رفتن به بالا

قطع رابطه با انگليس و دانمارک

وي قطع رابطه ايران با دولت انگليس و دانمارک را خواستار شد و گفت: سودان اولين كشوري بود كه ارتباط خود را با دانمارك قطع كرد در صورتي كه كشور ما بايد در اين امر پيشگام مي‌شد…

آيت‌الله العظمي نوري همداني قطع رابطه با انگليس و دانمارک را خواستار شد و گفت: بايد قبل از سودان، ايران به اين اقدام دست مي‌زد.

به گزارش ايسنا، آيت‌الله العظمي نوري همداني در ديدار مسوولان ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد با اشاره به اهانت‌هاي غرب به پيامبر اسلام (ص) گفت: همه بايد آن را محكوم و با فرهنگ اسلام در برابر آنان صف‌آرايي کنيم.

وي قطع رابطه ايران با دولت انگليس و دانمارک را خواستار شد و گفت: سودان اولين كشوري بود كه ارتباط خود را با دانمارك قطع كرد در صورتي كه كشور ما بايد در اين امر پيشگام مي‌شد.

نوري همداني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه مهم‌ترين مساله زندگي در فرهنگ خلاصه مي‌شود گفت: دين اسلام عنايت خاصي به فرهنگ دارد اما متاسفانه بعد از رحلت پيامبر اسلام (ص) فرهنگ مظلوم واقع شد.

اين مرجع تقليد با اشاره به هجوم دشمنان از طريق فرهنگي خاطر نشان كرد: دشمنان با جدايي دين از سياست، تساوي حقوق زن و مرد و ديگر تهمت‌ها خواستند فرهنگ ناب اسلام را خدشه‌دار كنند.

وي گوشزد کرد: بايد همه هوشيار باشند تا فرهنگ از مظلوميت خارج شود.

نوري‌همداني با اشاره به شكل‌گيري حكومت اسلامي در ايران گفت: نجات فرهنگي و معرفي فرهنگ ناب اسلام، فرصت بسيار بزرگي است كه در نظام اسلامي به وجود آمد در واقع هدف امام خميني(ره) از نهضت، نجات فرهنگ و مظلوميت‌زدايي از اين بخش بود.

اين استاد حوزه در بخش ديگري از سخنان خود نسبت به ناتوي فرهنگي و جنگ فرهنگي بين مسلمانان و دشمنان هشدار داد و گفت: دشمنان قسم خورده اسلام با ترفندها و سازمان‌هاي فكري كه دارند همين كه ديدند از سلاح رزمي كاري برنمي‌آيد از طريق فرهنگ وارد شده و سعي در تضعيف اسلام دارند.

وي تصريح كرد: الان جنگ فرهنگي بين مسلمانان و دشمنان استكباري آغاز شده است؛ جريان لبنان و فلسطين و عراق مظهري از اين جنگ فرهنگي است.

ارسال دیدگاه


هیچ دیدگاهی برای “قطع رابطه با انگليس و دانمارک”

 • با سلام:
  باید خدمت اقای نوری همدانی برسانیم که قطع رابطه با کشور انگلیس گرچه مقطعی شاید مفید باشد ولی سفارت دوم انگلیس در خیابان مجمع مصلحت را باید تعطیل کرد.
  کسانی که به انگلیس اطلاعات داده اند و در راستای اهداف انگلیس و اسرائیل نسل کش حرکت می کنندو ازادانه به گردن کشی مشغولند در مجمع گرد امده اند و دارند ملت را دور می زنند و دولتی درد ولت تشگیل داده اند ایا بهتر به نفع استقلال کشور نخواهد بود مجمع مصلحت که به سفارت دوم انگلیس تبدیل شده است تعطیل شود؟

 • * يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ. فَتَرَى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ َالمائدة. 51 – 52
  * يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الَّذِينَ اتَّخَذُوا دِينَكُمْ هُزُوًا وَلَعِبًا مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ مِنْ قَبْلِكُمْ وَالْكُفَّارَ أَوْلِيَاءَ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ. مائده – 57
  * اى كسانى كه ايمان آورده ايد هرگز يهود و نصارا را ( كه دشمن اسلام است) به دوستى انتخاب نكنيد چون بعضى از آنها دوستدار بعضى ديگرند ( و با شما دوستى نخواهند كرد) و هر كه از شما مسلمانان ايشان را به دوستى انتخاب كند البته از آنهاست ( و در حق خود ظلم نموده) و خداوند هرگز ستمكاران را هدايت نكند.
  * اى كسانى كه ايمان آورده ايد دوستى مكنيد با آن گروه از اهل كتاب ( يهود و نصارا) و كفار كه دين شما را به مسخره و بازيچه گرفتند و بترسيد (از نافرمانى) خداوند اگر شما از مومنان هستيد.
  آن كشورهايى كه بر غير خداوند توكل و تكيه دارند و از ترس ابرقدرتها و به طمع منافع به سوى دوستى با آنها مى شتابند , در دل خود بيمارى دارند و گذشت قرنها ثابت كرده است كه يهود و نصارا هرگز جز بر پايه منافع خود با مسلمانان دوستى نكرده و هر كجا كه توانسته اند بر مسلمانان ضربه زده اند و در اين آيه خداوند صراحتاً مى فرمايد با آنها كه دين شما را به سخره گرفته اند دوستى نكنيد و از عذاب الهى بترسيد)