پير دختري دليل خودکشی 2700 دختر مصری

مشکلات ازدواج جوانان و معضلات پیشرو:

نتایج پژوهشی در دانشگاه قاهره مصر از خودکشی 2700 دختر مصری به دلیل عدم ازدواج و بالارفتن سن، دست به خود کشی زدند.

به گزارش سرویس بین الملل «جهان» و به نقل از روزنامه البیان، از میان 3708 فردي كه در اين كشور دست به خودكشي زده‌اند، حدود 2700 نفر از انان دختراني بودند كه به دلیل عدم وجود فرصت مناسب برای ازدواج، خودکشی کردند.
طبق این پژوهش هر ساله بسیاری از دختران عرب به دلیل اختلافات شدید در خانواده و به ویژه عدم وجود فرصت های ازدواج و پیر دختری به زندگی خود خاتمه می‌دهند.
البیان همچنین نوشت: بانوان برخلاف مردان که به شیوه‌های جدی و با هدف نهایی مرگ دست به خودکشی می‌زنند اغلب شیوه های خودکشی با قرص آرام بخش و نوشیدن انواع سم‌ها اقدام به خودکشی می‌کنند.
پژوهش مذکور همچنین نشان داد: نسبت خودکشی بانوان به مردان 68 به 32 در سال 2007 بوده که انتظار می رود، در صورت عدم رسیدگی به این امر در کشورهای عربی این رقم افزایش یابد.
یاد آوری می شود چندی پیش کشور عربستان نیز برای مقابله با این امر مبلغی به عنوان مستمری برای پیر دختران اختصاص داد.
علت بوجود آمدن معضل پير دختري در بسياري از كشورهاي عربي، سنت‌های موجود در بافت اجتماعي اين كشورها است؛ چرا كه با وجود اين كه بسياري از آنان تحصيل‌كرده نيز هستند، اما در چارچوب مسائل سنتي در خانواده‌ها باقي مي‌مانند.
تحصیلات عالیه دختران و موکول کردن ازدواج به بعد از تحصیلات است و بدين ترتيب با ارتقا سطح تحصيلي دختران، آنان حاضر به ازدواج با پسران پايين‌تر از خود از اين حيث نبوده و تعداد افراد متناسب با شرايط آنان محدودتر مي‌شود.
پس از آن به علت ادامه تحصيل و بالتبع افزايش سن آنان، باز هم پسران مجرد كه متناسب با سن اين دختران هستند، معمولا ازدواج كرده اند و افراد مناسب با آنان باز هم كمتر مي‌شوند.
از جمله ديگر موارد پديد آمدن اين مشكل، شرایط نامناسب اقتصادی و درخواست مهریه‌هاي سنگین و منزل‌های پر زرق و برق از سوی خانواده دختر است كه موجب كنار رفتن خواستگار‌ها شده و راهي ديگر براي افزايش اين پديده باز مي شود.