رفتن به بالا

آمادگي سازمان بازرسي براي رفع مشكلات سرمايه‌گذاري در مناطق آزاد!

حاکمیت تفکر سرمایه داری بر قوه قضاییهدر گذشته! ذهينت‌هاي منفي نسبت به سرمايه‌گذاري وجود داشت كه امروز بخش عمده‌اي از اين ذهنيت‌ها اصلاح شده. سرمايه‌گذاري بايد به عنوان يك ارزش تلقي شود. در فرهنگ اسلامي … اين سازمان حمايت از سرمايه‌گذاري‌ها به ويژه در مناطق آزاد كشور را به طور جدي در دستور كار خود قرار داده است.

رئيس سازمان بازرسي كل كشور از آمادگي اين سازمان براي رفع مشكلات توليد، صادرات و سرمايه‌گذاري در مناطق آزاد خبر داد.
 به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سازمان بازرسي كل كشور، محمد نيازي رئيس سازمان بازرسي كل كشور، از پنجمين نمايشگاه مناطق آزاد و ويژه اقتصادي ايران در كيش ديدن كرد و از نزديك در جريان توانمندي‌هاي صادراتي مناطق آزاد قرار گرفت و با مذاكره با مديران مناطق آزاد و فعالان اقتصادي مناطق ويژه اقتصادي با مشكلات آنان آشنا شد.
رئيس سازمان بازرسي كل كشور با مهم ارزيابي‌كردن فعاليت‌هاي نمايش داده شده در نمايشگاه بر رفع مشكلات توليدكنندگان، صادركنندگان و سرمايه‌گذاران در مناطق آزاد تأكيد كرد و آمادگي همه جانبه سازمان بازرسي كل كشور را جهت رفع موانع و مشكلات توليد، صادرات و سرمايه‌گذاري در اين مناطق اعلام كرد.
وي افزود: در گذشته ذهينت‌هاي منفي نسبت به سرمايه‌گذاري وجود داشت كه امروز بخش عمده‌اي از اين ذهنيت‌ها اصلاح شده است.
نيازي با بيان اينكه سرمايه‌گذاري بايد به عنوان يك ارزش تلقي شود، اظهار داشت:سرمايه‌گذاري كه براي رونق كشور تلاش و فعاليت مي‌كند بايد محترم شمرده شود. در فرهنگ اسلامي توليد ثروت يك عمل ارزشمند محسوب شده و از آن به عنوان عبادت ياد مي‌شود.
رئيس سازمان بازرسي كل كشور گفت: اين سازمان حمايت از سرمايه‌گذاري‌ها به ويژه در مناطق آزاد كشور را به طور جدي در دستور كار خود قرار داده است.
وي در خصوص برگزاري پنجمين نمايشگاه مناطق آزاد و ويژه اقتصادي ايران در كيش، اظهار داشت: اين نمايشگاه نشان دهنده بالندگي اقتصاد و سرمايه‌گذاري در اين مناطق است.
نيازي توسعه و آباداني منطقه آزاد كيش را خوب توصيف كرد و گفت: در گذشته كيش به جاي سكوي صادرات تبديل به سكويي براي واردات شده بود اما خوشبختانه با افزايش صادرات از اين منطقه آزاد، شاهد بازگشت تدريجي اين منطقه آزاد به جايگاه اصلي خود هستيم.
وي افزود: فلسفه ايجاد مناطق آزاد به ويژه مناطق آزاد مرزي، اشتغال‌زايي، ارز آوري و تبديل شدن به سكوي صادرات كشور بوده است كه بايد همه دستگاه‌ها در تحقق اين اهداف به مناطق آزاد كمك كنند.
در اين بازديد «محمود صلاحي» مشاور رئيس جمهور و رئيس دبيرخانه شوراي عالي مناطق آزاد و «شايسته» رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش توضيحاتي در مورد برگزاري پنجمين نمايشگاه و مسايل و مشكلات مناطق آزاد بيان كردند.