رفتن به بالا

بررسي روابط تاريخي ايران و مصر فردا با حضور استاد توكلي

بررسي مشكلات مسكن، مباني جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي، مبارزه با مفاسد اقتصادي، روابط ايران و انگليس و باغ قلهك، نقد دستگاههاي فرهنگي، چالشها و تهديدات پيش روي اصل 44، فرصت هاي انقلاب در آفريقا و آمريكاي لاتين از جمله مهمترين موضوعات جلسات هفتگي جنبش قبل از برگزاري نشست است…

اولين جلسه هفتگي جنبش عدالتخواه در تابستان 86 با موضوع «بررسي روابط تاريخي ايران و مصر» با حضور استاد يعقوب توكلي برگزار مي شود. اين جلسات پس از  وقفه اي چند هفته اي به دليل ايام امتحانات، مجددا" برگزار مي شود.

 توكلي بيشتر به عنوان تاريخ نگار و منتقد تاريخي معروف است ولي در خصوص مسائل استراتژيك و سياسي « پيامدهاي احتمالي آمريكا به ايران» و«القاعده و وهابيت» را بررسي و تحقيق نموده است. «اسلام گرايي در مصر» هم از نخستين تأليفات اوست كه ضمن معرفي گروههاي اسلامي در مصر به بررسي تأثيرات انقلاب اسلامي در مصر پرداخته است. تدريس در دانشگاه شهيد بهشتي و مركز مديريت حوزه علميه قم هم از ديگر سوابق علمي اوست.

لازم به ذكر است كه در صورت حد نصاب رسيدن شركت كنندگان، دوره آموزشي «جريان شناسي معاصر»  استاد توكلي دوشنبه ها نيز به راه خواهد افتاد. پيش از اين، 5 جلسه اين دوره برگزار شد كه در آن به بررسي جريانهاي موثر و فعال فرهنگي قبل و بعد انقلاب پرداخته شد و در صورت برگزاري ادامه مباحث پيشين خواهد بود.

بررسي مشكلات مسكن، مباني جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي، مبارزه با مفاسد اقتصادي، روابط ايران و انگليس و بازپس گيري باغ قلهك، نقد صدا و سيما و دستگاههاي فرهنگي، چالش هاي پيش روي اصل 44 و تهديدهاي فرهنگي آن، فرصت هاي انقلاب در آفريقا و آمريكاي لاتين از جمله مهمترين موضوعات جلسات هفتگي جنبش قبل از برگزاري نشست سيزدهم (دهه دوم شهريور) در مشهد است.

جلسات هفتگي چهارشنبه ها ساعت 20-17:30 عصر و در محل دفتر مركزي جنبش عدالتخواه واقع در چهارراه كالج(حافظ)، جنب بانك ملت، پلاك 789 طبقه اول برگزار مي شود و در آن فعالان جنبش عدالتخواه و ديگر تشكلها حضور مي يابند.

 براي اطلاعات بيشتر در خصوص قطعي بودن يا تغييرات ساعت و زمان اين جلسات با شماره تلفن 88938821 (دفتر مركزي) تماس بگيريد. تغييرات ساعات و زمان جلسات هفتگي از طريق سايت به اطلاع دوستان خواهد رسيد.