رفتن به بالا

پاسخ امام به پیام تسلیت اقای منتظری به مناسبت سقوط هواپیمای مسافر بری

 

*** صحيفه نور ج 20 صفحه 222 تاريخ:  13/4/1367

پاسخ حضرت امام خمینی(ره) به پیام تسلیت آیت­الله منتظری به مناسبت سقوط هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی ایران

توسط ناو آمریکایی در خلیج فارس

بسمه تعالی

جناب آيت­الله آقاي منتظري دامت افاضاته 

  پيام جناب­عالي تسكيني بود بر آلام تمامي كساني كه از شيطان بزرگ، آمريكاي حيله­گر ضربه خورده­اند. مردم آزاده جهان هميشه از ابرقدرت­ها خصوصاً آمريكاي جنايتكار صدمه ديده­اند و تا عزم خود را براي رويارويي با كفر و شرك جهاني و آمريكاي سلطه­گر جزم ننمايند، هر روز شاهد جنايتي تازه خواهند بود. 

  مردم شريف ايران بايد توجه كنند كه امروز، روز مبارزه و جنگيدن با تمام شياطيني است كه حقوق حقه تمامي پابرهنگان جهان را صرف عيش و نوش و تهيه سلاح­هايي مي­نمايند كه براي هميشه حاكم دنياي گرسنگان باشند.  جنگ امروز ما، جنگ با عراق و اسرائيل نيست. جنگ ما، جنگ با عربستان و شيوخ خليج­فارس نيست. جنگ ما، جنگ با مصر و اردن و مراكش نيست. جنگ ما، جنگ با ابرقدرت­هاي شرق و غرب نيست. جنگ ما، جنگ مكتب ماست عليه تمامي ظلم و جور. جنگ ما جنگ اسلام است عليه تمامي نابرابري­هاي دنياي سرمايه­داري و كمونيزم. جنگ ما جنگ پابرهنگي عليه خوش گذراني­هاي مرفهين و حاكمان بي­درد كشورهاي اسلامي است. اين جنگ سلاح نمي­شناسد، اين جنگ محصور در مرز و بوم نيست، اين جنگ خانه و كاشانه و شكست و تلخي كمبود و فقر و گرسنگي نمي­داند. اين جنگ، جنگ اعتقاد است، جنگ ارزش­هاي اعتقادي انقلابي عليه دنياي كثيف زور و پول و خوش­گذراني است. جنگ ما، جنگ قداست، عزت و شرف و استقامت عليه نامردمي­هاست.

  رزمندگان ما در دنياي پاك اعتقاد و در جهان ايمان تنفس مي­كنند و مسلمين جهان هم كه مي­دانند جنگ بين استكبار و اسلام است، جهانخواران را آرام نخواهند گذاشت و ضربه­هاي خود را بر همه كاخ نشينان وارد مي­كنند. 

  جناب­عالي كه يكي از ذخاير اين انقلاب مي­باشيد، با پشتيباني از آقاي هاشمي وقت خود را مصروف در ساختن دنيايي از كرامت و بزرگواري نماييد و مردم شريف ايران نيز بداند كه اين روزها دست­هاي ناپاك شرق و غرب براي هدم اسلام و مسلمين در يكديگر گره خورده است، بايد نگذاريم كه تلاش فرزندان انقلابي­مان در جبهه­ها از بين برود. براي برپايي احكام اسلام عزيز دست اتحاد به يكديگر داده، محكم و استوار تا پيروزي اسلام حركت كنيم. 

  مسئولين نظام بايد تمامي هم خود را در خدمت جنگ صرف كنند. اين روزها بايد تلاش كنيم تا تحولي عظيم در تمامي مسائلي كه مربوط به جنگ است به وجود آوريم. بايد همه براي جنگي تمام عيار عليه آمريكا و اذنابش به سوي جبه

ارسال دیدگاه