بلا تکلیفی خانواده حجت الاسلام جهانشاهی و مسکوت ماندن پرونده زمین خواری سیرجان

گفتگوی عدالتخواهی با خانواده حجت الاسلام جهانشاهی:

گفتگوی پرونده زمین خواران سیرجان با وجود اینکه بارها به اطلاع مقامات ارشد نظام و رسانه های خبری رسیده، اما تاکنون هیچ نتیجه ای نداشته… چه کسانی پشت پرده این زمین خواری اند؟!بارها از آنها پرسیدیم که اتهام ایشان چیست؟ شاکیان ایشان چه کسانی هستند؟ اما جواب قانع کننده ای نمی دهند و فقط به گفتن جمله «ایشان شاکی خصوصی دارند» بسنده می کنند.

خانواده حجت الاسلام جهانشاهی در گفتگو با عدالتخواهی:  
حجت الاسلام جهانشاهی به چه جرمی زندان است؟
چرا مسئولان در خصوص پرونده زمین خواری سیرجان سکوت کرده اند؟
رئیس سازمان تبلیغات سیرجان و فرمانده سابق نیروی انتظامی سیرجان از شاکیان حجت الاسلام جهانشاهی هستند.
*
بیش از پنج هفته است که حجت الاسلام جهانشاهی، طلبه انقلابی سیرجانی، به جرم پیگیری و برخورد با مفسدان اقتصادی و زمین خواران سیرجان، در بازداشت به سر می برد و با وجود اینکه دو سال از اعلام رسمی اسامی مفسدان اقتصادی و زمین خواران شهر سیرجان می گذرد، متأسفانه نه تنها تاکنون هیچ برخوردی با آنها صورت نگرفته، بلکه آنان آزادانه به فعالیتهای خود ادامه میدهند. درطول این مدت حدود ده نامه سرگشاده و بیانیه مختلف از سوی دانشجویان و طلاب سراسر کشور خطاب به مسئولین سطوح مختلف، از جمله ریاست قوه قضاییه، ریاست دادگاه ویژه روحانیت، ریاست دادگستری استان کرمان، و نیز علما و مراجع و ائمه جمعه سراسر کشور منتشر شده که با کمال تأسف هیچ پاسخی در یافت نشده است و حجت الاسلام جهانشاهی همچنان دربند بسر می برد.
برخورد قضایی با حجت الاسلام جهانشاهی باوجود تأکید بیت رهبر انقلاب مبنی بر بررسی مجدد این پرونده صورت گرفته است که بر ابهامات موجود در مورد عملکرد مسئولین قضایی در این خصوص می افزاید.
"عدالتخواهی" (ارگان جنبش عدالتخواه دانشجویی) در ادامه پیگیریهای صورت گرفته، گفتگویی کوتاه با خانواده این روحانی انقلابی کرده است که در ذیل می آید:

خانواده حجت الاسلام جهانشاهی در ابتدای این گفتگو گفتند: پرونده زمین خواران سیرجان با وجود اینکه بارها به اطلاع مقامات ارشد نظام و رسانه های خبری و مطبوعاتی رسیده است، اما تاکنون هیچ نتیجه ای نداشته و این سئوال برانگیز است که چه کسانی پشت پرده این زمین خواری اند؟! و چرا با متخلفان و زمین خواران برخورد نمی شود؟!
خانواده حجت الاسلام جهانشاهی با انتقاد از سکوت مسئولان قضایی کرمان گفتند که بارها از آنها پرسیدیم که اتهام ایشان چیست؟ شاکیان ایشان چه کسانی هستند؟ اما جواب قانع کننده ای به ما نمی دهند و فقط به گفتن جمله «ایشان شاکی خصوصی دارند» بسنده می کنند.
ایشان در ادامه افزودند مسئولان قضایی از حجت الاسلام عبدالهی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سیرجان و سرهنگ افضلی، فرمانده سابق و مخلوع نیروی انتظامی سیرجان به عنوان شاکیان خصوصی حجت الاسلام جهانشاهی معرفی کردند اما نگفتند که اینان به چه دلیلی از حجت الاسلام جهانشاهی شکایت کردند؟ آیا شکایت شان از منظر حقوقی است یا حقیقی، چیزی نمی گویند؟
خانواده این روحانی انقلابی از مسکوت گذاشتن پرونده زمین خواری این شهرستان انتقاد کردند و گفتند: مسئولان قضایی چنان برخورد می کنند که گویی اصلا زمین خواری صورت نگرفته است! و شاید هم منکر بروز زمین خواری در این شهرستان بشوند!
ایشان برخورد دوگانه مسئولان قضایی با پرونده زمین خواری سیرجان را قابل تحمل ندانستند و گفتند: با زمین خواران و مفسدان برخوردی نمی شود ولی از سویی با عدالتخواهی مثل حجت الاسلام جهانشاهی برخورد می شود؟
 خانواده جهانشاهی در پایان وضعیت جسمی حجت الاسلام جهانشاهی را مساعد اعلام کردند و گفتند «زندان، زندان است» حالا هر چقدر می خواهند با ایشان خوب رفتار کنند!
عدالتخواهی در این گفتگو اظهار امیدواری کرده است با تلاش اقشار مختلف از جمله دانشجویان و طلاب، حجت الاسلام جهانشاهی از بند آزاد شود، با زمین خواران و مسئولان متخلف منطقه برخورد شود و از ایشان و مظفری نیا، جانباز انقلابی این شهر، نیز دلجویی شود.
گفتنی است که سرهنگ افضلی، همان فرمانده سابق و مخلوع نیروی انتظامی سیرجان است که به جرم ضرب و شتم آقای مظفری، جانباز 60 درصد سیرجانی است که بالاخره توانست با 63 مرتبه مراجعه مکرر به مراکز قضایی کرمان و بندرعباس، وی را به این جرم و برخی موارد دیگر از سمت خود بر کنار کند. (ماجرای ضرب و شتم این جانباز در شماره دوم دیماه سال جاری روزنامه حزب الله و نیز سایتهای "عدالتخواهی" و "مطالبه" قابل دسترسی است).

واحد اتباطات
جنبش عدالتخواه دانشجویی