بيانيه مجمع دانشجويان عدالتخواه دانشگاه صنعتي اصفهان دراعتراض به اهانت به يكي از تشكل‌هاي اين دانشگاه

تشكل آرمان براي اعاده حيثيت از خود راهي جز استفاده از ظرفيت‌هاي قانوني ندارد؛ از اين رو تصميم دارد با شكايات در اين زمينه عليه مسوول اين تشكل به واسطه بي‌حرمتي و تهمت به اعضاي آرمان، به كميته انضباطي دانشگاه، هيأت نظارت بر تشكل‌ها و نيز دادستاني اصفهان (مقامات قضايي بيرون از دانشگاه) از خود […]

تشكل آرمان براي اعاده حيثيت از خود راهي جز استفاده از ظرفيت‌هاي قانوني ندارد؛ از اين رو تصميم دارد با شكايات در اين زمينه عليه مسوول اين تشكل به واسطه بي‌حرمتي و تهمت به اعضاي آرمان، به كميته انضباطي دانشگاه، هيأت نظارت بر تشكل‌ها و نيز دادستاني اصفهان (مقامات قضايي بيرون از دانشگاه) از خود اعاده حيثيت كند.

صادركنندگان اين بيانيه يادآور شده‌اند: روز يك‌شنبه مورخ 27/3/86 بعد از نماز عصر در كنار ميز مطبوعات مسجد، بحثي ميان اهالي مسجد مطرح شد.موضوع بحث راهكارهاي فعال‌تر كردن فضاي مسجد و نيز نحوه استفاده افراد و تشكل‌ها از اين فضا بود. افراد مختلفي به اظهارنظر در اين زمينه پرداختند و نتايج خوبي در حال حصول بود. در اين هنگام مسوول يكي از تشكل‌هاي دانشگاه، در انظارعمومي دانشگاهيان، با واردكردن اتهاماتي به اعضاي تشكل آرمان به دروغ ادعا كرد كه "مدارك و شواهد اين امر را به تمامي كساني كه قصد ديدن آن‌ها را داشته باشند، نشان خواهد داد".پس از اين اظهارات و متشنج شدن فضا، مسوول سابق اين تشكل در دانشكده صنايع اقدام به شكستن شيشه برد آرمان نمود. اين اقدامات و تهمت‌ها چنان سخيف و غيراخلاقي بود كه موجب تأسف همگان شد و آن قدر بي‌ربط و بي‌ارزش بود كه حتي قابليت پيگيري و پاسخگويي نداشت.

در ادامه اين بيانيه آمده است : اين پايان ماجرا نبود. مسوول اين تشكل در روزهاي بعد و در حضور جمعي از دانشگاهيان با اصرار بر گفته‌هاي قبلي خويش پا را از آن هم فراتر نهاد و تهمت‌هاي ديگري را به يكي از اعضاي آرمان نسبت داد (البته بدون نام بردن از شخص خاص كه به اين ترتيب عملا همه‌ي اعضاي اين مجموعه را در مظان اتهام قرار داد). بدترين قسمت ماجرا آن بود كه وي در توجيه دروغ‌ها و تهمت‌هاي خود و بيان آن‌ها در انظار عمومي، التقاطي بودن انديشه‌هاي آرمان را بهانه‌اي بر تهمت‌هاي خود عنوان كرد. اين رويكرد حركتي ريشه‌دار در عرصه سياست‌ورزي عده‌اي از دوستان است. اين عده در پي آنند تا به هر شكل ممكن با از بين بردن فضاي گفت‌وگوي منطقي و ايجاد فضاي غبارآلود كه در آن حق از باطل قابل تشخيص نباشد به اهداف خود دست يابند و رقيب را با كارهاي غيراخلاقي از نظرها ساقط و حذف كنند. وجود اين نوع توجيهات در برخوردها صدها بار از زدن تهمت‌ها و انگ‌هاي اخلاقي بدتر بوده و هست.

صادر كنندگان اين بيانيه تاكيد كرده‌اند: تشكل آرمان از ابتدا بنا را بر سكوت گذاشته بود اما تهمت و توجيهات بعد از آن، آن قدر بي‌شرمانه بود كه آرمان بيش از اين سكوت را جايز ندانست و در پي اعاده حيثيت از خود برآمد. آرمان با وجود وقاحت اعمال ذكر شده بازهم جهت خشكاندن ريشه‌هاي اختلافي كه باعث به وجود آمدن تهمت‌ها و دروغ‌ها شده بود و تعامل بيشتر دو مجموعه در آينده و هم‌چنين تنوير افكار عمومي، طي پيشنهادي در سه بند خواستار روشن شدن هرچه سريع‌تر مسائل شد:

1-از آن‌جا كه مسوول تشكل مربوطه ادعا كرده بود اسنادي در زمينه اتهامات وارده به آرمان در اختيار دارد، و اين ادعا را زمان‌هاي مختلف و – حتي در حضور مسوول نهاد – تكرار كرده بود، از وي خواسته شد كه در حضور اعضاي تشكل خود و آرمان همه اين مدارك را اظهار نمايد تا بي‌اساس بودن اين اتهامات روشن شود.

2-پس از آن، جلسه‌اي با حضور شوراي عمومي اين تشكل و آرمان به صورت مشترك تشكيل شده و نتايج تحقيقات طرفين مطرح شود و نيز شبهه‌پراكني‌ها عليه آرمان پيرامون نحوه شكل‌گيري آن و نيز نگاه تشكل آرمان به مقوله ولايت فقيه پاسخ گفته شود.

3-از آن‌جا كه مسوول مربوطه در صحن علني مسجد و در انظار عمومي به اعضاي آرمان تهمت زده بود، با حضور در مسجد دانشگاه از تشكل آرمان و اعضاي آن مجموعه عذرخواهي كند.

نويسندگان اين بيانيه اعلام كرده‌اند كه تشكل مربوطه از پذيرش تمامي خواسته‌هاي فوق امتناع ورزيد و به اين ترتيب عملا تشكل آرمان براي اعاده حيثيت از خود راهي جز استفاده از ظرفيت‌هاي قانوني ندارد؛ از اين رو تصميم دارد با شكايات در اين زمينه عليه مسوول اين تشكل به واسطه بي‌حرمتي و تهمت به اعضاي آرمان، به كميته انضباطي دانشگاه، هيأت نظارت بر تشكل‌ها و نيز دادستاني اصفهان (مقامات قضايي بيرون از دانشگاه) از خود اعاده حيثيت كند.

صادركنندگان اين بيانيه هم‌چنين ابراز خواستار استعفاي اعضاي تشكل مربوطه شده و در عين حال تاكيد كرده‌اند كه آنچه را بي‌تقوايي‌هاي برخي از اعضاي اين تشكل خوانده‌اند، به حساب كل يك جريان نخواهد گذاشت و ميان افراد  آزادانديش و مخلص كه همواره زبانزد بوده است و عده‌اي ديگر تفاوت قائل خواهد شد و همواره خود را در كنار ديگر اعضاي جبهه مستضعفين جهان اسلام، پا در ركاب مقام معظم رهبري (حفظه الله تعالي) مي‌دانند.

نويسندگان اين بيانيه در پايان يادآوري كرده‌اند كه مساجد بايد سنگرهايي براي تبيين اسلام ناب محمدي(ص) و عدالت و معنويت و عقلانيت باشد كه در غيراين صورت اگر فضاي مساجد صرفا براي عبادت و بدون توجه به مشكلات مسلمين باشد، آن مساجد تنه به تنه مسجد ضرار در صدر اسلام خواهند زد. اما بحمدالله مسجد دانشگاه صنعتي اصفهان در چند سال اخير و به واسطه تلاش گردانندگان آن در ميان دانشگاه‌هاي سراسر كشور از جمله پوياترين و بانشاط‌ ترين مساجد در ايجاد فضاي فعاليت‌هاي انقلابي اسلامي بوده است.

منبع ایسنا