در مالكيت انگليس بر باغ قلهك خدشه جدي وجود دارد

نماینده شاهرود در جمع خبرنگاران:

مخبر كميسيون سياست خارجي مجلس گفت: در مالكيت انگليس بر باغ قلهك خدشه جدي وجود دارد چرا كه اين باغ به عنوان يك محلي ييلاقي در زمان ناصرالدين شاه در اختيار انگليسي‌ها بوده است.

كاظم جلالي نماينده شاهرود در مجلس در خصوص مسائل مربوط به باغ قلهك با بيان اين‌كه اين موضوع نيازي به مصوبه مجلس ندارد،‌تصريح كرد: اين بحث كاملاً‌ حقوقي است و بايد در چارچوب دستگاه قضايي و قوانين موجود پيگيري شود. در خصوص باغ قلهك هيچ خلأ قانوني وجود ندارد كه نياز به قانونگذاري باشد.
جلالي افزود: مجلس وارد جزئيات اين موضوع نمي‌شود و چنانچه تنازعي در مالكيت محلي وجود داشته باشد،‌ قوانين موجود است و در صورت اعلام جرم، دستگاه قضايي موظف است پيگيري‌هاي لازم را انجام دهد.

وی در حاشيه جلسه علني امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه شب گذشته كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با منوچهر متكي وزير امور خارجه و معاونين اين وزارتخانه گفت: در اين جلسه در خصوص پرونده هسته‌اي، مذاكرات اخير لاريجاني و سولانا و معاونان آن‌ها و همچنين در خصوص مسائل مربوط به منطقه گفتگوهايي صورت گرفت.
وي با اشاره به مذاكرات آينده لاريجاني با سولانا و محمد البرادعي گفت: بسترسازي خوبي براي استمرار اين مذاكرات انجام شده و هر دو طرف معتقدند كه مذاكرات بايد ادامه يابد.
مخبر كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس افزود: ايران آمادگي كامل دارد تا در چارچوب معاهده NPT و مقررات آژانس به يك تفاهم همه جانبه با كشورهاي اروپايي دست يابد و مطمئناً اراده سياسي براي استمرار مذاكرات وجود دارد.
جلالي گفت: اميدواريم دور آينده اين مذاكرات موفقيت‌هاي خوبي داشته باشد.

منبع: خبرگزاری فارس