دكتر رمضان عبدالله : همواره در کنار حماس در سنگرهاي مقاومت خواهيم بود

دبير کل جنبش جهاد اسلامي فلسطين

دبير کل جنبش جهاد اسلامي فلسطين که به منظور گفت و گو با مقامهاي مصري درباره حل بحران غزه به قاهره سفر کرده است، بار ديگر از محمود عباس(ابومازن) خواست که گفت و گو با حماس را براي خروج از بحران کنوني بپذيرد. …


به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از شبکه خبري ( المحيط ) رمضان عبدالله شلح افزود : حماس تا به اين لحظه آمادگي خود را براي گفت و گو اعلام کرده است اما متأسفانه ابومازن اين درخواست را
نمي پذيرد و من از اين رفتار ابومازن تعجب مي کنم.
وي گفت: اسرائيل هر کاري را که مي خواست با ملت فلسطين کرد، فلسطين را اشغال کرد و همچنان به کشتار، يهودي سازي، بازداشت و ترور فلسطينيان ادامه مي دهد اما با اين حال ابومازن حاضر است با اسرائيل مذاکره و در هر زماني با رؤساي آن ديدار کند.
دبير کل جهاد اسلامي همچنين درباره راه حل بحران کنوني در فلسطين گفت: براي رسيدن به نقطه توافق بين دو طرف (فتح و حماس)‌ بايستي دو طرف امتيازاتي بدهند اما اگر اين امتياز کناره گيري حماس از گزينه مقاومت باشد من شخصا حماس را به قبول اين شرط توصيه نمي کنم و اعلام مي کنم که همواره در کنار حماس در سنگرهاي مقاومت خواهيم بود.
وي افزود:‌ حماس از توانائي هاي زيادي برخوردار است وملت فلسطين حماس را انتخاب کردند و مي دانستند که اين جنبش يک جنبش مقاومت است و اسرائيل را به رسميت نمي شناسد و با اين حال حماس توانست پيروزيهاي چشمگيري را در انتخابات کسب کند .
وي ادامه داد :‌ اما متأسفانه کسانيکه تشکيل حاکميت دادند نه به خاطر اينکه حماس و مقاومت را در آن جاي دهند بلکه به اين خاطر که مسئله فلسطين را حذف کنند با انتخاب مردم مخالفت کردند و به دليل محاصره شديد و اعمال فشار بر دولت حماس بحران کنوني بوجود آمد.