قطع رابطه با انگليس و دانمارک

آيت‌الله العظمي نوري همداني خواستار شد

وي قطع رابطه ايران با دولت انگليس و دانمارک را خواستار شد و گفت: سودان اولين كشوري بود كه ارتباط خود را با دانمارك قطع كرد در صورتي كه كشور ما بايد در اين امر پيشگام مي‌شد…

آيت‌الله العظمي نوري همداني قطع رابطه با انگليس و دانمارک را خواستار شد و گفت: بايد قبل از سودان، ايران به اين اقدام دست مي‌زد.

به گزارش ايسنا، آيت‌الله العظمي نوري همداني در ديدار مسوولان ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد با اشاره به اهانت‌هاي غرب به پيامبر اسلام (ص) گفت: همه بايد آن را محكوم و با فرهنگ اسلام در برابر آنان صف‌آرايي کنيم.

وي قطع رابطه ايران با دولت انگليس و دانمارک را خواستار شد و گفت: سودان اولين كشوري بود كه ارتباط خود را با دانمارك قطع كرد در صورتي كه كشور ما بايد در اين امر پيشگام مي‌شد.

نوري همداني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه مهم‌ترين مساله زندگي در فرهنگ خلاصه مي‌شود گفت: دين اسلام عنايت خاصي به فرهنگ دارد اما متاسفانه بعد از رحلت پيامبر اسلام (ص) فرهنگ مظلوم واقع شد.

اين مرجع تقليد با اشاره به هجوم دشمنان از طريق فرهنگي خاطر نشان كرد: دشمنان با جدايي دين از سياست، تساوي حقوق زن و مرد و ديگر تهمت‌ها خواستند فرهنگ ناب اسلام را خدشه‌دار كنند.

وي گوشزد کرد: بايد همه هوشيار باشند تا فرهنگ از مظلوميت خارج شود.

نوري‌همداني با اشاره به شكل‌گيري حكومت اسلامي در ايران گفت: نجات فرهنگي و معرفي فرهنگ ناب اسلام، فرصت بسيار بزرگي است كه در نظام اسلامي به وجود آمد در واقع هدف امام خميني(ره) از نهضت، نجات فرهنگ و مظلوميت‌زدايي از اين بخش بود.

اين استاد حوزه در بخش ديگري از سخنان خود نسبت به ناتوي فرهنگي و جنگ فرهنگي بين مسلمانان و دشمنان هشدار داد و گفت: دشمنان قسم خورده اسلام با ترفندها و سازمان‌هاي فكري كه دارند همين كه ديدند از سلاح رزمي كاري برنمي‌آيد از طريق فرهنگ وارد شده و سعي در تضعيف اسلام دارند.

وي تصريح كرد: الان جنگ فرهنگي بين مسلمانان و دشمنان استكباري آغاز شده است؛ جريان لبنان و فلسطين و عراق مظهري از اين جنگ فرهنگي است.