رفتن به بالا

به اصلح رای دهید

به اصلح رای دهیددر شناخت نامزدها، نبايد تبليغات رنگين و متنوع و يا وعده‌هاي بزرگ و غير عملي عمران و آباداني را ملاک قرار داد؛ چرا که اينگونه کارها وظيفه دولت است و وظيفه نماينده مجلس شناخت و تصويب قوانين مورد نياز و مشخص کردن مسير حرکت قواي مجريه و قضاييه است.

رهبر انقلاب امروز پس از استقبال کم‌نظير مردم نيز از ايشان، بخش قابل توجه سخنان خود را به توصيه‌هاي مربوط به انتخابات مجلس اختصاص داده و اراده مردم ايران را زمينه‌ساز نظامي متکي بر آرا و عواطف مردم دانستند.
 
بسياري از مردم اين شهر از پيش از طلوع آفتاب در مسير حرکت خودرو رهبر انقلاب و ميدان تاريخي امير چخماق يزد مستقر شده و در انتظار ورود آيت‌الله خامنه‌اي بودند.
 
مشاهدات از حضور افراد با سلايق و ظواهر گوناگون حکايت دارد. گردهمایی مردم حاضر در خيابان‌ها که عده‌اي از آنها از ديگر شهرهاي استان يزد چون طبس و مهريز به شهر يزد عزيمت کرده بودند، توانست يکي از بزرگترين تجمعات تاريخ اين شهر را رقم زند که حتی خود آنان را شگفت زده کرد.مدارس شهر يزد تنها امروز تعطيل بود و حتي استانداري تأکيد کرده بود که کارمندان پس از ساعت 12 ظهر در سر کار خود حاضر شوند.
 
آيت‌الله خامنه‌اي در سخنان امروز خود در اجتماع عظيم مردم يزد، با تشکر صميمانه از ابراز احساسات گرم و پرشور آنان، اعتماد به نفس ملي را از عوامل اصلي توفيقات ملت ايران در ميدانهاي مختلف خواندند و با اشاره به اهميت فراوان انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي، حضور گسترده و همه جانبه مردم در اين انتخابات، تلاش براي شناسايي و انتخاب نامزدهاي اصلح و مراعات رفتار صحيح انتخاباتي و پرهيز از تخريب نامزدها، را ضروري برشمردند.

ايشان انتخابات را مهمترين مسئله ملت ايران در سال جاري و ميدان بزرگي براي نشان دادن عزم و استقامت، رشد ملي و دانايي و بصيرت ملت ايران برشمردند و با اشاره به برخي تلاش‌هاي دشمنان براي مسدود شدن باب انتخابات در نظام جمهوري اسلامي افزودند: در پرتو اراده خداوند متعال اين تلاش دشمن به جايي نرسيد و مردم با حضور خود در انتخابات به مردمسالاري ديني جلوه‌هايي پرشکوه بخشيدند.

آيت‌الله خامنه‌اي حضور همه جانبه و گسترده مردم را در انتخابات مجلس هشتم داراي کمال اهميت دانستند و خاطر نشان کردند: مسئله ديگري که حائز اهميت فراوان است، تلاش و دقت مردم براي شناخت نماينده اصلح است.

ايشان با اشاره به صلاحيت‌هاي متفاوت نامزدهايي که صلاحيت آنها را شوراي نگهبان اعلام مي‌کند، افزودند: هنر مردم شهرهاي مختلف کشور اين است که از ميان اين نامزدها، بهترين افراد را از لحاظ ايمان، اخلاص، امانت، دينداري و آمادگي براي حضور در ميدانهاي انقلاب انتخاب کنند به کساني راي دهند که نسبت به نيازهاي مردم دردشناس‌ترين و دردمندترين افراد باشند.

رهبر انقلاب اسلامي بهترين نامزدهاي انتخاباتي با راي مردم را زمينه ساز تشکيل مجلس مورد نياز کشور خواندند و خاطر نشان کردند: در شناخت نامزدها، نبايد تبليغات رنگين و متنوع و يا وعده‌هاي بزرگ و غير عملي عمران و آباداني را ملاک قرار داد؛ چرا که اينگونه کارها وظيفه دولت است و وظيفه نماينده مجلس شناخت و تصويب قوانين مورد نياز و مشخص کردن مسير حرکت قواي مجريه و قضاييه است.

ايشان با توصيه موکد به نامزدهاي انتخاباتي و علاقه‌مندان آنها درباره پرهيز از هرگونه بداخلاقي، تخريب و تهمت زدن افزودند: هتک آبرو و تخريب افراد در شبنامه‌ها، مطبوعات، پايگاه‌هاي اينترنتي و ديگر وسايل، به هيچ وجه صحيح و مصحلت نيست و اينجانب درخواست و اصرار مي‌کنم که علاقه‌مندان نامزدها فقط به تبليغ و تعريف از افراد مورد نظر خود بپردازند و از روشهاي تخريبي معمول در برخي کشورها به شدت پرهيز کنند.

ايشان در بخش ديگري از سخنانشان اعتماد به نفس ملي را دارويي فکري و روحي دانستند و با تشريح نقش اعتماد به نفس ملت ايران در پيروزي انقلاب و ميدان‌هاي مختلف افزودند: ملت بزرگ ايران در مسير تحقق آرمانهاي اصلي خود يعني ايجاد جامعه‌اي اسلامي قرار دارد و پيمودن اين راه پر افتخار، بدون حفظ و تقويت اعتماد به نفس ملي ممکن نيست.

آيت‌الله خامنه‌اي تحقق کامل عدالت اجتماعي، رواج گسترده اخلاق اسلامي، شجاعت، عزت، اقتدار و برخورداري از مواهب زندگي را از شاخه‌هاي اصلي جامعه اسلامي دانستند و افزودند: همه اين شاخص‌ها در جامعه‌اي معنا و مفهوم واقعي مي‌يابد که بهروزي و سعادت را در عبوديت خدا جستجو کند و ملت مومن ايران از عمق جان خود چنين آرمانهايي را دنبال مي‌کند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به بحران‌هاي اخلاقي، جنسي، خانوادگي و اقتصادي ليبرال دموکراسي غرب، خاطر نشان کردند: اين بحرانها نشان مي‌دهد که پيشرفت علمي و مادي، آرزوها و آرمانهاي بشري را محقق نمي‌سازد و آرامش و سعادت حقيقي را به دنبال نمي‌آورد.

ايشان اراده و آرمانگرايي ملت ايران را زمينه‌ساز ايجاد نظامي متکي بر آرا و عواطف مردم برشمردند و افزودند: هيچ کشوري در منطقه از لحاظ اتکا به آرا و خواست‌هاي مردم به پاي ايران نمي‌رسد اما متاسفانه برخي به علت ملاحظات جناحي و سياسي و براي دلخوشي دشمنان، مرتب منفي‌بافي مي‌کنند و با وجود برگزاري انتخابات متعدد، آزاد و پرشور در کشور و حضور گرايش‌هاي مختلف در اين انتخابات از نبود دموکراسي در ايران سخن مي‌گويند.

ايشان مردم‌سالاري ديني را شيوه‌اي بديع و تازه خواندند و با اشاره به چارچوبهاي مختلف نظام‌هاي دموکراسي در جهان افزودند: ملت ايران به علت ايمان به پروردگار چارچوب دموکراسي خود را اسلام عزيز قرار داده است و مردمسالاري ديني و اسلامي را به جهان عرضه کرده است و ملت‌هاي مسلمان نيز به همين علت، به چشم عظمت به ملت ا

يران نگاه مي‌کنند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به هوچي‌گري تبليغاتي دشمنان درباره مسائل مختلفي نظير مردمسالاري ديني، موضوع زنان، سياست خارجي، روابط ايران با قطب‌هاي قدرت جهان و مسائل ديگر افزودند: ملت بزرگ ايران، فريب اين هوچي‌گري‌ها را نخورده و نخواهد خورد و با تقويت اعتماد به نفس ملي، به سوي آينده درخشان خود حرکت مي‌کند.

ايشان پيشرفت‌هاي بسيار چشمگير علمي در بحث انرژي هسته‌اي و علوم نوين از جمله سلول‌هاي بنيادي و درمان برخي بيماري‌هاي صعب العلاج را از آثار مبارک اعتماد به نفس ملي خواندند و افزودند: ملت ايران با استعداد درخشان و اعتماد به نفس، همچنان در مسير پيشرفت به پيش خواهد رفت.

آيت‌الله خامنه‌اي با ابراز خرسندي از سفرهاي استاني دولت اجراي مصوبات اين سفرها را ضروري و با ارزش خواندند و افزودند: حل مشکلات، کار آساني نيست، اما مسئولان براي رفع موانع، بي‌وقفه در تلاشند و اين سعي و تلاش امري با ارزش است.

ايشان اعتماد موجود ميان ملت و مسئولان را اعتمادي عميق برشمردند و خاطر نشان کردند: دشمن سعي مي‌کند با متهم کردن و تضعيف قواي مختلف و دستگاه‌هاي گوناگون، مردم را دچار سردرگمي کند اما ملت ايران هوشيار است و دلسوزي و تلاش مسئولان را درک مي‌کند و به همين علت پيوند مردم ومسئولان گرمتر ومستحکم تر خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان مردم استان يزد را بسيار صميمي، مومن، با صفا، مبتکر، داراي پشتکار، نجيب، با استعداد و سرشار از ايمان و باور ديني دانستند و با اشاره به برخورداري منطقه يزد از علما و شخصيت‌هاي بزرگ و سوابق تاريخي و درخشان "ديني، علمي و هنري اين منطقه"، افتخارات فراوان مردم استان يزد در دوران پيروزي انقلاب اسلامي، دفاع مقدس و ديگر عرصه‌ها را يادآور شدند و افزودند: اينها بخشي از هويت و ريشه‌هاي تاريخي و شناسنامه مبارک مردم استان يزد است و مردم منطقه به ويژه جوانان بايد اين شناسنامه پر ارزش را بشناسند و قدر بدانند.