مجالس ضد ظلم، ضد سلطه، و ضد یزیدها، شمرها و ابن زیادهای زمان حاضر

مجالس امام حسین (ع) از دیدگاه رهبری:

رهبر انقلاب اسلامی علت انکار واقعیات آشکار و واضح را از جانب دشمنان عنود و لجوج مردم ایران، عظمت این مسئله دانستند و افزودند: نظام اسلامی همواره بر برگزاری انتخابات اصرار دارد و حتی در چهار سال قبل که عده ای با راه انداختن یک نمایش و بازی قصد تعطیلی انتخابات را داشتند، با لطف خداوند و ایستادگی مردم نتوانستند انتخابات را تعطیل کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در دیدار جمع زیادی از مردم و روحانیان قم با تأکید بر اینکه امام حسین (ع) پرچمدار و مظهر بصیرت و استقامت هستند، به استقامت ملت ایران در 28 سال گذشته و لزوم بصیرت در انتخابات آینده اشاره و تصریح کردند: انتخابات همواره نیازمند بصیرت است و ملت ایران باید با بصیرت کامل وارد عرصه انتخابات مجلس هشتم شود و تصمیم صحیح خود را بگیرد و این بار نیز با لطف و عنایت خداوند متعال پیروزی نهایی متعلق به مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
 

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که به مناسبت سالروز قیام تاریخی مردم قم در نوزدهم دی سال 1356 برگزار شد، این حرکت هوشمندانه مردم قم را یکی از حرکت های بسیار تأثیرگذار در شکل گیری قیام انقلابی مردم بر ضد رژیم طاغوت توصیف کردند و افزودند: نوزدهم دی ماه از مقاطع مهم در تاریخ انقلاب و از مناسبت هایی است که باید همیشه زنده نگه داشته شود و در این روز مردم قم هوشیاری و همچنین وفاداری خود را به رهبر عظیم الشأن انقلاب حضرت امام خمینی (ره) نشان دادند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برخی افراد بیعت خود را با امام (ره) و انقلاب شکستند که به ضرر آنان تمام شد اما اکثریت ملت ایران با حفظ وفاداری، استقامت کردند که خداوند متعال نیز پاداش این استقامت را داد و پیروزی در دفاع مقدس و موفقیت های روزافزون در عرصه های رشد و پیشرفت ملی، از جمله این پاداش الهی است.

ایشان همچنین با اشاره به هفدهم دی، سالروز واقعه فاجعه آمیز کشف حجاب از جانب رضاخان افزودند: دشمنان ایران و اسلام براساس یک طراحی و با کمک روشنفکران مرتبط با دربار پهلوی قصد داشتند زن ایرانی را از چارچوب عفاف و حجاب خارج، و نیروی عظیم ایمانی را که به برکت عفاف زنان همواره در جوامع مسلمان وجود داشته است،‌نابود کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه برداشتن حجاب، مقدمه ای برای زدودن عفت و حیا در جامعه و نابودی خانواده است، خاطرنشان کردند: ملت ایران به ویژه زنان مسلمان با ایمان قوی خود در مقابل این فشار ایستادگی کردند و نگذاشتند این توطئه به سرانجام برسد.

حضرت آیت الله خامنه ای قیام امام حسین (ع) و حادثه عاشورا را از جمله مقاطع بسیار مهم در تاریخ بشر و متحول کننده آن خواندند و افزودند: با وجود مخالفت­های فراوان، این واقعه در طول زمان زنده مانده است و عاشورا در واقع گنجینه ای پرقیمت است که همه افراد بشر می توانند از آن استفاده کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه عزاداری امام حسین (ع) به معنای زنده نگه داشتن و حفظ ارزش­های معنوی الهی است، خاطرنشان کردند: همه عزاداران از جمله گویندگان، وعاظ و مداحان باید مراقب باشند که شأن و جایگاه این حقیقت عزیز را حفظ کنند و مبادا برخی خرافه ها یا کارهای غیرمعقول موجب ضایع شدن عزاداری امام حسین (ع) شود.

حضرت آیت الله خامنه ای مجلس و منبر امام حسین (ع) را محل بیان حقایق دینی و حقایق حسینی دانستند و تأکید کردند: مجالس امام حسین (ع) باید مجالس ضد ظلم، ضد سلطه، و ضد یزیدها، شمرها و ابن زیادهای زمان حاضر باشد.

ایشان با اشاره به تأکید همیشگی مسئولان و بزرگان نظام اسلامی از جمله امام خمینی (ره) و همچنین آحاد مردم بر برگزاری عزاداری­های مردمی افزودند: جهت گیری در عزاداری­های امام حسین باید به سوی تحکیم ایمان و روح تدین در مردم، آگاهی بخشی، گسترش روح شجاعت و غیرت دینی و جلوگیری از بی تفاوتی مردم باشد و این معنای واقعی بزرگداشت قیام امام حسین (ع) است.

رهبر انقلاب اسلامی،‌جنبه عاطفی عزاداری امام حسین را تأثیرگذار بر عواطف و احساسات مردم ، جنبه عمقی و معنوی آن را موجب آگاهی بخشی به صاحبان فکر و بصیرت دانستند و خاطرنشان کردند: امام حسین (ع) مظهر بصیرت و استقامت بودند و پیروان ایشان نیز باید این­گونه باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای حرکت عظیم ملت ایران در انقلاب اسلامی و بالا بردن پرچم ارزش­های انسانی و دینی در دنیای ضد ارزش­های انسانی را نشان دهنده بصیرت ملت ایران و رهبری شایسته امام خمینی (ره) توصیف و تصریح کردند: انقلاب اسلامی معجزه زمان حاضر است زیرا با وجود همه توطئه های گوناگون، ملت ایران پیروز میدان بوده و این انقلاب مستحکم تر از گذشته سرپا ایستاده و دشمن را به عقب رانده است.

ایشان، انتخابات را بسیار مهم و یکی از عرصه های بروز عظمت ملت ایران و نظام اسلامی دانستند و افزودند: انتخابات که تجلی مردم سالاری است، در 28 سال گذشته به طور متوسط هر سال در ایران برگزار شده و این یکی از شاخصه های مهم پیروزی ملت ایران است زیرا نشان دهنده حضور مردم، تصمیم گیری مردم و شجاعت نظام اسلامی برای تکیه بر آرا و نظر مردم است.

رهبر انقلاب اسلامی علت انکار این واقعیت آشکار و واضح را از جانب دشمنان عنود و لجوج مردم ایران ، عظمت این مسئله دانستند و افزودند: نظام اسلامی همواره بر برگزاری انتخابات اصرار دارد و حتی در چهار سا] ]>