اين مسير ندارند.

در پايان ما دانشجويان با تاكيد بر اتحاد خود با تمامي اقشار جامعه و مسلمانان آزادي‌خواه جهان در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي، گوش به فرمان رهبر خود داريم تا به اشارتي صلابت پوشالي استكبار جهاني را فرو بريزيم و حق مظلوم را از ظالم بازستانيم.

منبع : ایسنا

× ایسنا نام این تشکل های دانشجویی را اعلام نکرده است.