مراسم سالگرد درگذشت مرحوم صفائي حائري برگزار مي‌شود

مراسم سالگرد درگذشت استاد علي صفائي حائري (عين – صاد) پنج‌شنبه 21/ 4 /86 بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امام صادق(ع) قم، در انتهاي خيابان باجك،‌ شهرك فرهنگيان 2 برگزار خواهد شد. مراسم سالگرد درگذشت استاد علي صفائي حائري (عين – صاد) پنج‌شنبه 21/ 4 /86 بعد از نماز مغرب و عشا […]

مراسم سالگرد درگذشت استاد علي صفائي حائري (عين – صاد) پنج‌شنبه 21/ 4 /86 بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امام صادق(ع) قم، در انتهاي خيابان باجك،‌ شهرك فرهنگيان 2 برگزار خواهد شد.

مراسم سالگرد درگذشت استاد علي صفائي حائري (عين – صاد) پنج‌شنبه 21/ 4 /86 بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امام صادق(ع) قم، در انتهاي خيابان باجك،‌ شهرك فرهنگيان 2 برگزار خواهد شد.

مرحوم استاد علي صفائي در سال 1330 ه.ش در مهد دانش،‌ شهر مقدس قم چشم به جهان گشود و پس از طي مراحل مقدمات و سطح در علوم حوزوي، در درس خارج فقه و اصول حضرات آيات عظام آقايان مرحوم محقق ميرداماد (ره) و حاج آقا مرتضي حائري (ره) و مرحوم پدرش آيت‌الله حاج شيخ عباس صفايي حائري تلمذ كرد و لياقت خود را در درك عميق و صحيح مباني فقه و اصول به همگان نشان داد و به عنوان يكي از اساتيد صاحب نام و طراز اول حوزه علميه درخشيد و در عنفوان جواني به مقام شامخ اجتهاد نايل آمد.

مرحوم صفايي در اوج خفقان نظام ستم شاهي و در آستانه به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي، همزمان و در كنار تدريس كتاب‌هاي درسي حوزه، با نثر شيوا و قلم رساي خود آثار ارزشمندي را در زمينه‌هاي مختلف علوم اسلامي پديد آورد.

بيش از سي اثر مكتوبي كه از او در زمينه‌هاي ديني، ‌تربيتي، ‌نقد و شعر بر جاي مانده،‌ از گستردگي و عمق مطالعات و تتبعاتش حكايت مي‌كند و غالب كتاب‌هايش با نام (عين – صاد) منتشر مي‌شد.

سرانجام، در سحرگاه 21 تيرماه 1378، در راه زيارت مولا و محبوبش حضرت رضا (عليه السلام) كه نزديك به سي سال، ‌ماه‌هاي عمر خود را با آن حضرت آغاز مي‌كرد،‌ در سانحه تصادف به ديدار حقيقي نايل آمد و همراه با دوستان و يارانش،‌ زائر هميشگي ثامن‌الائمه(‌ع) گشت.