رفتن به بالا

بی مهری تازه به عبدالله شهبازی مورخ و مردم شناس برجسته

شنیده ها حاکی از آن است علت حذف نام شهبازی در رسانه ها ، انتقاد وی از عملکرد موسسه فلاحت در فراغت و پیشقراولی این موسسه در ترغیب زمین خواران به دست اندازی گسترده و برنامه ریزی شده با استفاده از خلاء های قانونی و و عادی شدن استفاده از رانت های دولتی جهت واگذاری و تفکیک زمین های دولتی و خصوصی بوده است

نام عبد الله شهبازی که به عنوان عضو هیات علمی اولین کنگره بازشناسی شخصیت و اندیشه آیت الله سید نورالدین حسینی شیرازی که قرار است در بهار سال آینده برگزار گردد ، به علت موضع گیری های اخیر وی در خصوص فساد و زمین خواری گسترده در استان فارس حذف گردید  !!

به گزارش خبرنگار آرمان 57 ، روابط عمومی دفتر مقام معظم رهبری (مدظله ) در فارس و امام جمعه شیراز در گزارشی که دوشنبه 10 دیماه در اختیار روزنامه های محلی قرار گرفت و به شرح بیانات معظم له در دیدار با دست اندرکاران و هیات علمی این کنگره پرداخته بود ، به عمد از نام بردن عبدالله شهبازی به عنوان عضو هیات علمی کنگره خودداری کرد ؛ در حالی که شنیده ها حاکی از آن است در این جلسه عبد الله شهبازی مورد التفات و محبت معظم له قرار گرفته و حضور وی در هیات علمی کنگره را امتیازی مثبت برای آن برشمرده اند و احتمال دارد مشروح این دیدار که به صورت تصویری در کنگره پخش خواهد شد نیز با سانسور مواجه گردد !.

شنیده ها حاکی از آن است برخی دانشجویان عدالتخواه دانشگاههای شیراز در حال نگارش نامه ای خطاب به حجه الاسلام سید معز الدین حسینی شیرازی فرزند آیت الله سید نور الدین حسینی شیرازی می باشند ( وی در قم ساکن است ) و نسبت به تامین مالی این کنگره توسط برخی اشخاص حقیقی مشکوک و حضور برخی نامحرمان که در سالهای گذشته سبب رواج فساد گسترده در میان کارشناسان برخی ادارات کل ، دستگاه قضایی و مدیران استان شده بود و متاسفانه در دیدار با مقام معظم رهبری نیز حضور داشته اند ، ابراز نگرانی کرده ، خواستار تامل جدی در نحوه اجرای کنگره شده اند .

لازم به ذکر است رونوشتی از این نامه همراه با برخی اسناد به دفتر مقام معظم رهبری ( مد ظله ) ارسال خواهد شد و نسبت به حذف اسم عبد الله شهبازی تنها به سبب افشاگری و بیان حقیقت در خصوص زمین خواری و فساد گسترده اداری در فارس ، اعتراض خواهند نمود .

خاطر نشان می سازد مقام معظم رهبری ( مدظله ) در این دیدار با اشاره به شخصیت علمی و سیاسی آیت الله سید نور الدین حسینی شیرازی ، از او به عنوان یک روحانی شجاع و خوشفکر و مدافع آیین مقدس اسلام در برابر هجوم گروههای وابسته به اجانب نام بردند و تصریح کردند : اگر فضای سیاسی آن روز درست تشریح شود آن وقت معلوم می شود که جاری کردن حد بر فردی از کنسولگری انگلیس در آن شرایط یعنی چه ؟

معظم له در بخش دیگراز بیانات خود اظهار داشتند : باید اوضاع دولت ها و وابستگی آنها ، وضع آن روز شیراز و استان فارس و خصوصا حضور حزب توده در شیراز ، شخصیت علمی و مقامات و مراتب علمی ایشان و رابطه شان با علمای محترم آن زمان بررسی و تبیین شود. اگر این کارها خوب انجام بشود ، آن وقت می توان گفت که جامعه ما به بازشناسی این شخصیت موفق شده است .

حضرت آیت الله خامنه ای ضمن تشبیه تشکیل حزب برادران به حزب جمهوری اسلامی در اوایل پیروزی انقلاب اسلام گفتند : هدف آیت الله شیرازی از پرداختن به حزب برادران ایجاد کانالی بود برای جهت دادن به شخصیت فکری افراد علاقه مند و تربیت نیروهای مفید و این کار با شکل جدید تحزب که بر محور تصاحب قدرت است ، تفاوت داشت . البته این که چه میزان این حزب موفق بوده ، خود نیاز به کار کارشناسی دارد.

شنیده ها حاکی از آن است علت حذف نام شهبازی در رسانه ها ، انتقاد وی از عملکرد موسسه فلاحت در فراغت و پیشقراولی این موسسه در ترغیب زمین خواران به دست اندازی گسترده و برنامه ریزی شده با استفاده از خلاء های قانونی و و عادی شدن استفاده از رانت های دولتی جهت واگذاری و تفکیک زمین های دولتی و خصوصی بوده است .

ارسال دیدگاه


هیچ دیدگاهی برای “بی مهری تازه به عبدالله شهبازی مورخ و مردم شناس برجسته”

  • انشااله درانجام کارهامصمم وجدی ودرحفظ ارزشهاوآرمانهای انقلاب موفق باشید .باتوجه به بزرگی نام مخاطب حرکت شما که مطابق خط ولایت میباشد بسیارسخت است .وازبیان ونشان دادن حقایق به عموم مردم نهراسید که خدا به مومنان است .یاحق

  • به نام خدا
    باعرض سلام خدمت تمام اساتید ومتفکرین ودانشجویان عدالتخواه مکتبی
    عبدالله شهبازی یک روستایی است که مانند دیگراقشار جامعه منادی عدالت ودفاع از ایل وتبار ومردم رنج کشیده ودردمند است.
    اما مطلبی که میخواهم عنوان کنم این است که مدیر روابط عمومی سازمان منابع طبیعی چگونه به خود اجازه میدهد برای کمرنگ جلوه دادن اقدام شهبازی ،تعد خانوارهای ایل کوهمره سرخی را حتی کمتر از تعداد انگشتان دست بداند ؟ شاید ایشان هنوز حتی یک بار هم به روستا های کوهمره سرخی نرفته باشند!!!!وشاید اطلاعاتشان از همان دلال ها وعوامل محلی که آقای شهبازی اقدام به افشاگری در مورد آنها نمود گرفته ان؟!!!به یقین میتوانم بگویم که تعداد خانوارهایی که پای آن نامه را امضا کردندبه مراتب بیشتر از این تعداد هستند چون من تعداد زیادی را میشناسم که امضایشان را پای آن نامه ندیدم واین خود دلیل مبرهنی بر این مدعاست که خانواده خودم نتوانستند پای آن نامه راامضا نمایند.