نمایندگان خواستار حمايت دولت ايران از دولت قانوني حماس شدند

تذكرات كتبي نمايندگان مجلس به مسئولين اجرايي كشور

نمایندگان مجلس از وزير امور خارجه خواستند تا از دولت قانوني حماس و مردم مظلوم فلسطين حمايت قاطع كند و بخصوص از اهالي نوار غزه با توجه به تحريم آمريكا و كشورهاي اروپايي پشتباني به‌ عمل آورد و در اين زمينه با كشورهاي اسلامي به رايزني بپردازد.

تذكرات كتبي نمايندگان مجلس خطاب به مديران اجرايي كشور توسط غلامعلي حداد عادل قرائت شد.
در اولين تذكر 15نماينده از وزير امور خارجه خواستند تا از دولت قانوني حماس و مردم مظلوم فلسطين حمايت قاطع كند و بخصوص از اهالي نوار غزه با توجه به تحريم آمريكا و كشورهاي اروپايي پشتباني به‌ عمل آورد و در اين زمينه با كشورهاي اسلامي به رايزني بپردازد.
وي هنگام قرائت اين تذكر خاطرنشان كرد: طبق قرار ديروز بنا شد كه اسامي اين نمايندگان قرائت نشود و اين اسامي جزو دوستان اقليت نيستند.
نديمي نماينده لاهيجان و سياهكل به وزير آموزش و پرورش تذكر داد كه عملكرد كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در زمينه آموزش و هدايت كودكان شش تا 16 ساله در امور مختلف فرهنگي، ديني و انقلابي و پربار كردن اوقات فراغت در تمام كشور بخصوص اين حوزه انتخابيه مورد توجه داشته باشد.
همين نماينده به همراه صادق‌زاده از رشت، حق‌شناس از بندر انزلي در مورد عدم انتصاب در حال بازنشستگي براي رياست سازمان آموزش و پرورش جهت جلوگيري از تغيير پي در پي مديريتي و جلوگيري از بلاتكليفي كاركنان و بازنگري در انتصاب متكي بر انتخابات آتي رئيس آموزش و پرورش گيلان به وزير آموزش و پرورش تذكر دادند.
عليخاني از بويين‌زهرا و آوج از وزير راه و ترابري خواست تا در مورد تسريع در اتمام خط دوم جاده سه راه دان اصفهان به شهر چال پيگيري لازم را به عمل آورد.
موسوي‌ سرچشمه از فيروزآباد خواستار تسريع در شروع عمليات محور 26كيلومتري جاده فراشبند- فيروآباد و كازرون از سوي وزارت راه و ترابري شد.
فهيمي از پارس‌آباد و بيله‌سوار به وزير راه و ترابري در مورد روكش آسفالت باند فرودگاه پارس آباد و افزايش پروازهاي تهران- پارس آباد به هفت پرواز در هفته تذكر داد.
خدادادي از ملكان نيز از وزير راه و ترابري خواست در رفع مشكلات كمربندي ملكان تسريع بعمل آورد.
ميرتاج‌الديني از تبريز، اسكو و آذرشهر خواستار رسيدگي به مشكلات پايانه حمل بار و رفع معضلات رانندگان در پايانه‌هاي حمل بار بخصوص در تبريز توسط وزير راه و ترابري شد.
همين نماينده در تذكر ديگري به وزير رفاه و تامين اجتماعي در مورد تسريع در اجراي قانون بودجه 86 نسبت به بيمه رانندگان تذكر داد.
حياتي از لامرد و مهر، محبي از لارستان به وزير نيرو در مورد جلوگيري از قطع مكرر برق در گرماي 50 درجه در شهرستان‌هاي لامرد، مهر، لارستان و خنج تذكر دادند.
قنبري از ايلام از وزير نيرو خواست در آبرساني به روستاي‌هاي منطقه دايجي بند تسريع به عمل آورد.
فضلعلي از تويسركان خواستار توجه وزير بهداشت و درمان در خصوص تكميل كارد پزشكي بيمارستان اين حوزه انتخابيه بخصوص پزشك متخصص زايمان شد.
رستمي از قوچان به وزير بهداشت و درمان در مورد بررسي و رفع مشكلات و تغيير در مديريت شبكه بهداشت و درمان قوچان تذكر داد.
غياثي‌مرادي از شبستر هم خواستار توجه بيشتر وزير بهداشت و درمان در مورد لزوم كنترل بهداشتي مواد غذايي بخصوص مراكز توليد با توجه به گرم شدن هوا در تهران شد.
وي از وزير رفاه و تامين اجتماعي نيز خواست تا در تعيين و انتصاب مسئول شبكه بهزيستي شبستر بعد از پنج ماه توجه لازم را نشان دهد.
صادق زاده از رشت به وزير راه و وزير تامين اجتماعي در مورد جلوگيري از واگذاري باشگاه پگاه رشت از بخش غير دولتي سازمان بازنشستگي به بخش‌هاي حقيقي و حقوقي با توجه به صعود تيم فوتبال اين باشگاه به ليگ برتر تذكر داد.
دهقان از چناران و طرقبه از وزير بازرگاني خواست تا در مورد مقابله با گراني‌هاي اخير بخصوص گراني كالاهاي اساسي و ضروري و جديت به خرج دهد و براي ساماندهي نظام نرخ‌گذاري نيز تلاش لازم را بعمل آورد.
ابوطالب از تهران نيز خواستار پاسخگويي وزير نفت به خاطر تعلل در راه اندازي فازهاي شش و هفت و هشت پارس جنوبي در منطقه عسلويه و يكسال تاخير در بهره‌برداري از طرح‌هاي ملي شد.
سجاديان از خواف و رشتخوار به وزاري كشور و جهاد كشاورزي در مورد تامين خسارت‌هاي وارده ناشي از خشكسالي‌هاي ده ساله گذشته اين حوزه انتخابيه بخصوص در سال جاري تذكر داد.
فرهنگي از تبريز و اسكو و آذر شهر هم از رييس جمهور خواست تا دستور دخالت عاجل در كنترل قميت كالاهاي مورد نياز مردم را صادر كند.

منبع: فارس