تجمع دانشجویان عدالتخواه تا آمدن وزیر علوم ادامه دارد

آخرین اخبار تجمع/ وای به روزی که بگندد نمک…

با وجودی اینکه زاهدی وزیر علوم در دفتر کارش حاضر است اما انتظار 5 ساعته دانشجویان برای حضور و پاسخگویی وی هنوز نتیجه ای در بر نداشته. البته برخوردهای دوگانه و غیر منتظره مسئولان وزارت علوم به همین جا نیز ختم نشده و بارها تلاش کرده اند با دادن اطلاعات کذب و ناقص، حرکت دانشجویان را با چالش مواجه کنند.

تجمع امروز صبح دانشجویان عدالتخواه که از ساعت 10 صبح امروز در مقابل وزارت علوم و در اعتراض به برخوردهای دانشگاهها با منتقدین و عدالتخواهان، آغاز شده بود طی اعلام این دانشجویان تا آمدن وزیر علوم در جمع متحصنین و پاسخ به ابهامات دانشجویان ادامه خواهد داشت.
در این تجمع حدود 70 دانشجو از دانشگاههای تهران، شریف، امام صادق، علم و صنعت، آزاد تهران مرکز، صنعتی اصفهان، علامه طباطبایی، شاهد و… حضور دارند. دانشجویان پس از انتظار سه ساعته، به داخل وزارت خانه و پشت دفتر وزیر مراجعه کردند که به درگیری با نیروهای حراست انجامید و دو تن از آنان دستگیر شدند که با اعتراضات دانشجویان آزاد شدند.  
 برخی از مسوولان وزارتخانه از جمله خرمشاد و خواجه سروی با تاخیری چند ساعته در جمع دانشجویان حاضر شده اند اما دانشجویان اعلام کرده اند که تا آمدن وزیر در آنجا خواهند ماند. 

 لازم به ذکر است با وجودی اینکه زاهدی وزیر علوم در دفتر کارش حاضر است اما انتظار 5 ساعته دانشجویان برای حضور و پاسخگویی وی هنوز نتیجه ای در بر نداشته. البته برخوردهای دوگانه و غیر منتظره مسئولان وزارت علوم به همین جا نیز ختم نشده و بارها تلاش کرده اند با دادن اطلاعات کذب و ناقص، حرکت دانشجویان را با چالش مواجه کنند. از سوی دیگر نیز اقدام به کور کردن فضای مخابراتی این بخش از ساختمان نموده اند که منجر به عدم آنتن دهی مناسب تلفنهای همراه دانشجویان شده است.

آخرین اخبار حاکی است کارکنان حراست وزارت علوم طی اقدامی غیر مسئولانه و غیر قانونی مستندات، تلفن همراه و واکمن خبرنگار ایسنا را ضبط کرده اند. 

 در همین حال یکی از دانشجویان متحصن اظهار داشت: از ماه ها  پيش، نامه نگاریها، رايزني‌ها و بيان مشكلات دانشجويان به ويژه تشكل‌هاي پايبند به نظام را با مسئولان دانشگاه‌ها و معاونت‌هاي وزارتخانه آغاز كرديم، ولي متأسفانه هيچ‌گونه پاسخ شايسته‌اي از اين مسئولان و دست‌اندركاران دريافت نكرديم. از اين رو، جنبش عدالتخواه دانشجويي، تصميم به پاسخ‌خواهي از خود وزير گرفت.

وی افزود: از صبح ساعت ده، مقابل ساختمان وزارت علوم تجمع كرده و خواستار صحبت با وزير و پاسخگويي اين وزارتخانه بزرگ به پرسش‌ها و مشكلات خود شديم، اما متاسفانه هيچ‌گونه واكنش پاسخگويي از مسئولان نديديم. نگهبانان و سربازان ساختمان وزارتخانه حتي اجازه استفاده از آب براي گرفتن وضو و اقامه نماز را به ما ندادند، ولي با اين حال، دانشجويان نماز خود را در خيابان و مقابل وزارتخانه برپا كردند.

وي افزود: دانشجويان كه خواستار پاسخگويي و ملاقات با وزير علوم بودند، توانستند با وجود نوازش از دانشجويان دختر و پسر توسط نگهبانان، به طبقه شانزدهم اين ساختمان و پشت درب‌هاي اتاق وزير علوم پيشروي كنند، ولي متأسفانه هنوز هم با گذشت چندين ساعت، وزير از حضور در جمع دانشجويان خودداري كرده و حاضر به هيچ‌گونه پاسخگويي‌اي نيست.

لازم بذکر است ورود دانشجویان به ساختمان وزارت علوم با پیشنهاد مسئولین این وزارتخانه انجام شد. آنها ابتدا به دانشجویان اطمینان دادند چنانچه در داخل ساختمان حضور یابند امکان گفتگو با وزیر فراهم خواهد شد. لیکن با ورود دانشجویان به ساختمان چنین اتفاقی نیفتاد و معترضین تصمیم گرفتند به جای انتظار در طبقه همکف، به دفتر زاهدی در طبقه 16 مراجعه نمایند که البته با برخورد ناشایست کارکنان حراست مواجه شدند.

در حال حاضر خطوط تلفن همراه در طبقه 16 وزارت علوم كور شده‌ و دانشجويان حاضر در تحصن كه حدود 70 نفر هستند امكان تماس تلفني با بيرون را ندارند.

منتظر اخبار بعدی باشید.