انتشار نشريه مستقل و تشكيل انجمن حديد

مودب، عضو دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي خبر داد:

در حال حاضر دوستان مجوز انتشار نشريه مستقلي را گرفتند كه ان شاءالله با همان خط فكري و رويكرد دوره چهارم سوره و البته انتقادي تر منتشر مي شود. از هم اكنون توزيع پارتيزاني هاي سوره چهارم در صدد اشتراك بر آمده اند.

علي محمد مودب، شاعر و منتقد ادبي و صاحب مجموعه شعرهاي «عاشقانه‌هاي پسر نوح»، «همين قدر مي‌فهميدم از جنگ»، «مرده‌هاي حرفه‌اي»، هم اكنون از فعالان «دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي» است كه به همت تحريريه دوره چهارم سوره راه اندازي شده است. «مرده هاي حرفه اي» وي امسال برگزيده سه جايزه كتاب سال دفتر شعر جوان، كتاب سال حوزه هنري و نخستين جشنواره بانوي فرهنگ شده است.
گفتگويي كوتاه با وي انجام داده ايم تا از فعاليت هاي خودش و دفتر مطالعات برايمان بگويد و آن چه كه مي آيد گزارش كوتاهي از گفتگوي مفصل ما با اوست.

* تشكيل «انجمن حديد»
مودب در اين گفتگو از تشكيل «انجمن حديد» خبر داد و گفت: اين مجموعه ، يگ گروه از شاعران جوان است كه سعي دارد جلسات پربار تر و جدي تر شعر، نقد ادبي و انديشه داشته باشد كه تا كنون هفت جلسه از آن برگزار شده است.
مودب، شعر و انديشه و توجه ويژه به قرآن و فرهنگ اسلامي را مشخصه اصلي اين جلسات ناميد و گفت: با پيروزي انقلاب اسلامي ، ادبيات و به ويژه شعر معاصر و مدرن نوعي توبه داده شد و شعري كه تحت تأثير نگرش هاي الحادي وارداتي و ترجمه اي بود به فرهنگ و متون اسلامي و حتي متون فارسي گذشته ايران رجوع كرد.
اين شاعر جوان به زمينه ها و ظرفيت هاي نهفته فرهنگ اسلامي اشاره كرد و گفت: تلاش انجمن حديد اين است كه به سهم خود براي آفرينش ادبي تازه، بي نظير و خلاقانه اقدام كند تا بتوانيم درياي عظيم معارف الهي را كه در كلام معصومان آمده است را در حوزه ادبيات و به ويژه در شعر استفاده بكنيم.
مودب گفت: اشعار شعرهاي اين انجمن همزمان با افتتاح سايت «جبهه فرهنگي» منتشر خواهد شد.

* اخبار دفتر مطالعات جبهه فرهنگي
وي در ادامه گفتگو به فعاليت هاي دفتر مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي پرداخت و گفت: برگزاري بزرگداشت شهيد آويني و رسول ملاقلي پور از مهمترين برنامه هاي اين دفتر بود كه در آن مسعود فراستي، عليرضا كمري، عماد افروغ، ابراهيم فياض، مرتضي سرهنگي، منوچهر محمدي و تعدادي ديگر از چهره هاي فرهنگي سخنراني كردند.
در حال حاضر دوستان مجوز انتشار نشريه مستقلي را گرفتند كه ان شاءالله با همان خط فكري و رويكرد دوره چهارم سوره و البته انتقادي تر منتشر مي شود. از هم اكنون توزيع پارتيزاني هاي سوره چهارم در صدد اشتراك بر آمده اند و رايزني هايي را براي كمك به اين نشريه مستقل و نوپا انجام مي دهند. مشكلات سايت جبهه فرهنگي هم دارد رفع مي شود و اين سايت حضورش را در فضاي اينترنت به زودي آغار مي كند.
فعالان اين دفتر هم تكاپوهاي سابقشان را داشته اند از جمله آقاي جليلي كه برنامه هايي را در بابل، يزد، بابلسر، بهشهر و دانشگاههاي تهران داشته اند. آقايان مهدي نژاد و سيار و داوودي از شاعران جوان اين دفتر در برنامه هاي شب شعر دانشگاهها و شهرستانها حضور يافتند و در هفته هاي گذشته شاهد برپايي آثار دوست هنرمند گرافيست مان، آقاي علي داوودي بوديم. ديگر نويسندگان ما از جمله آقاي سعيدي، بدري، زاده محمدي و ديگران نيز در دوره هاي آموزشي روزنامه نگاري و نيز برخي مطبوعات ديگر فعال شده اند.
طرح هاي بسياري در حوزه هاي مختلف فرهنگ و ادبيات زيادي داريم كه بعدا" به اطلاع دوستان و علاقمندان خواهد رسيد.

* انتشار مجموعه «الف هاي غلط»
مودب همچنين از انتشار مجموعه غزلهاي خود با عنوان «الف هاي غلط» خبر داد و گفت : اين مجموعه شامل 40 غزل برگزيده است كه پس از مدت طولاني به همت دفتر آفرينش هاي ادبي حوزه هنري و انتشارات سوره مهر منتشر شده است.