آرشيو دفاع هشت ساله در صدا و سيما رو به نابودي است

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس :

آرشيو جنگ هشت ساله در صدا و سيما رو به نابودي است و بايد كاري براي آن انجام داد.
توقع ما از صدا و سيما اختصاص يك شبكه به فرهنگ دفاع مقدس نيست بلكه اين رسانه فراگير مي‌تواند به صورت مستقيم و غير مستقيم دفاع هشت ساله ما را به مردم بشناساند.

مير فيصل باقر زاده در آخرين روز از جشنواره تئاتر دفاع مقدس در كردستان ضمن انتقاد از عملكرد رسانه ملي گفت: صدا و سيما آن طور كه بايد و شايد نتوانسته در عرصه دفاع مقدس كاري انجام بدهد و بسياري از كارها و برنامه‌هاي حوزه دفاع مقدس جايي در صدا و سيما ندارد.
وي اضافه كرد: به طور مثال در تبليغ جشنواره تئاتر دفاع مقدس صدا و سيما هيچ كاري انجام نداد. توقع ما از صدا و سيما اختصاص يك شبكه به فرهنگ دفاع مقدس نيست بلكه اين رسانه فراگير مي‌تواند به صورت مستقيم و غير مستقيم دفاع هشت ساله ما را به مردم بشناساند.
اين مدير ضمن اشاره به آرشيو صدا و سيما يادآور شد: آرشيو جنگ هشت ساله در صدا و سيما رو به نابودي است و بايد كاري براي آن انجام داد.
وي سپس گفت: بنياد حفظ آثار به عنوان متولي كارهايي را به صورت پراكنده انجام مي‌دهد اما اين كار به تنهايي فايده ندارد، كار بنياد مانند چند قطره آب است كه بلافاصله بخار مي‌شود.
مير فيصل باقر زاده رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس سپس به خط قرمزها در تئاتر دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: هنرمندان تئاتر راوي جريان دفاع هشت ساله هستند و بايد به نقش آنان اهميت داد .
وي افزود: جنگ دو تصوير زيبا و زشت دارد كه نبايد تنها تصوير زشت آن را معرفي كنيم و نبايد چهره زيباي جنگ را هم زشت كنيم . هنرمندان در معرفي فرهنگ دفاع مقدس در حوزه تئاتر نبايد اغراق كنند.
اين مدير سپس به برنامه‌هاي بنياد اشاره كرد و خاطر نشان ساخت: سعي كرده‌ايم در حوزه آموزش و پرورش متون ادبي دفاع مقدس را در كتاب هاي درسي بگنجانيم و در حوزه دانشگاه نيز رشته ادبيات پايداري را قرار دهيم .
وي همچنين خبر از ساخت فيلمي درباره مردم كردستان داد و گفت: فيلم مستندي درباره افكار امام خميني(ره) و دلاوري‌هاي آنان در جنگ تحميلي ساخته خواهد شد.

منبع : فارس